کد خبر: 6020 جمعه ۲۲ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۸:۱۷

فتنه 88 محکی برای شناخت بهتر مردم و مسئولان است

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام هادی ابراهیمی در خطبه های این هفته ی نماز جمعه ی فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به اینکه چندین سال است از تصویب یارانه ها می گذرد ولی هنوز سقف آن تغییری نکرده است گفت: پرداخت یارانه در گذشتگان دور نیز وجود داشته و اموال بیت المال بین مردم تقسیم می شد. چه شده که برخی ها امروزه شب پرداخت آن را شب عزای خود می نامند.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه فتنه سال 88 از جنگ تحمیلی بدتر بود،گفت: فتنه 88 به لحاظ اینکه خیانت داخلی بود به مراتب از جنگ هشت ساله تحمیلی خطرناک تر بود.

وی افزود: مراکز آمریکایی پیش از انتخابات به طور گسترده به ادبیات تقلب دامن می زدند، بانیان فتنه نیز همین کلید واژه را در کشور دامن زدند تا جایی که گفتند انتخابات ابطال شود و به رهبری نیز گفتند باید به قانون تمکین کنند.

امام جمعه فراشبند افزود: در همین راستا فتنه گران دست به آشوب زدند و خسارات سنگینی به کشور وارد کردند و بعضا شعارهای ساختار شکنانه می دادند و با بیانیه دادن و به خیابان کشاندن هواداران خود و تخریب و به آتش کشیدن مساجد و کشتن ده ها شهروند بی گناه و فشار وارد کردن برای ایجاد تغییر نظام، واژگونی انقلاب را خواستار شدند.

وی ادامه داد: آقایان فتنه گر و سران فتنه و عالیجنابان و سطلنت طلبان نه تنها تذکر نداند و صف خود را نیز از آشوبگران و دشمنان نظام جدا نکردند بلکه آنها را تشویق به ادامه آشوبگری نیز کردند و دو طیف مهم اصلاح طلب و اصولگرا را به جان هم انداختند و شکاف در جامعه ایجاد کردند و به امام و رهبری و ساحت مقدس حسین ابن علی(ع) نیز توهین کردند.

وی ادامه داد: مگر یکی از شعار های آن ها این نبود که : انتخابات بهانه است / اصل نظام نشانه است ، چرا وقتی که کار به این جا رسید جلوی آن ها را نگرفتند چرا اعتراض نکردند .

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه به بخشی از ضرر ها و خیانت فتنه 88 اشاره کرد و گفت: فتنه گران 23 شهید و ده ها جانباز را از ما گرفتند. بسیجیان را می گرفتند و با بلوک سیمانی بر سرشان می زدند و یا با بنزین آن ها را آتش زدند ، همین کاری که داعشی ها می کنند.

وی افزود: بر اساس آمار 324 هزار میلیارد تومان خسارت مالی بر کشور وارد کردند با آتش زدن اتوبوس های واحد ، بانک ها، مساجد ، حسینیه ها و وارد کردن خسارت به مغازه ها و خانه های مردم ... ( این ها مسلمان نبودند)

امام جمعه فراشبند یکی دیگر از ضررهایی که در جریان فتنه بر کشور وارد شد را زمینه سازی تحریم های فلج کننده ی غربی ها علیه ایران دانست و گفت: فتنه گران پس از ناکامی در بر اندازی نظام و قطع امید از آشوب های خیابانی خیانت دیگری که در حق ملت ایران کردند این بود که از آمریکا و غرب خواستند که ملت ایران را تحریم های جدید از جمله تحریم بانکی ، تحریم کشتی رانی و بیمه کشتی رانی ، تحریم نفتی و تحریم تجاری کنند تا ایران را فلج کنند.

وی از بین بردن و تضعیف وحدت و یکپارچگی درونی ملت ، ایجاد شکاف های اجتماعی و سیاسی ، زیر سوال بردن ولایت فقیه و توهین به مقدسات ، آتش زدن پرچم و پاره کردن عکس امام خمینی و توهین به آن و ده ها خسارت دیگر  را از  دیگر خسارتهای فتنه 88 دانست که بر کشور وارد شد.

حجت الاسلام ابراهیمی معطل کردن نظام و مردم به مدت هشت ماه از شروع فتنه تا پایان آن یعنی نهم دی ماه که ملت ولایت مدار شاخ و برگ آنان را قطع نمود را از دیگر خسارت های بزرگ فتنه 88 دانست و گفت: فتنه گران هشت ماه، مردم ،دولت، مجلس ، قوه قضاییه و سپاه و نیروهای انتظامی و نظامی را به مساله فتنه مشغول کردند که این ها گوشه ای از خسارت بزرگی بود که فتنه 88 برای انقلاب بوجود آورد.

وی با ابراز نگرانی از اینکه بعد از این همه خسارت و آسیب های اجتماعی، امنیتی و سیاسی عده ای در داخل کشور به دنبال رفع حصر فتنه گران هستند تاکید کرد: متاسفانه این آواز حتی از درون این مجلس هم از سوی بعضی از نمایندگان غرب گرا شنیده می شود و بعضاً اصل فتنه را قبول ندارند. به راستی اینها ظلم بزرگ فتنه گران را به نظام ولایی اسلام و مردم انقلابی و خدا جو را فراموش کرده اند.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: وظیفه ما این است که فتنه ی 88 را فراموش نکنیم و هر ساله در سالگشت آن مردم را روشن کنیم تا مردم ، از خیانت آن ها مطلع شوند و نفرین خود را نثار آن ها کنند .

وی افزود: فتنه 88 محکی است برای شناخت بهتر مردم و افراد مسئول و محکی برای ساکتین فتنه و حامیان داخلی و خارجی فتنه است.

امام جمعه فراشبند تاکید کرد: عده ای از شعار مرگ بر فتنه گر عصبانی می شوند و بی شک چنین افرادی خود نیز فتنه گرند چرا که اگر کسی فتنه گر نباشد نباید بدش بیاید.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه استان فارس از نظر موجودی آب های زیر زمینی در بدترین شرایط قرار دارد خطاب به شهروندان بویژه کشاورزان گفت: شهروندان بویژه کشاورزان عزیز در استفاده از آب های زیر زمینی باید رعایت کنند و با برنامه ریزی دقیق و صحیح تر جلوی هدر رفت آبها و مصرف بیش از حد آن را بگیرند. چرا که امروز شاهد هستیم به دلیل مصرف بیش از حد استاندارد آب و بهره برداری از سفره های زیر زمینی، فروچاله هایی در روستای گنبد به وجود آمده که این تهدید بزرگی برای ساکنین این منطقه است.

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه وجود آب ها در لایه های زیر زمین مانع از فروچاله می شود، گفت: وقتی که کیلومتر ها کانال بی آب و تونل های فاقد آب در لایه های زیرین زمین به وجود آید بدون شک سنگینی زمین، باعث نشست آن می شود و چاله های چندمتری و حفره های چند متری پیش می آید که هر چیزی را به کام خود می کشاند.

وی افزود: اگر زلزله ای هم پیش بیاید به دلیل نبود آب کافی در سطح لایه ها و گسل ها شدت آن بیش تر خواهد بود چرا که با وجود آب قدرت زلزله کمتر خواهد شد.

خطیب نماز جمعه فراشبندبا اشاره به اینکه در منطقه ی دژگاه به دلیل کشت بی رویه و بی حساب و کتاب و کندن بوته ها و عدم استفاده صحیح و استاندارد از کودهای عالی باعث از بین رفتن حاصلخیزی و به وجود آمدن شن های روان شده است، افزود: وضعیت آب شهرستان سال به سال رو به شوری می رود و باید با برنامه ریزی جلوی پیشرفت آب شور گرفته شود و با کارهای علمی آبهای زمستانی و بهاری را مهار کنیم و آبهای حاصل از بارندگی فصلی را با روش هایی به درون زمین هدایت کنند

وی با بیان اینکه جلوگیری از چاه های غیر مجاز همراه با ایجاد شغل های مناسب و جایگزین ، تغییر دیدگاه های مسئولان و کشاورزان از کشاورزی به سمت صنعت و خدماتی می تواند علاوه بر هدر رفت منابع آبهای زیر زمینی، هزاران شغل نیز ایجاد کند، گفت: ده هکتار زمین کشاورزی در هر ثانیه 9 لیتر آب لازم دارد و می تواند برای دو نفر الی 5 نفر شغل ایجاد کند گفت: در حالی که یک کارخانه مثل کارخانه ی سرب و روی ، سرمه با وجود آنکه آب کمی لازم دارد در طول سال می تواند برای 250 هزار نفر شغل ایجاد کند .

حطیب نماز جمعه فراشبند افزود: مسولین باید جلوی حفر چاه غیر مجاز را بگیرد و یا آنها را تجمیع کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی هوشمند کردن چاه های کشاورزی را امری واجب و حائز اهمیت دانست که جهاد کشاورزی و اداره ی منابع آب باید هرچه سریعتر چاه های کشاورزی را به کنتور هوشمند مجهز کنند و آب را برای آن ها سهمیه بندی کنند و در هر فصل کارت آنها را شارژ کنند و همچنین در تعیین نوع کشت و مقدار آن نیز وارد شوند و از کشت محصولاتی که به آب زیاد نیاز دارند جلوگیری کنند و مردم هم باید نسبت به چاه های غیر مجاز تعیین تکلیف کنند.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه مردم مخصوصا کشاورزان عزیز باید در امر صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت آب مشارکت بیشتری داشته باشند گفت: 9میلیارد متر مکعب آب بر اثر ضایعات محصولات هدر می رود.

وی افزود:بعضی ها به دنبال نصب آب شیرین کن هستند که این کار هم در دراز مدت ضربه ی سختی به محیط زیست خواهد زد هم به خاک های سطحی و هم به لایه های درونی فلذا باید تلاشی کنیم که آبخیز داری هایمان را بیشتر کنیم تعداد گور آب ها را زیادتر کنیم چرا که هر مقدار آب شیرین بیشتری را وارد زمین کنیم باعث می شود که آبهای شور را پس بزند و سطح آب های شیرین افزایش پیدا کند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه نظارت جهاد کشاورزی نظارتی ضعیف است تاکید کرد: جهاد کشاورزی باید نظارتی قوی و آمرانه باشد و جایی برای تعارف نگذارد و باید نظارت صحیح داشته باشند و تعارفات را کنار بگذارند که اگر این مساله جدی گرفته نشود مشکلات از این هم بیشتر خواهد شد.

وی افزود: جهاد کشاورزی وظیفه دارد بر اساس پیش بینی هواشناسی که آیا بارندگی زیاد است یا کم به همان اندازه از کشاورزان بخواهد که کشت کنند.

امام جمعه فراشبند با اشاره عدم بارش باران رحمت الهی گفت: با توجه به گذشت نزدیک به یک ماه از فصل زمستان و عدم باراش باران، روز دوشنبه در فراشبند نماز باران برگزار می شود به امید آنکه خداوند رحمت خود را بر ما افزون دارد.

پایان خبر

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نخل بیدار فراشبند می باشد