در نشستی با حضور نمایندگانی از اداره های ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و مسوولان سلامت شهرستان فراشبند برای عملیاتی کردن تفاهم نامه افزايش فعاليت بدني و پيشگيري از كم تحركي در عموم مردم، همفکری شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان این شهرستان، فعاليت بدني را بخش اساسي سلامت عمومي جامعه و مؤلفه يك زندگي سالم دانست و گفت: متاسفانه امروزه با گسترش زندگي شهرنشيني، كم تحركي بيش از گذشته در جامعه رواج يافته و در سال هاي اخير موارد مرگ و مير و عوارض ناشي از عدم فعاليت بدني افزايش قابل ملاحظه اي داشته است.

«مریم خنجری» افزود: در همین راستا و به منظور بستر سازي براي بهبود نگرش و ترويج فوايد ورزش و نهادينه كردن آن در بين اقشار مختلف مردم و ترغيب آنان برای شركت در فعاليت‌هاي ورزشي منظم و همچنین افزايش فعاليت بدني و پيشگيري از كم تحركي، تفاهم نامه اي بين اداره ورزش و جوانان، آموزش و پرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند انجام شد.

او با تاکید بر تلاش برای افزايش فعاليت بدني و پيشگيري از كم تحركي و عملياتي كردن مفاد این تفاهم نامه در سطح شهرستان، اضافه کرد: در این نشست مقرر شد از داوطلبان سلامت و سفیران سلامت برای توسعه ورزش های همگانی در محلات و به منظور توسعه برنامه های ورزشی در ادارات از داوطلبان متخصص ادارات استفاده شود.

خنجری افزود: در این نشست مقرر شد با همکاری واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس برای افزایش فعالیت بدنی دانش آموزان و نوجوانان و انجام فعالیت بدنی مطلوب به عنوان جزیی از زندگی روزمره، مداخلات لازم در قالب آموزش محور، مدرسه محور و جامعه محور، برنامه ریزی و اجرا شود.

پایان خبر