کد خبر: 6019 جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۷:۱۳

فتنه 88 از جنگ تحمیلی بدتر بود/ سران فتنه باید محاکمه شوند

به گزارش نخل بیدار حجت الاسلام هادی ابراهیمی در خطبه های این هفته ی نماز جمعه ی فراشبند ابتدا با اشاره به مشکلات اقتصادی و پرداخت یارانه های نقدی بین مردم گفت:

چندین سال است از تصویب یارانه ها میگذرد ولی هنوز سقف آن تغییری نکرده. پرداخت یارانه در گذشتگان دور نیز وجود داشته و اموال بیت المال بین مردم تقسیم میشد چه شده که برخی ها امروزه شب پرداخت آن را شب عزای خود می نامند.

وی در ادامه با اشاره به خشکسالی های اخیر و عدم بارش باران از اقامه نماز طلب باران خبر داد وگف: روز دوشنبه نماز باران در فراشبند اقامه خواهیم کرد امیدواریم خداوند رحمت خود را بر ما افزون دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی فتنه ی 88 را تلاش دشمنان انقلاب جهت زمین زدن انقلاب خواند وگفت:  مراکز آمریکایی پیش از انتخابات ۸۸ بصورت گسترده به بحث تقلب دامن زدن و بانیان فتنه نیز همین کلید واژه را در کشور دامن زدند تا جایی که گفتند انتخابات ابطال شود و به رهبری گفتند و رهبر نیز گفتند باید به قانون تمکین شود.

وی افزود: فتنه گران دست به آشوب زدند و خسارات سنگینی به کشور وارد کردند و بعضا شعارهای ساختار شکنانه میدادند و واژگونی انقلاب را خواستار شدند.

وی همراهی سران فتنه با آشوبگران را از دلایل طلانی شدن مدت زمان فننه گری و آشوب نایمد وگفت: آقایان فتنه گر و سران فتنه و عالیجنابان و سطلنت طلبان نه تنها تذکر نداند بلکه صف خود را نیز از آشوبگران و دشمنان نظام جدا نکردند بلکه آنها را تشویق نیز کردند به ادامه آشوبگری.

امام جمعه ی فراشبندگفت: در فتنه هشتاد وهشت  324 هزار میلیارد تومان خسارت مالی  به کشور وارد کردند.

وی زمینه ی تحریم های فلج کننده را از دیگر حرکات فتنه‌گران خواند وگفت: وقتی نتوانستند در فتنه ۸۸ عمل خود را پیش ببرند تعداد زیادی به آمریکا نامه نوشتند که ایران را تحریم فلج کننده کنید.

اینها پس از ترامپ دوباره به ترامپ نامه نوشتند و خواستار تحریم ایران شدند.

ابراهیمی دوقطبی کردن جامعه را در آن از دیگر برنامه های فتنه خواند وگفت: دو طیف مهم اصلاح طلب و اصولگرا را به جان هم انداختند و شکاف در جامعه ایجاد کردند و به امام و رهبری و ساحت مقدس حسین ابن علی(ع) نیز توهین کردند.

۸ ماه کشور قوای مقننه و مجریه و قضاییه و سپاه و نیروهای نظامی و مردمی و بسیج کم آسیب ندیدند.

فتنه از جنگ تحمیلی بدتر بود چون خیانت داخلی بود.

حال بعد از این همه خیانت عده ای در کشور به دنبال رفع حصر این فتنه گرانندچرا باید ازاد شوند بلکه باید در محضر مردم محاکمه شوند.

خطیب جمعه فراشبند ادامه داد: عده ای از شعار مرگ بر فتنه گر عصبانی می شوند و بی شک چنین افرادی خود نیز فتنه گرند چرا اینکه اگر کسی فتنه گر نباشد نباید بدش بیاید.

وی خاطر نشان کرد: فتنه ی ۸۸ برای شناخت مردم و افراد مسول محکی است وما حامیان داخلی و خارجی فتنه را شناختیم این درایت رهبری و لطف خدا بود که فتنه سرکوب شد.

ابراهیمی در تذکری به کشاورزان گفت:استان فارس از استان های کم آب کشور است  و به دلیل مصرف بی رویه و بیش از حد آب مشکلات فراوانی بوجود اورده و فروچاله هایی اطراف بوجود اورده است.در منطقه ی دژگاه بخاطر استفاده بی رویه از آب و خاک، زمینها حاصلخیزی خود را از دست داده اند وباید به صورت صحیح کشت واز آبهای زیر زمینی استفاده شود.

امام جمعه ی فراشبند افزود: مسولین باید جلوی حفر چاه غیر مجاز را بگیرد و یا تجمیع کند و آبهای حاصل از بارندگی فصلی را با روش هایی به درون زمین هدایت کنند.

ابراهیمی اضافه کرد: جهاد کشاورزی با پیش بینی هواشناسی باید به کشاورزان بگوید که امسال چقدر کشت کنند و باید نظارت صحیح داشته باشند و تعارفات را کنار بگذارند که اگر جدی گرفته نشود مشکلات از این هم بیشتر خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نخل بیدار فراشبند می باشد