به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، کارگاه آموزشی ارتقای سواد رسانه ای بانوان شاغل در ادارات، با هدف افزایش سواد رسانه ای و بهبود مهارت های زندگی، در شبکه بهداشت و درمان فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس اداره تبلیغات اسلامی فراشبند در این کارگاه آموزشی که با همکاری حوزه مقاومت بسیج کارمندی و بسیج جامعه پزشکی شهرستان فراشبند برگزار شد، حضرت امام خمینی (ره) را رونق دهنده تفکر بسیجی و زمینه ساز تشکیل بسیج در کشور دانست و گفت: هر بسیجی سربازی از سربازان الهی است.

 

حجت الاسلام «سید نعمت اله حسینی نژاد» با اشاره به ویژگی های بسیج، بسیاری از پیشرفت‌های کشور را مرهون تفکر بسیجی دانست و افزود: تا وقتی که این کشور و این ملت به امنیت احتیاج دارد به نیروهای بسیج و انگیزه بسیج، سازماندهی بسیجی و به عشق و ایمان بسیجی هم نیاز است.

او در ادامه به کارکردهای بسیج از نگاه محافل و شخصیت‌های غرب پرداخت و اضافه کرد: بسیج نیروی جایگزین ناپذیر پایداری و موتورمحرک و خون در رگ های سپاه و سپر مقابله با فتنه های دشمن است.

حجت الاسلام حسینی نژاد، نقش بسیج در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن در بازسازی کشور و جهاد علمی، سازندگی را نقشی انکار ناپذیر دانست و افزود: امروز بسیج مستحکم تر از گذشته در عرصه منطقه‌ای حضور دارد و غفلت از آن، سقوط در دامن دو ابر قدرت شرق و غرب را در بر دارد.

در ادامه کارشناس فضای مجازی بسیج سپاه شهرستان فراشبند با بیان اینکه خانواده ها و بانوان نقش مهمی در کاهش آسیب های فکری و مشکلات فرهنگی ناشی از شبکه های اجتماعی دارند، فرهنگ سازی و دانش افزایی بانوان برای پیشگیری از اثرگذاری نامطلوب شبکه های اجتماعی در خانواده ها را بسیار ضروری دانست.

«مهدی عالیشوندی» اضافه کرد: امروز بانوان باید برای تقویت مهارت های زندگی و تحکیم بنیان خانواده، سواد رسانه ای خود را ارتقا دهند و در این راستا ادارات و دستگاه های اجرایی نیز با برگزاری دوره های آموزشی می توانند زمینه افزایش سواد رسانه ای و بهبود مهارت های زندگی بانوان را فراهم کنند.

در این کارگاه آموزشی که با حضور «قاسم عالیشوندی» فرمانده بسیج کارمندی و کارگری شهرستان و بیش از ۵۰ نفر از بانوان شاغل در ادارات این شهرستان برگزار شد، حاضران، نکات مهمی در خصوص ضرورت فراگیری سواد رسانه ای از جمله مفهوم سواد رسانه و ابعاد گوناگون آن، شناخت رسانه و انواع آن، شناخت رسانه های جدید، فرصت ها و تهدیدها، استفاده درست از فضای مجازی، حقوق رسانه، تحلیل محتوای رسانه و اخلاق رسانه را فرا گرفتند.

پایان خبر