شناسه خبر : 5546
۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵:۴۰

تجهیز بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند به دستگاه رادیولوژی دیجیتال

بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند به دستگاه تصویربرداری رادیولوژی دیجیتال جدید مجهز شد.

به گزارش نخل بیدار، سرپرست بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند با اعلام این خبر،گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت و افزایش کیفیت خدمات تصویر برداری، بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند با پیگیری های نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان به دستگاه رادیوگرافی دیجیتال DDR تجهیز شد.

دکتر "مسعود جوکار" افزود: این دستگاه، به ارزش  4میلیارد ریال، از سوی وزارت بهداشت و درمان، به بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند اهدا شده است.

وی افزود: با راه اندازی این دستگاه ، شاهد افزایش کیفیت خدمات و بالابردن توان تشخیص بیماری های مختلف در راستای ارائه خدمات نوین درمانی به بیماران خواهیم بود.

"فریبا عالیشوندی"، کارشناس مسوول بخش رادیولوژی بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند، یکی از مزایای دستگاه رادیولوژی دیجیتال نسبت به دستگاه رادیولوژی آنالوگ را ثبت تصاویر با کیفیت بالاتر دانست و گفت: از نظر مهندسی پزشکی این مزیت با استفاده از پرتودهی کمتر، استفاده از سیستم های ارتباطی و حذف سیستم ظهور و ثبوت و تاریک خانه ها ایجاد می شود.

وی گفت: استفاده از این نوع رادیولوژی در مراکز تشخیصی و درمانی، علاوه بر سرعت بالای تهیه تصویر، و افزایش قابل توجه کیفیت تصاویر و تأثیرگذاری در روند تشخیص، موجب صرفه جویی در زمان و عدم نیاز به تکرار تصاویر مات می شود.

این کارشناس رادیولوژی از دیگر مزایای این سیستم، را کاهش هزینه ها به جهت حذف استفاده از داروهای شیمیایی ظهور و ثبوت، توانایی ارسال تصویر از مجاری الکترونیک مثل شبکه های بیمارستانی و یا اینترنت ، توانایی پزشک در دسترسی به تصویر رادیوگرافی به محض تهیه آن در محلی دیگر، امکان بزرگ و کوچک کردن تصویر و قسمتی از تصویر که مورد نظر است و همچنین امکان ذخیره سازی تصاویر بصورت الکترونیک بر شمرد. 

او افزود: پیش از این نیز، بخش تصویر برداری بیمارستان فراشبند دارای یک دستگاه رادیولوژی آنالوگ بود.

 

پایان خبر
 

 • تبلیغ الکی

  • ۱۳۹۶/۷/۲۷ ۱۲:۱۱    

  فقط بلد هستین تیتر بزنین فلان دستگاه رو اوردیم بدرد چی میخوره وقتی نوبت همه ی این دستگاها چند ماهه هست مگه همین دستگاه سونو گرافی چندسال نیسته که داریم کافیه یه سر بزنید برای نوبت دهی من رفتم نوبت زدم بهم گفتن ۳ماه دیگه نوبتتون میشه تازه اگه دکتر باشه ، همون روز که رفتم برای نوبت تو بیمارستان فراشبند ایجوری گفتم رفتم کازرون کارمو انجام دادم برگشتم سرجمع کل کارم با جواب یکساعت هم طول نکشید ولی فراشبند ۳ماه دیگه کارم انجام میشد

  0
  |
  0

اخبار ویژه