شناسه خبر : 5109
۱۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹:۱۸
خطیب نماز جمعه فراشبند:

در مقابل فساد و کارهای اشتباه دولت، سکوت نمی کنیم

حجت الاسلام ابراهیمی: امروز متاسفانه برخی آنقدر کم جنبه و کم ظرفیت هستند که تحمل انتقاد سازنده و دلسوزانه را ندارند و می خواهند که همه در مقابل برخی عملکرد اشتباه دولت ساکت باشند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، امام جمعه فراشبند در خطبه های اول نماز جمعه این هفته فراشبند، ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی، در ادامه خطبه های هفته گذشته به تجارت در قرآن اشاره کرد و گفت: در قران کریم «تجارت» در دو مورد به کار رفته است که یکی از آن معاملات و داد وستدهای معمولی است و مورد دوم معاملات معنوی است.

حجت الاسلام "هادی ابراهیمی" معاملات معنوی را بر سه قسم دانست و گفت: قسم اول آن «معامله زیانبار» است که فرد، گمراهی را به جای هدایت می خرد ولی قسم دوم «معامله سود بخش» است که تاجران در این معامله بر سه دسته تقسیم می شوند: دسته اول به خاطر رهایی از عذاب الیم با خدا معامله می کنند و دسته دوم سودشان رسیدن به بهشت است و دسته سوم نیز سودشان جلب رضایت و خشنودی خداوند است.

 

 

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند، با اشاره به سخنان رییس جمهوردر همایش سراسری قوه قضاییه، گفت: رییس جمهور از طرفی در همایش سراسری قوه قضاییه می گوید نباید بهانه به دست آمریکائیها بدهیم و از طرفی دیگر نیز می گوید چند بار به قوه قضاییه دعوت شدم اما ترسیدم وارد قوه قضاییه شوم.

وی افزود: سوال من طلبه از آقای روحانی این است که بهانه دادن دست آمریکاییها یعنی چه؟ نکند نوشتن شعار «اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود» بر روی موشک و ماهواره بهانه است یا پرتاب ماهواره به فضا که از سوی شما جلو آن گرفته شد بهانه است یا مقر داعشی های وحشی را با موشک زدن بهانه است یا این که ساخت موشکهای بالستیک بهانه است؟

خطیب جمعه فراشبند ادامه داد: آقای رئیس جمهور! معنی فرمایش شما این است که باید با آمریکائیها کنار آمد و بهانه به دست آنها نداد و چیزی که امریکاییها را ناراحت می کند انجام ندهیم. خب خیلی چیزها است که آمریکاییها را ناراحت می کند پس باید از همه اینها به خاطر تعامل با کدخدای قلدر بگذریم.

وی خطایب به دولت گفت: آیا خیانت آمریکاییها در برجام برای شما کافی نیست؟ آیا دولت قبل و تیم هسته ای نمی توانستند تاسیسات هسته ای ما را تحویل آمریکاییها بدهند تا به اصطلاح تحریمها برداشته شود؟ آنها هم می توانستند اما دولت قبل به درستی می دانست که آمریکاییها عهد شکن هستند و به تعهدات پایبند نیستند و به دنبال خلع سلاح ما هستند تا بتوانند در آینده به ما حمله کنند. اما شما با تاسیسات هسته ای ما چه کردید؟ هنر شما چه بود؟

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: هنر دولت قبل این بود که هفت دستگاه سانتریفیوژ را به 19000 سانتریفیوژ افزایش داد ولی هنر شما و تیم مذاکره کننده تان این بود که 19000 سانتریفیوژ را به 6000 کاهش دهید . هنر دولت قبل این بود که مواد غنی شده 3 و نیم درصد را به 20 درصد برساند و هنر شما این بود که 20 درصد را به همان 3 و نیم درصد برگردانید. هنر دولت قبل این بود که راکتور اتمی اراک  و آب سنگین اتمی را کشف کردند و ساتختند اما هنر شما ها این بود که قلب راکتور را پر از بتن کردید و مجبور شدید آب سنگین را به خارج از کشور صادر کنید. چیزی که برای آن بهترین دانشمندان نخبه ی هسته ای ما را ترور کردند و به شهادت رساندند. آیا به نظر شما این یک تاکتیک از طرف آمریکاییها برای خلع سلاح ما نبود؟

امام جمعه فراشبند خطاب به برخی اصلاح طلبان شهرستان که به وی می گویند چرا علیه ما و علیه دولت صحبت می کنید؟ گفت: انتقاد من به شماها نیست بلکه به برخی از مسوولان و دولتمردان و عملکرد اشتباه آنها است.

وی افزود: برخی دولت را از آن خود می دانند بلکه این طور نیست، دولت متعلق به همه مردم ایران است. دولت ها اگر اشتباهاتی داشته باشند وظیفه ما و شما است که به خاطر رضای خدا به آنها تذکر دهیم و اگر تذکر ندهیم خیانت کرده ایم.

خطیب نماز جمعه فراشبند در پاسخ به برخی که به وی می گویند چرا به دولت نهم و دهم انتقاد نمی کنید، گفت: در حال حاضر آقای احمدی نژاد نه رییس جمهور است و نه وکیل و نه وزیر است. در حالی که بنده در زمان دولت وی نیز در مواردی که اشتباه داشتند تذکر می دادم ، نقد می کردم و نصیحت می کردم اما هیچگاه نشد که از طرفداران و حامیان وی کسی به من انتقاد کند و تذکر دهد که چرا به دولت انتقاد می کنید؟

امام جمعه فراشبند افزود: امروز متاسفانه برخی آنقدر کم جنبه و کم ظرفیت هستندکه تحمل آن را ندارند که از عملکرد اشتباه دولت انتقاد شود و از من می خواهند که در مقابل کارهای اشتباه دولت ساکت باشم و آنها بدانند که من در مقابل اشتباهات هیچ دولتی ساکت ننشسته و نمی نشینم.

وی خطاب به آن مسوولی که در پاریس به سر می برد و در مقابل ملحدان، منافقان، کافران و ضد انقلاب ها و تکفیری ها که در همایش های خود کلید نابودی جمهوری اسلامی را رقم می زنند اعتراض نمی کند و جلسه مذاکره را ترک نمی کند و از طرفی بزرگترین قرارداد نفتی را در ایران با شرکت توتال فرانسه می بندد و 50 درصد این قرارداد را به فرانسوی های خبیث می دهند، گفت: این رفتارها یعنی تسلط پیدا کردن شرکت های غربی بر منابع نفت و گاز کشور است.

خطیب نماز جمعه فراشبند گفت: این دولت برای جلب اعتماد کشورهای زورگوی غربی، در حال واگذاری نفت و گاز مملکت به آنها است همانگونه که برای جلب اعتماد آمریکاییها هسته ای را نابود کردند و در حال فروش نفت و گاز با قیمت بسیار پایین به امارات و ترکیه هستند.

او با ابراز نگرانی از اینکه نمایندگان مجلس در مقابل این فساد سکوت کرده اند از مردم خواست تا در مقابل کارهای اشتباه دولت و فساد، سکوت خود را بشکنند و نگذارند اقداماتی که به ضرر این مردم و نظام است در کشور صورت گیرد.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند با تبریک فرا رسیدن هفته عفاف و حجاب،گفت: حجاب غیرت هر زن ایرانی است تا چه رسد به یک زن ایرانی مسلمان.

وی گفت: در طول تاریخ این کشور از دوره هخامنش گرفته تا به امروز دوره ای یافت نمی شود که زن ایرانی بی حجاب، بد حجاب باشد یا عریان بوده باشد اما امروز همان زنانی که به اجداد ایرانی خود می نازند و در مقابل قبر کورش سجده می کنند و خواهان بازگشت حکومت امپراطوری هستند و سنگ پله های تخت جمشید را بوسه باران می کنند، نیمه عریان ستونها را در آغوش می گیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه گفت: اگر گورش بر می گشت همه زنان بی حجاب را شلاق می زد و آنها را مجبور به پوشش کامل می کرد.

وی تاکید کرد: چرا بعضی ها یک بام و دو هوا زندگی می کنند و حتی حاضر نیستند از پیشینیان خود تبعیت کنند. کجای تاریخ سراغ دارید که زنان کورش و زنان حکومت کورش اینگونه بد حجاب باشند؟ پس باید شرم کرد و این همه از کورش دم نزد که این افراد بد حجاب نه کورش پرستند و نه اسلام پرست. بلکه بنده های هوا و هوس هستند که چیزی از انسانیت و فضل و شرافت انسانی نمی دانند.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه مشاهد می شود که برخی دختران و یا زنان ما در دید عموم دوچرخه سواری می کنند این کار در شان شهرستان مذهبی ما نیست . دوچرخه سواری خانم ها اگر در جای خلوت و دور از چشم نامحرمان باشد اشکال ندارد. در غیر این صورت بنده بعنوان رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان و مسوول ستاد امر به معروف و نهی از منکر با این موارد برخورد می کنم.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه خطاب به برخی مسوولان شهرستان که با شعارهای انقلابی و  ارزشی در راهپیمایی ها و افراد ارزشی مخالفت می کنند، گفت: از امروز در راهپیمایی ها هیچ کس حق ندارد با افرادی که شعارهای ارزشی سر می دهند و یا شعارهایی که در حمایت از ولایت فقیه، سرداران سپاه و تجهیزات موشکی و انزجار از آمریکا و اسراییل و فتنه گران را به همراه خود حمل می کنند برخورد کند.

پایان خبر

 

اخبار ویژه