حجت الاسلام ابراهیمی: راهپیمایی اربعین حسینی، نشانه ای برای ظهور امام زمان و نابودی استکبار جهانی و صهیونیسم است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با توجه به ایام اربعین حسینی به ثواب زیارات مؤمنین و قبور ائمه اهلبیت و پیغمبر اسلام پرداخت و گفت: بندگان خدا بویژه مسلمانان با یکدیگر پیوند ناگستنی دارند زیرا آنان در حقیقت برادر همدیگرند « إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ » (حجرات/۱۰) و برگردن یکدیگر حقوقی دارند.

وی یکی از آن حقوق ها را دیدار و زیارت خواند وگفت: قرآن بر پیروان خود توصیه می کند: پیوندهایی را که خداوند به برقراری آنها دستور داده است نادیده نگیرید. « وَالَّذِينَ يَصِلُونَ مَا أَمَرَ اللَّهُ بِهِ أَن يُوصَلَ»(رعد/۲۱) رسول خدا (ص) با الهام از آئین وحی سفارش می فرمایند: ﺗﺰاوَروا و ﺗَﻌﺎﻃَﻔﻮا و ﺗَﺒﺎذﻟﻮا و ﻻ ﺗﻜﻮﻧﻮا ﺑﻤﻨﺰﻟﺔ اﻟﻤﻨﺎﻓﻖ؛ به زیارت یکدیگر بشتابید با محبت و عطوفت برخورد کنید به یکدیگر نیکی و بخشش نمائید، همانند منافق نباشید و می فرمایند: مردگان خویش را پس از مرگ فراموش نکنید، به زیارت آنان بشتابید و با نثار فاتحه و دعا برایشان طلب بخشش نمائید که این عمل هم به سود مردگان است و هم پاداش و بازدهی برای زائرین دارد.

امام جمعه فراشبند، اظهار داشت: داود رقی یکی از علاقه مندان امام صادق (علیه السلام، از آن حضرت سوال کرد: آیا زیارت قبر پدر و مادر و آشنایان سودی به حال آنان دارد؟ فرمود: آری این تحفه ای است که به آنان می رسد و خوشحال می شوند همچنانکه شما از رسیدن هدیه خوشحال می گردید.

او افزود: رسول خدا می فرمایند: هر کس در کنار قبر مرده ای سه بار بگوید: بار الها تو را به محمد و آل محمد سوگند می دهم، عذاب این صاحب قبر را بر دارد. خداوند به احترام آن دعا، عذاب را از او بر می دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله فرمودند: من و علی پدران این امت هستیم و از این رو حق با بیش از حقوق پدران و مادران خود آنان است، گفت: بنابراین مردم وظیفه دارند پس او وفاتشان نیز به عنوان قدرشناسی بر سر مزار آنان بروند و از خصوصیات همیشگی آنان کسب فیض کنند .

وی ادامه داد: روزی امام حسن علیه السلام از جد بزرگوارش پرسید: ای پدر پاداشی که شما را زیارت کند چیست؟ جواب داد: من زارنی حیّاً او میّناً اَو زارَ اباک اَو زار اَخاک اَو زارَک َانَ حَقّاً عَلَيَّ أَنْ أَزُورَهُ يَوْمَ اَلْقِيَامَةِ وَ أُخَلِّصَهُ مِنْ ذُنُوبِهِ » هر کس مرا در حال حیات و یا پس از وفات زیارت کند و یا پدرت علی و برادرت حسین و یا قبر تو را زیارت کند، برای من واجب می شود که در روز رستاخیز به زیارت او روم و وی را از  گناهانش مبرا سازم.

خطیب نماز جمعه فراشبند، افزود: در مورد زیارت امیرالمومنین علی(ع)، رسول خدا (ص) فرمودند: هر کس علی (ع) را زیارت کند مرا زیارت کرده است. در مورد زیارت آقا امام حسین علیه السلام نیز، امام رضا علیه السلام می فرمایند: کسی که قبر امام حسین را زیارت کند، مانند کسی است که خدا را بر عرش الهی زیارت نموده است. امام صادق (ع) فرمودند: هر در همی که زائر امام حسین (ع) در راه زیارت معرف نموده هزار درهم محاسبه می شود.

وی ادامه داد: امام صادق(ع) در مورد زیارت قبر امام حسین (ع) فرمودند: هر کسی قبر امام حسین (ع) را زیارت کند در حالیکه عارف به حق او است مانند کسی است که صد حج به همراه رسول الله (ص) انجام داده است.

امام باقر (ع) فرمودند: کسی که با اشتیاق امام حسین را زیارت کند خداوند هزار حج قبول شده و هزار عمره مقبوله و اجر هزار شهید از شهدای بدر و اجر هزار روزه دار و ثواب هزار صدقه قبول شده و ثواب هزار بنده که در راه خدا آزاد کند، برای او می نویسد.

امام جمعه فراشبند، امام حسین (ع) را مجسمه اسلام، حقیقت و قرآن دانست، تصریح کرد: روایات در باب زیارت و ثواب آن بسیار زیاد است ولی ممکن است برای دیگران اعجاب آور باشد اما برای ما شیعیان حل شده است باید عاشق حسین بود و عاشق علی، عاشق زهرا بود و عاشق زینب تا بفهمی حسین و زمینی یعنی چه.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فرا رسیدن اربعین امام حسین را به عاشقان و دلدادگان کاروان اسرای حسینی تسلیت گفت و افزود: امیدواریم که پیاده روی اربعین امام حسین روزی حال همه شماها بشود.

وی پیاده روی اربعین حسینی را بزرگترین اجتماع بشری در روی زمین دانست و افزود: اجتماع ده ها میلیون انسان هایی از جنس احرار و آزادگان که حول محور خون خدا و خون پسر خدا، یعنی حسین بن علی سرور آزادگان و امام شیعیان و پاره تن پیغمبر خدا و فاطمه زهرا(س) با شعار «حب الحسین یجمعنا» دور هم جمع می شوند و همان شعارهایی سر می دهند که حسین بن علی و یارانشان بر سر ظلم سر می دادند.

امام جمعه فراشبند اربعین حسینی را مقدمه بیداری ملتها برای ظهور حجه بن الحسین العسکری دانست و گفت: وقتی که می بینیم بر پشت کوله پشتی ها شعار «زوارالحسین جنود المهدی» نصب کرده اند یعنی زائر حسینی سرباز حضرت مهدی علیه السلام است. وقتی که می بینی بر کوله پشتی خود شعار «یا صاحب الزمان تک تک قدم هایم را نذر آمدنت می کنم» را نصب کرده اند و یا نوشته اند: این قدمهایمان را و اشکهایمان را و سختیها و رنج های سفرمان را برای امام مهدی علیه السلام هدیه می کنیم و یا نوشته اند: «لبیک یا زائر الحسین» پیش بسوی ظهور ای خونخواه حسین، خواهیم دانست که این راهپیمایی، نشانه ای برای ظهور امام زمان و نابودی استکبار جهانی و صهیونیسم است.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه خداوند در آیه ۴۶ سوره سبامی فرماید: قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى؛ ای پیغمبر به مردم بگو که من تنها شما را به یک چیز اندرز می دهم و آن اینکه برای خدا دو نفر دو نفر یا یک نفر یک نفر قیام کنید.

وی افزود: این رستاخیز بزرگ از انسانها در یک مسیر هشتاد کیلومتری از نجف اشرف به سوی کربلا به مدت یک هفته یعنی قیام مظلومان و مستضعفان عالم علیه ظالمین و مستکبرین. بقول آن سیاستمدار خارجی که گفته بود اژدهای سیاهی بطول هفتاد کیلومتر از شهر نجف تا کربلا . آری تعبیر درستی است از یک جهت و آن اینکه اژده ها بزرگترین حیوان خزنده ای است که می تواند همه حیوانات روی کره زمینی را ببلعد و یا با آتشی که اژده ها  آتش بیرون می آید همه چیز را بسوزاند و از سر راه خود بردارد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: این تعبیر یعنی اینکه بزودی مستضعفان جهان بر مستکبران پیروز خواهند شد و آتش خشم و غضب آنها را ظالمان و هر کس و ناکسی را از سر راه خود برخواهند داشت. به تعبیر بنده «طریق نجف الی کربلا» طریق الی الجنة، طریق الی الله و الی الرسول و الی الامام الحجه خواهد بود. راه کربلا به نجف راه عاشقان و دلداگان و شیفتگان اهلبیت عصمت و طهارت است. راه انسانهای احرار و آزادگان جهان است که در حال تمرین کردن برای رسیدن به حکومت جهانی مهدی زهرا علیه السلام است.

وی افزود: دشمنان اسلام و اهل بیت کاملاً به پیامدهای مثبت این راهپیمایی عظیم واقف هستند. مشی کنندگان که بیش از ۸۰ درصد آنها جوانان و نوجوانان از دختران و پسران، از ملیت ها و لهجه های مختلف می باشند. بخدا قسم اگر اینها آموزشی داده شوند و سلاح و امکانات به آنها داده شود در ظرف مدت کوتاهی تمام دنیا را تسخیر می کنند. قبلاً به خودمان می گفتیم که آقا امام زمان بیاید، چگونه می تواند دنیا را تسخیر کند. با دیدن این راهپیمایی انسان متوجه می شود که براحتی می شود دنیا را در دست گرفت و بر آنها حکومت کرد، آن هم با ابزاری که خداوند در اختیار امامش قرار داده است.

وی اظهار داشت: به قول دشمنان ما مگر امروز امپراتوری ایران از افغانستان و پاکستان تا یمن و باب المندب توسعه پیدا نکرده است. امروز دنیا تشنه عدالت است و تشنه حمایت، چراغ راه می خواهد تا به یکدیگر وصل شوند و حسین زهرا، کعبه اتصال دلها و وصل شدن هاست.

خطیب نماز جمعه فراشبند دشمنان ملت ایران و عراق در مقدمه اربعین در بعضی از شهرهای عراق با فتنه گری و تحریک بعضی از گسل ها مانند فتنه ۸۸، عده ای جاهل و متعصب که چشم دیدن وحدت دو ملت را نداشتند دعوت به شورش و تخریب و تهدید کردند و در لوای آن با شعارهای عامیانه پسند، خسارت هنگفتی به کشور خود وارد کردند و از طرفی هم انگیزه آنان این بود که مانع راهپیمایی اربعین حسینی شوند و زائران کشورهای خارجی را بترسانند تا بلکه راهپیمایی اربعین امسال کم رنگ شود.

حجت دالاسلام ابراهیمی تصریح کرد: دشمنان، فکر کردند همانگونه که یزید بن معاویه با اعزام عبید الله بن زیاد به کوفه و ایجاد رعب و وحشت مردم را از اطراف سفیر امام حسین، مسلم بن عقیل را دور کرد می توانند شیعیان عراق و ایران را از پیاده روی بترسانند و دور کنند اما با حضور چند برابری زائران مخصوصاً زوار ایرانی همه محاسبات دشمن بهم ریخت و تیرشان به هدر رفت و بهترین و بیشترین راهپیمایی صورت گرفت.

پایان خبر