شناسه خبر : 5698
۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷:۴۹

محصولات غذایی با نشانگرهای سبز رنگ، بهترین و مناسب ترین انتخاب از حیث تغذیه ای

کارشناس بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان فراشبند: نشانگرهای رنگی همیاران مصرف کننده در انتخاب سریع و آسان محصولات غذایی سلامت بخش است.

به گزارش نخل بیدار ، "زهرا ضیایی" کارشناس بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان فراشبند نشانگرهای رنگی را برای نشان دادن اطلاعات تغذیه ای موادغذایی دانست و گفت: برچسب محصولات در زمان خرید و قبل از مصرف نخستین و مهمترین چیزی است که مصرف کننده می تواند به وسیله آن با محصول ارتباط برقرار کند.

او افزود: اطلاعات روی برچسب ها باید به گونه ای باشند که از گمراه شدن مصرف کننده جلوگیری و در حد امکان به اطلاعات تغذیه ای فرد کمک کند و خریدار بتواند درشلوغی و ازدحام فروشگاه های بزرگ امکان خواندن راحت و تحلیل و انتخاب سالمتر باتوجه به شرایط جسمی و توانائی شخصی خود داشته باشد.

"ضیایی" ادامه داد: برای این منظور نشانگرهای رنگی تغذیه ای جهت درج روی برچسب محصولات خوراکی که در سطح عرضه قرار دارند تدوین شده است تا با افزایش آگاهی مصرف کنندگان و اصلاح الگوی مصرف در ارتقای سلامت جامعه گام های موثری برداشته شود.

این کارشناس تغذیه نشانگرهای راهنمای تغذیه ای را شامل  شاخص های مربوط به انرژی ، قند ، چربی کل، نمک ، اسیدهای چرب ترانس دانست و گفت: این شاخصها به معنای توصیه به مصرف زیاد و یا ممنوعیت مصرف نیست بلکه به منظور اصلاح الگوی مصرف طراحی شده اند.

او تاکید کرد: محصولات خوراکی عرضه شده باید مطابق ضوابط و قوانین سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید و دارای پروانه ساخت معتبر باشند.

ضیایی افزود: نشانگر های رنگی تغذه ای علاوه بر درج مقادیر چربی، قند ، نمک و اسیدهای چرب اشباع  در هر سهم از ماده غذایی، به مصرف کننده کمک می کند تا بتواند با یک نگاه سریع و آسان و بر اساس کدهای رنگی(سبز، نارنجی و قرمز) ماده غذایی را از حیث چهار شاخص مهم چربی، قند، نمک و اسید های چرب ترانس ارزیابی و مناسب ترین انتخاب را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

او در ادامه با اشاره به مفهوم رنگ های نشانگر های رنگی تغذیه ای،گفت: نماد قرمز، وجود مقادیر زیاد و  بالای چربی، اسیدهای چرب اشباع ، قند و نمک، رنگ زرد میزان متوسط و رنگ سبز وجود مقادیر اندک چربی، قند ، نمک و اسیدهای چرب اشباع را مشخص می کند.

این کارشناس تغذیه با تاکید بر اینکه هر فرد می بایست متناسب با شرایط جسمانی و میزان تحرک و فعالیت بدنی خود، مصرف محصولات غذایی با نشانگر های قرمز رنگ را محدود به مواقع خاص و مقادیر کم کند، یاد آور شد: محصولات غذایی با نشانگرهای سبز رنگ، بهترین و مناسب ترین انتخاب از حیث تغذیه ای است.

پایان خبر

اخبار ویژه