نشست شورای سلامت فراشبند با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای جدید و بررسی راهکارهای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، در فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار یه نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس شبکه بهداشت در این نشست که با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس و تصمیم گیری های لازم برگزار شد، ضمن تبیین راه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نشانه های آن و وضعیت شهرستان از نظر وجود بیماری و رعایت نکات بهداشتی، بر آموزش و اطلاع ‌رسانی درست برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: ویروس جدید کرونا به قدری جدید و ناشناخته است که هنوز درمانی برای آن وجود ندارد.

دکتر «حسن کرمی» افزود: کرونا می‌تواند در ابتدا با نشانه هایی مانند سرماخوردگی عادی بروز کند و سپس به صورت سرفه، تنگی نفس شدید، تب و مشکلات حاد تنفسی ادامه یابد. این ویروس علاوه بر مشکلات تنفسی، تأثیر مخربی هم بر کبد، کلیه و گوارش انسان می‌گذارد.

او مهم‌ترین عامل پیشگیری و نخستین خط دفاع در برابر ویروس کرونا را شست‌وشوی صحیح دست‌ها دانست و افزود: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، علاوه بر شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت مواردی همچون، رعایت نکات بهداشتی حین سرفه و عطسه، رعایت تعاملات روزانه، کاهش ارتباط با حیوانات، پرهیز از دست دادن و روبوسی، کاهش تماس با سطوح، بهداشت در تغذیه، رعایت مسایل بهداشتی در محیط کار با دام و طیور، استفاده مناسب و اصولی از ماسک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا الزامی است.

دکتر کرمی، تشکیل تیم های آموزشی از سوی شبکه بهداشت برای برگزاری برنامه های آموزشی گسترده در سطح شهرستان و ادارات و اماکن، تهیه پوستر و پمفلت آموزشی و توزیع آن در ادارات و نهادها، تشدید بازرسی از اماکن عمومی و برخورد لازم با متخلفان بهداشت، لغو تمامی مسابقات و فعالیتهای ورزشی، مراسم های فرهنگی و مذهبی، برخورد قضایی با افراد و اماکن و اصناف متخلف در شیوع بیماری کرونا معرفی شده از سوی شبکه بهداشت، موظف شدن تمامی ادارات، اصناف، اماکن عمومی به ضد عفونی کردن مداوم سطوح، تعطیلی شهر بازی های سرپوشیده سطح شهرستان تا اطلاع ثانوی را از مصوبه های این نشست برشمرد.

پایان خبر