کارگاه آموزشی حسابداری در شرکتهای تعاونی با حضور مدیران و بازرسان تعاونی های شهرستان فراشبند به مدت ۱۷۶ نفر ساعت در محل این اداره برگزار گردید. 

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند، لیلا مختاری سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند با اعلام این خبر افزود : با توجه به نیاز سنجی انجام شده بین تعاونی های شهرستان این کارگاه آموزشی  به مدت ۲ روز و  با حضور ۲۲ نفر از مدیران ،بازرسان و اعضای تعاونی های شهرستان در محل این اداره برگزار گردید که مباحثی از جمله تعریف حسابرسی و هدف های صورت های مالی، مفاهیم اساسی حسابرسی، آشنایی با ترازنامه مالی، آشنایی با نحوه طبقه بندی حساب ها- دارایی ها- بدهی ها و حقوق صاحبان سرمایه، صورتحساب سود و زیان، ارتباط بین ترازنامه و سود و زیان تعاونی، فرآیند ثبت اصلاحات و بستن حساب ها در شرکتهای تعاونی مطرح و مورد استفاده اعضای حاضر قرار گرفت. 

مختاری مشارکت تعاونی ها را مناسب ارزیابی و اعلام داشت: در نظر داریم تا پایان سالجاری با توجه به برنامه ریزی انجام شده و نیاز تعاونی ها دوره های آموزشی تخصصی با حضور مدرسان مجرب را برگزار نمائیم تا به ارتقاء سطح دانش مدیران و اعضای تعاونی ها کمک کنیم.  

سید سجاد موسوی کارشناس ارشد امور مالی و مدرس دوره مذکور نیز سطح برگزاری کارگاه را مناسب اعلام و اظهار داشت تداوم در برگزاری دوره های حسابداری و حسابرسی مالی شرکتهای تعاونی می تواند ضمن افزایش آگاهی مدیران تعاونی ، زمینه را جهت شفافیت مالی در شرکتها و رشد بیش از پیش تعاونی ها مهیا نماید. 

لازم به ذکر است در پایان کارگاه موسوی مدرس دوره به سوالات حاضرین در خصوص نحوه تنظیم اسناد مالی و تکمیل دفاتر تعاونی پاسخ داد و مقرر گردید موضوعات مورد نظر اعضای تعاونی ها در دوره های بعدی مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

پایان خبر