حجت الاسلام ابراهیمی: اگر امروز همه مردم ما می دانستند که جایگاه ولی فقیه در امور سیاست و حکومت همان جایگاه رسول خدا و ائمه معصومین علیهم السلام است، کسی به خودش جرأت نمی داد که ولی فقیه را در قضیه «گرانی بنزین» مقصّر بداند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، ایمان  را بالاترین شرط انتخاب همسر دانست و با اشاره به آیه ۲۲۱سوره بقره، گفت: خداوند در این آیه می فرماید: با زنان مشرک تا ایمان نیاورده اند ازدواج نکنید و کنیز با ایمان از زن آزاد مشرک بهتر است. هرچند زیبایی ثروت و موقعیت او شما را به شگفتی آورد و زنان خود را به ازدواج مردان مشرکی تا ایمان نیاورده اند درنیاورید (اگرچه ناچار شوید آنان را به همسری غلامان مومن در آورید) زیرا یک برده مومن از یک مرد آزاد مشترک بهتر است، هرچند مال و موقعیت و زیبایی او شما را به شگفتی آورد. آنها دعوت به سوی آتش می کنند و خداوند به فرمان خود دعوت به بهشت و آمرزش می نماید.

 وی افزود: این آیه می فرماید: ایمان و دینداری از مهم ترین و ضروری ترین اموری است که باید در انتخاب همسر مورد توجه قرار گیرد. زیرا دو همسر که می‌خواهند یک عمر با هم زندگی کنند، تحت تأثیر عقاید و افکار و رفتار و اخلاق یکدیگرند.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: امام صادق علیه السلام می فرماید: اگر مرد با زنی برای جمال  و مالش ازدواج کند به همین امر واگذار می‌شود، ولی اگر برای دینداری بودن با او ازدواج کند، خدا مال و جمال را نیز نصیبش می گرداند و رسول خدا فرمود: هر کس با زنی فقط برای مال و جمال ازدواج کند به مطلوب خود نخواهد رسید، پس شما به خواستگاری زنی بروید که دیندار باشد.

 وی تصریح کرد: رهنمود بلند این آیه این است که با افراد بی دین ازدواج نکنید گرچه مال و جمال آنان شما را حیرت زده کند. چرا که هدف از ازدواج تنها کامجویی نیست. همانگونه که جمع مال و ثروت هم نیست.زن شریک عمر انسان با مربی فرزندان اوست و نیمی از شخصیت او را تشکیل می دهد با این حال چگونه می توان شرک وعواقب شوم آن را با زیبایی ظاهری و مقداری مال و ثروت مبادله کرد.

خطییب نماز جمعه فراشبند تاکید کرد: همان گونه که از ازدواج مردان مومن با زنان مشرک و بت پرست نهی شده، ازدواج مردان مشرک با زنان مومن نیز ممنوع است حتی غلامان با ایمان برآنها ترجیح دارد.

وی شرک و بت پرستی را خمیرمایه انواع انحرافات و در واقع آتش سوزانی هم در دنیا و هم در آخرت دانست و افزود: قرآن اجازه نمی‌دهد که مسلمانان خود یا فرزندانشان را در این آتش بیفکنند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: از این گذشته مشرکان که افراد بیگانه از اسلامند، اگر از طریق ازدواج به خانه‌های مسلمانان راه یابند، جامعه اسلامی گرفتار هرج و مرج و دشمنان داخلی می‌شود، اما اگر ایمان بیاورند و مسلمان شوند می‌توانند در صفوف مسلمانان قرار بگیرند و دیگر ازدواج با آنها اشکالی ندارد.

وی افزود: این آبه امروز به همه مسلمانان هشدار می دهد مخصوصاً آنها که خارج از کشور تحصیل می کنند و یا زندگی می‌کنند باید بدانند مادام که زنان آنان اسلام اختیار نکرده‌اند نباید با آنان ازدواج کنند و یا اگر خواستند به آنها زن بدهند حتماً باید مسلمان شوند چرا که ازدواج با آنها مادام که کافر و مشرک هستند حرام است و موجبات ورود به جهنم را مهیّا می سازد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: مسلمانان باید بدانند که در انتخاب همسر ایمان اصالت دارد و هرگز نباید فریب ظواهر خورد. همانگونه که آمار طلاق نشان می‌دهد موارد زیادی از آن نگاه های عوام فریبانه و ظاهر نسبت به جمال و ثروت و مال بوده است و کمتر به خصوصیات ایمانی و اعتقادی طرف توجه داشته‌ایم. ازدواج با همسر مومن زمینه ساز سعادت انسان می شود، کما اینکه ازدواج با همسر بی دین زمینه‌ساز شقاوت و بدبختی انسان می‌شود.

وی افزود: امیرالمومنین علیه السلام در همین خصوص فرمود: رسول خدا به مردم گفت: به من خبر دهید چه چیزی برای زنان بهتر است؟ فاطمه علیها سلام پاسخ دادند مردان را نبینند و مردان هم آنها را نبینند و بی بند و بار و غیر مقید به مسائل شرعی اخلاقی نباشند، رسول حق از این جواب شگفت زده شد و فرمود فاطمه پاره تن من است.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه، نسبت دین و سیاست را از مهمترین مباحث فکری جوامع اسلامی در دهه های اخیر دانست و افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تشکیل نظام جمهوری اسلامی به رهبری ولی فقیه، یک مرتبه مورد توجه به همه کانون های فکری و کانون‌های قدرت و سیاست قرار گرفت. چون حکومت ولایت فقیه در تاریخ بشر یک چیز جدیدی بود و بشر آن را تجربه نکرده بود.

وی افزود: رهبری برخاسته از دل حوزه علمیه که هیچگونه کار مدیریتی نکرده و دانشگاه‌های کلاسیک نیز نگذرانده، با دست خالی و بدون سلاح ، بساط یک رژیم مدرنیسمِ تکیه کرده به غرب را بر می‌اندازد. آنچنان تالیف قلوب می‌کند که همه ملت فدایی او می شود و همه توده های فقیر و آزاده دنیا و خیلی از نخبگان و عالمان و سیاستمداران عاشق او می شوند.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: پس از رحلت او در سال ۱۳۶۸ شاگرد او انسانی بی بدیل است به جانشینی او از طرف مجلس خبرگان رهبری، رهبری ملت را به دست گرفت و هم اکنون ۳۰ سال است که از انتخاب او می‌گذرد و توانسته است مملکت را به بهترین وجه هدایت کند.

 وی  افزود: به قول خانم رایس وزیر اسبق امور خارجه آمریکا می‌گوید: رهبر ایران می‌تواند نقشه هایی را که بهتر ین ذهن ها در زمان بسیار طولانی کشیده اند و مجریانی که اجرای آن را بر عهده گرفته‌اند با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند و یا، پوتین رئیس جمهور کشور روسیه می‌گوید من مسیح را ندیده‌ام اما تعریف او را در انجیل شنیده و خوانده ام من مسیح را در رهبری ایران دیدم. یا نتانیاهوی کثیف رژیم صهیونیستی می‌گوید: به هر سو می نگرم خامنه‌ای را می‌بینم که پشت مرزهای اسرائیل خیمه زده است و ملت‌ها را به سوی خود جلب کرده است.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: این سه مورد نمونه های کوچکی بود از قدرت ولایت فقیه از زبان دوست و دشمن اما در کشور ما به سبب گران شدن بنزین عده ای جاهل و احساساتی و یا تحریک شدگان توسط اجنبی و یا بعضی از مسئولان و خواص بی بصیرت، علیه رهبر خود شعار هنجارشکن سر می‌دهند. البته بعضی از واکنش ها به سبب فشارهای معیشتی و زندگی است، که دولتمردان ما و نمایندگان ما به دلیل بد تدبیری به وجود آوردند و یا به سبب انتخاب خود مردم هست که شخص اصلح را تشخیص ندادند و اکنون چوب آن را می خورند.

وی تصریح کرد: بخشی از واکنش ها و شعارهای هنجارشکن به سبب دشمنی با این نظام و انقلاب است که مزدوران دشمن در داخل به نمایندگی از اربابان خود انجام می‌دهند و بخشی از واکنش ها که در مقابل اصل نظام و رهبری صورت می گیرد به دلیل کم کاری ما روحانیون و نخبگان و حوزویان و دانشگاهیان است که موضوع مهم ولایت فقیه را و شخصیت حقیقی و حقوقی او را برای مردم خود توضیح ندادیم و آنها که نمی دانند از جهل خود خارج کنیم.

امام جمعه فراشبند افزود: امروز یکی از مسئولیت‌های مهم نخبگان حوزوی و دانشگاهی و خواص جامعه، تبیین جایگاه ولایت است اگر امروز همه مردم ما می دانستند که جایگاه ولی فقیه در امور سیاست و حکومت همان جایگاه رسول خدا و ائمه معصومین علیهم السلام است، کسی به خودش جرأت نمی داد که ولی فقیه را در قضیه گرانی بنزین محکوم کند.

وقتی که مردم باید از دولت و مجلس که منتخب خود آنان است انتقاد کنند به سراغ رهبر می آیند، وقتی که خیلی ها نمی دانند از پس این طرح مصرف سوخت که حرف و حدیث‌هایی و فتنه‌های درکاراست که رهبری با تدبیر خود آن را خنثی می کند و جلوی ضرر بیشتر و خسارت بیشتر را می‌گیرد، نادانان به سمت رهبری حمله می کنند و       نا اهلان و مزدوران و دشمنان از این حرکت سوء استفاده می کنند و همه چیز را به آتش میکشند و میلیاردها تومان به مملکت خود زیان وارد می‌کنند و دشمنان نیز در خارج از کشور آنان را تایید و تشویق می نمایند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت دهم آذرماه سالروزشهادت حضرت آیت الله مدرس و روز مجلس، درود خدا و سلام فرشتگان و مومنین را نثار آن عالم فرزانه و نماینده شجاع و انقلابی کرد و بر قاتلان او لعنت فرستاد.

وی افزود: آنچه که مایه تاسف است این است که مجلس فعلی نمایندگان در تراز شهید مدرس ندارد، مدرس تنها بود یک نفر در مقابل هزار نفر.

 امام جمعه فراشبند تصریح کرد: چند نفر از نمایندگان فعلی ما شبیه مدرس هستند، تعدادی اندک که فریادشان و رای شان در مقابل اکثریت نمایندگان غیر انقلابی به جایی نمی رسد.

وی، یکی از ویژگی‌های بارز مرحوم مدرس را شجاعت و ایستادگی او دانست وافزود: در روز تاریخی استیضاح رضاخان وقتی که مدرس وارد مجلس شد دسته ای از اوباش و مزدور که از عمال رضاخان رشوه گرفته بودند، شروع به اهانت کردند و فریاد زدند مرده باد مدرس، زنده با سردار سپاه ( یعنی رضاخان) مدرس هم فریاد زد: زنده باد خودم، مرده با سردارسپه و وقتی که رضاخان به مدرس حمله ور شد و با دست راست خود گلوی مدرس را گرفته بود و به دیوار فشار داد و در حالی که از شدت غضب چشمانش سرخ شده بود و رگهایش بیرون زده بود به شهید مدرس گفت: آخر تو از جان من چی میخوای؟ آن خورشید فقاهت و نماینده شجاعت ملت ایران با رشادت تمام و با لهجه اصفهانی گفت: می خواهم که تو نباشی.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: حال شما مقایسه کنید با بعضی از نمایندگان خود باخته و نمایندگان خودفروخته. یکی افتخارش این است که با آن خانم اروپایی عکس سلفی بگیرد و دیگری شان و منزلتش را با یک ماشین عوض می کند و دیگری عزت خود را با یک قواره زمین عوض می‌کند و بعدی با تشر یک وزیر ساکت می شود و دیگری بر سفره وزیر، دست از استیضاح وزیر برمی دارد.

وی یاد آور شد: حضرت امام رحمة الله علیه فرمودند کسانی را که انتخاب می کنید باید مسائل را تشخیص دهند، نه از افرادی باشند که اگر روس یا آمریکا یا قدرت دیگری تشری زد بترسد. باید بایستند و مقابله کنند. همچنین رهبر انقلاب فرمودند آن کسی که به عنوان وکیل این ملت انقلابی و مومن و شجاع به مجلس می رود، باید انقلابی مومن و شجاع باشد. اگر نگوییم شجاع ترین، مومن ترین و انقلابی ترین باشد.

پایان خبر