شناسه خبر : 5812
۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴:۲۲

تاکید بر مشارکت همه جانبه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه سلامت در فراشبند

در نشست کمیته اقتصاد مقاومتی شبکه بهداشت و درمان فراشبند بر مشارکت همه جانبه در راستای عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در بخش سلامت تاکید شد.

به گزارش نخل بیدار ، رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در نشست کمیته اقتصاد مقاومتی شبکه بهداشت و درمان فراشبند با اشاره به ضرورت توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی در بخش سلامت اظهار داشت: کارکنان حوزه سلامت در اجرایی ساختن مفاهیم اقتصاد مقاومتی می توانند نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری داشته باشند.

دکتر "مسعود جوکار" با بیان اینکه در چارچوب سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، باید از منابع داخلی برای توسعه سلامت در شهرستان بهره‌برداری شود،گفت: اقتصاد مقاومتی همه سازمان ها و ادارات و حتی زندگی شخصی افراد را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد و در این راستا بخش سلامت نیز مانند بسیاری از بخش ها ارتباط دو سویه ای با اقتصاد مقاومتی دارد.

او با تاکید بر اولویت قرار دادن پیشگیری بر درمان، اظهار داشت: با پیشگیری از بروز بیماری ها، نیاز به دارو، درمان و بستری کاهش می یابد که این امر نقش موثری در اقتصاد سلامت دارد

دکتر جوکار با اشاره به برنامه‌های اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: تلاش دولت تحقق اقتصاد مقاومتی، ایجاد اشتغال و رونق تولید است و همه باید در تحقق این امر مشارکت داشته باشند

در پایان این نشست، پس از بحث و تبادل نظر اعضای این کمیته، مواردی نیز در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی در بخش سلامت به تصویب رسید.

مدیریت بهتر در استفاده از خودروهای در اختیار بیمارستان و در صورت امکان تبدیل قرارداد آنها از شبانه روزی به روزانه در راستای صرفه جویی در پرداخت ها، تامین نرم افزار تلفن داخلی برای کاهش هزینه ها، فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی از طریق کانال شبکه بهداشت و درمان از جمله مصوبات این کمیته بود.

پایان خبر

 

اخبار ویژه