کد خبر: 6026 يكشنبه ۲۴ دي ۱۳۹۶- ساعت ۱۵:۵۶

فرصتی که از دست رفت !

به گزارش نخل بیدار حسن افراسیابی فعال اجتماعی و عضو پژوهشکده ی شورای نگهبان در یادداشتی به تحلیل فرصت ها وتهدید های استفاده از شبکه های اجتماعی پرداخت:

فرصتی که در جریان فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام بوجود آمده بود با عجله دولت از بین رفت.  
این فرصت برای پیامرسان های داخلی بود تا امکانات خود را ارتقاء بدهند و اعضاء بیشتری را جذب کنند.
در حالی که در همین یکماه اخیر جنب و جوشی زیاد برای بدست گرفتن فضای مجازی توسط پیام رسانهای داخلی مشاهده میشد،  عجله دولت بخصوص شخص آقای روحانی برای رفع فیلتر از تلگرام، این فرصت را برای همیشه از شبکه های داخلی گرفت.

در مورد اینستاگرام که هر چی فکر میکنم، ضرر آن بیش از نفع آن است و بهتر بود همچنان فیلتر میماند. ابتذال و بی بند و باری اولین شاخصه و اولین نمود این اپلیکیشن است. بطوری که اصلا انسان شرمش میشود آنرا باز کند و به محض سرچ کردن با انبوه منکرات مواجه میشود.
در چنین فضایی چه توقعی برای سلامت اخلاقی جوانان و نوجوانان و حتی بزرگسالان وجود دارد؟؟ با اینطور رسانه ها چه تضمینی برای سلامت خانواده ها میماند؟

در مورد تلگرام هم،  یکی از بهانه های اصلی تعجیل، وجود شغلهایی بود که با استفاده از این شبکه بوجود آمده بود. در این مورد هم بایستی گفت  اولا با تقویت شبکه های داخلی، این مشاغل میتوانست به آنجا منتقل شود و کم کم نشانه های شروع آن داشت بوجود می آمد و ثانیا بسیاری از متخصصان و فعالان بخش آی تی و الکترونیک ایران میتوانستند برای ارتقاء همین شبکه های داخلی مشغول بکار شوند. ولی اکنون باز باید بروند دنبال کارهای ساده و ابتدائی.

یکی از بدترین آثار این تعجیل هم ادامه فروش اطلاعات مردم ایران به کشورهای خارجی است که بنا بقول وزیر اسبق ارتباطات، راه درآمد تلگرام همین کار است.

آقای روحانی و تیمش نخواستند کمی بیشتر خود را هزینه پیشرفت کشورشان کنند و برای اثبات خودشان راجع به آزادی خواهی!! این فرصت بزرگ را هم به خاکستر تبدیل کردند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نخل بیدار فراشبند می باشد