امام جمعه فراشبند:

به گزارش نخل بیدار حجت الاسلام هادی ابراهیمی در خطبه های این هفته نماز جمعه فراشبند با اشاره به تحکیم خانواده بیان داشت: در اسلام بنیاد خانواده و مسئله ازدواج از اهتمام ویژه‌ای برخوردار است و پیامبر عزیز اسلام صدها سخن درباره انتخاب درست همسر، آیین همسر داری، آیین تربیت و فرزندداری و آسیب‌هایی که خانواده را تهدید می‌کند بیان فرموده است و عملاً جوانان را به ازدواج تشویق نموده و در حل اختلاف خانوادگی ورود پیدا کرده است و مسلمانان را به آشتی دادن و اصلاح همسران توصیه فرموده.

وی افزود: امروز موضوع خانواده در عالم، مسئله درجه اول شده و شرق و غرب عالم درگیر این مسئله هستند و همه سرگشته و حیران به دنبال راه حلی می گردند تا از متلاشی شدن آن جلوگیری کنند و این پیمان مقدس و آسمانی را تحکیم بخشند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به مشکلاتی که دشمنان برای مسلمانان و تلاش هایی که در جهت از بین بردن تحکیم خانواده انجام می دهند گفت: مسلمانان نیز به سهم خود با مشکل روبرو هستند و دشمنان و معاندین دین اسلام و مسلمین،شب و روز حتی با کمک خود مسلمانان بی غیرت و بی‌فرهنگ علیه مقدسات مسلمانان مخصوصاً مسئله حیا و حجاب و عفاف و کانون گرم خانواده مسلمانان به تبلیغات وسیع و دامنه‌دار از طریق رسانه ها و ماهواره ها پرداخته اند و با تاثیری که بر بعضی از خانواده ها گذاشته است آمار طلاق و جدایی و اختلاف در میان خانواده های مسلمان،تکان‌دهنده شده اما به راستی چه پشتوانه ای بهتر از قرآن چه نقشه راهی روشن تر و موثرتر از قرآن کریم وجود دارد، خدایی که از تمام زوایای وجودی انسان با خبر است و خیر صلاح واقعی ما را می‌خواهد.کتابی که دردهای بشر را با خود همراه داردوَنُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ مَا هُوَ شِفَاءٌ وَرَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنِينَ

امام جمعه فراشبند خاطر نشان کرد: جای تاسف است که مسلمانان از این سرمایه گرانقدر غافل هستند و تنها به خواندن آن اکتفا می‌کنند و به خود مینازند و می بالند که ما در جهان عرب بیش از دو میلیون حافظ قرآن داریم و میلیون‌ها نفر هم قاری قرآن.اما در عمل نمره صفر می گیرند.

پشتوانه محکم دوم،سنت نبوی و علوی است که خداوند به ما مسلمانان عنایت فرموده اما ما باز هم با غفلت و غرور آن را پشت سر انداخته و به فرآورده‌های جهان غرب عریان و برهنه آغوش خود باز کرده ایم.

توقع یک جامعه صالح و انقلابی بدون اصلاح نظام خانواده کاملاً بی جا و خلاف حقیقت است و اگر می‌بینید که پایه‌های اصلی زندگی در بعضی از خانواده‌های ایرانی و دیگر کشورهای مسلمان به تباهی کشیده شده به دلیل بی اعتنائی به اصول ضروری و ارزشهای مقدس خانواده است به دلیل رها کردن قرآن و سنت رسول است.

قرآن کریم فلسفه ازدواج را آرامش می داند و شرط بقای ازدواج را محبت و مودت می داند وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا از نشانه های خدا آن است که از جنس خودتان همسرانی برای شما آفرید تا در کنار آن آرامش یابید وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚو میان شما و همسرانتان علاقه شدید و رحمت قرار داد.

وی با اشاره به اثرات مثبت امر ازدواج گفت: اثرات مثبت زیادی که ازدواج روی انسان و نسل انسان می‌گذارد قابل انکار نیست اما انسان مجرد کمتر احساس مسئولیت می‌کند و انسانهای مجرد بیشتر گرفتار عدم تعامل روحی و ناآرامی های روانی هستند.

از انسان مجرد نسل تولید نمی‌شود بلکه به انقراض می‌رود، هدف از ازدواج فقط ارضای غرایز نیست ارضاء غرایز و کنترل نفس یک بخش از آن است. خداوند در هنگام ازدواج محبت را بین زن و مرد برقرار می‌کند که ما نباید این رابطه را با دست خودمان خراب و خط کش دار کنیم، کما اینکه زن نیز در منزل باید به گونه‌ای عمل کند که مایه آرامش همسر باشد نه مایه درد و رنج.کما اینکه مرد نیز باید به حقوق همسر خود پایبند باشد و به او ستم نکند.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به ۸ آبان و هفته پدافند غیر عامل گفت:
هشتم آبان ماه هر سال به عنوان سالروز پدافند غیرعامل معرفی گردیده است .واژه دفاع از دو بخش دفاع عامل و دفاع غیر عامل تشکیل شده است.

هرگونه دفاعی که با استفاده از سلاح و تجهیزات نظامی صورت بگیرد دفاع عامل گویند و هر نوع دفاعی که بدون استفاده از سلاح و تجهیزات نظامی انجام گیرد دفاع یا پدافند غیرعامل نامیده می‌شود

در جنگ های جدید تصرف خاک و سرزمین کمتر معنا دارد و دیگر مثل گذشته نیست. بلکه هدف اصلی از جنگها جابجایی حکومت هاست به دنبال این هستند که حکومت ها را به نحوی که خود میخواهند تغییر دهند.

فلذا دشمن دست به یک سری توطئه‌هایی می‌زند که بدون بکارگیری سلاح و تجهیزات نظامی مردم و حاکم ها را به سوی خود جلب می کنند. پدافند غیر عامل به ما یاد می دهد که حیله ها و تهدیدهای دشمنان را بشناسیم و راه و روش مقابله با آن را یاد بگیریم.

 

ابراهیمی خاطر نشان کرد: پدافند غیرعامل ما را با شیوه های دفاعی بدون استفاده از ابزارهای نظامی آشنا می کند. قرآن می فرماید وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ .معنای قوه تنها امکانات نظامی نیست بلکه غیرنظامی هم شامل می‌شود. افزایش توان روحی و معنوی نیروی انسانی یکی از مصادیق مهم قوه است تُرهِبونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُم و یعنی آنقدر امکانات نظامی و غیرنظامی خود را تقویت کنید و به روز نمایید که دشمن از توان شما بترسد و خیال جنگ را از ذهن خود خارج کند.
از مهمترین عوامل بازدارندگی دشمن غیر از تجهیزات نظامی می‌توان مواردی برشمرد از جمله: ۱:تقویت ایمان و صبر و بردباری در مقابل سختی‌ها و فشارها ۲: آشنایی با موازین اخلاقی و عمل به آنها۳: اتحاد و انسجام مردم حول محور رهبری نظام ۴: آمادگی برای جهاد مال و جان در راه خدا ۵ :شناخت دوست و دشمن ۶ :شناخت انواع حیله ها و مکر دشمنان ۷ :راه های تقویت بنیان خانواده و اجتماع بشری و …

ایشان با اشاره به فرا رسیدن هفته دانش آموز و سالروز تسخیر لانه جاسوسی گفت: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سیزدهم آبان ماه سال ۵۸ که امام خمینی رحمةالله آن را انقلاب دوم نامیدند یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

امروزه با گذشت ۴۰ سال از تسخیر لانه جاسوسی بعضی‌ها که گرایش به غرب پیدا کردند و از صف انقلابیون خارج گردیده اند می گویند ما اشتباه کردیم و دانشجویان پیرو خط امام نباید چنین می کردند در حالی که اگر ما خودمان را در شرایط وقوع این رخداد قرار بدهیم و مسائل و شرایط آن روز انقلاب که مدام آمریکایی‌ها از درون سفارت خود گروه‌های فرصت‌طلب، سلطنت‌طلب و لیبرال های سیاسی و سکولارها و ملی گراها را مورد حمایت خود قرار داده بودند و برای سرنگونی انقلاب از هیچ کوششی فروگذاری نمی کردند دقیقاً کار درستی بود که دانشجویان آن را انجام دادند.

وی افزود: در واقع این بصیرت و فهم درستی بود که دانشجویان عزیز ما آنروز از برآیند مسائل و ما وقایع که آن روز در حال اتفاق بود رسیده بودند. مخصوصاً زمانی که امام رحمت الله از دولت موقت قطع امید کرده بود و در ۹آبان ۵۸ طی سخنانی فرمودند: ای جوان هایی که در مقابل توپ و تانک رفتید حفظ کنید خودتان را نهضت خودتان را حفظ کنید و ننشینید که دیگران برای شما کار کنند اینها برای شما کاری نمی کنند.

ایشان همچنین طی پیامی در ۱۲ آبان ۵۸ در اعتراض به پذیرش شاه از سوی رژیم آمریکا اعلام کردند دانشگاهیان دانش آموزان و طلاب علوم دینی با قدرت تمام مبارزه خود را علیه آمریکا گسترش دهند و در ۶ آبان به صراحت فرمودند الان تمام گرفتاری ما از آمریکاست بنابراین پس از این اعلام مواضع از سوی حضرت امام بود که نمایندگان دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از چهار دانشگاه امیرکبیر، شهید بهشتی، تهران و صنعتی شریف با تشکیل جلسه‌ای به برنامه‌ریزی برای تصرف سفارت آمریکا پرداختند و لذا تسخیر سفارت آمریکا واکنشی بود به عداوت و دشمنی آمریکا که با پیروزی انقلاب اسلامی بر شدت آن افزوده شده بود و کمر به نابودی ما گرفته بود کما اینکه بعد از ۴۰ سال هم آمریکا همان آمریکاست و هیچ تغییری نکرده است و همه تلاش های خود را برای نابودی ما به کار گرفته است، اما ما توانستیم با تسخیر سفارت آن هیمنه آمریکا را فرو بریزیم و امروز هم برای همه روشن شده که کسی که ادعای ابرقدرتی دنیا را می‌کرد چرخ موتور های جنگی او یکی پس از دیگری پنچر می‌شود و به گل می نشیند.

آنچه را که جوانان دلیر و انقلابی ما تصرف کردند سفارتخانه معمولی نبود یک جاسوس خانه بود که از دل آن اقداماتی ضد ایرانی و توطئه‌هایی بر ضد انقلاب و امام صورت می‌گرفت و دانشجویان پیرو خط امام با شهامت تمام توانستند آن را ۴۴۴ روز زندانی کنند
بنده برخی از اقدامات خصمانه آمریکا علیه ملت ایران را به صورت خلاصه عرض میکنم تا آنها که هنوز دل در گرو محبت آمریکاییها دارند روشن شوند تا بلکه درس عبرت بگیرند
۱-کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲
۲-فعالیت های لانه جاسوسی
۳-حمله نظامی به طبس
۴-کودتای نوژه
۵-چراغ سبز به صدام ملعون و کمک به او در جنگ با ایران
۶-انهدام هواپیمای مسافربری جمهور ی اسلامی
۷-کمک به حرکت های تروریستی و ضد انقلاب
۸-حمایت و تحکیم پایه های حکومت استبدادی شاه و کمک به سلطنت طلبان
۹-تحمیل قانون کاپیتولاسیون
۱۰-پناه دادن به شاه و عناصر فراری رژیم
۱۱-مهار و انزوای سیاسی ایران با سیاست سد نفوذ از طریق بعضی از سازمانها و کشورهای مرتجع
۱۲ -اقدامات خصومت آمیز اقتصادی علیه ملت ایران در قالب تحریم ها و موارد دیگر
حال آیا نباید گفت مرگ بر آمریکا ، مرگ بر منافق و ضد انقلاب و ضد ولایت فقیه
انشاءالله همگی در یوم‌الله ۱۳ آبان شرکت خواهیم کرد.