در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا و مصوبه شورای سلامت شهرستان مبنی بر نظارت ویژه بر وضعیت بهداشتی نانوایی ها، از واحدهای نانوایی شهرستان فراشبند بازدید و بر رعایت نکات بهداشتی تاکید شد.

به گزارش نخل بیدار، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این بازدید، با اشاره به اینکه نانوایی ها از جمله مراکز تهیه و پخت مهمی هستند که همه افراد جامعه هر روزه با آن سر و کار دارند، بر رعایت مسائل بهداشتی تاکید کرد.

دکتر «حسن کرمی» با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از شیوع کرونا و همچنین اطمینان خاطر مردم، تا حد امکان باید از تبادل پول نقد خودداری شود، گفت: در هر نانوایی، باید یک فروشنده برای دریافت وجه به کار گرفته شود و این فرد به هیچ عنوان نباید با تهیه و توزیع نان در تماس باشد.

او، آگاهی کارکنان نانوایی از نشانه های شایع ویروس کرونا (تب، سرفه خشک و تنگی نفس) را بسیار ضروری دانست و بر شستشوی مداوم دست نانواها هر نیم ساعت یکبار تاکید کرد.

دکتر کرمی افزود: تمامی کارکنان نانوایی ها باید هر روز حمام کنند و دست کم یکبار در روز لباس خود را تعویض کنند.

او اضافه کرد: در این بازدید، بر جمع آوری توری های جلوی نانوایی ها که برای سرد کردن نان استفاده می شود، نیز تاکید شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، افزود: این تشدید بازرسی ها تا به دست آمدن نتیجه لازم که همانا ارتقای سطح بهداشتی نانوایی ها است، ادامه دارد.

او با تاکید بر اینکه با متخلفان و تهدید کنندگان سلامت شهروندان برخورد قانونی صورت می گیرد، یاد آور شد: مردم شریف شهرستان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه ۱۹۰ اطلاع دهند.

در این بازدید مشترک که با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان، معاون فرماندار، رییس اداره صنعت و معدن و تجارت، رییس اتاق اصناف، اماکن نیروی انتظامی و بازرسان بهداشت محیط، انجام شد، کیفیت نان و آرد و وضعیت بهداشت فردی کارگران و همچنین بهداشت محیط و تجهیزات نانوایی ها مورد بررسی قرار گرفت.

پایان خبر

پایان خبر