شناسه خبر : 5817
۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۹:۴۵:۵۹
به قلم محمد جواد باقری:

مهم ترین مشکلات ورزش فراشبند

نبود مربی حرفه ای در برخی رشته ها از دیگر مشکلات ومعضلات ورزش فراشبند می باشد.

به گزارش نخل بیدار ،محمد جواد باقری فعال اجتماعی و روابط عمومی هیات ووشو شهرستان فراشبند در یاد داشتی به مهمترین مشلات ورزش در این شهرستان پرداخته است.

 براساس آمار حدود ۲۵ هیئت ورزشی در فراشبند وجود دارد که در حال حاضر حدود ۱۰ هیئت فعالیت مستمر دارند و مابقی هیئت ها یا فعالیتشان در مقطع خاصی است و یا اصلا فعالیت ندارند.

هیئت های ورزشی بازوهای اصلی ورزش شهرستان هستند که در صورت فعالیت آنها، ورزش فراشبند هم پویاتر شده و هم مشارکت های ورزشکاران افزایش می یابد.

از مشکلات هیئت های تعطیل شده می توان گفت: برخی از هیئت ها بر اساس امکانات و فضاهای ورزشی شهرستان ایجاد نشده اند. مثلا با وجود هیئت باستانی، اصلا گود زورخانه ای در فراشبند وجود ندارد که ریزش شدید ورزشکاران در این ورزش به چشم می خورد.

دیگر مشکل هیئت های ورزشی، کمبود اعتبارات است که در هزینه کردها دچار مشکل می شوند ، اما این دلیلی برای تعطیلی فعالیتهای ورزشی نیست.
 
همچنین برخی از ظرفیتها در سطح شهرستان وجود دارد که هیئت ورزشی مرتبط با آنها وجود ندارد. به طور مثال، هیئت های دو و میدانی ،اسکیت ، شنا و  بدمینتون در شهرستان وجود ندارد اما با توجه به امکانات و فضاهای ورزشی که در ماه های آینده در شهرستان افتتاح می شوند نظیر زمین چمن مصنوعی و پیست دو و میدانی اطراف آن و همچنین مجموعه استخر شهدای فراشبند ، می توان این رشته های ورزشی را در شهرستان فعال کرد.

مشکلات به همین جا ختم نشده و یکی دیگر از سنگ های بزرگ پیش پای ورزش شهرستان نبود مربی حرفه ای در برخی رشته ها می باشد. معمولا در اکثر رشته های ورزشی دوره های مربیگری مختلفی برگزار می شود که کمتر ورزشکارانی از شهرستان را می بینیم که در این دوره ها شرکت و کسب مدرک نمایند. لذا این مشکل تا حدودی به خود جامعه ورزشکاران برمی گردد و کم کاری و عدم عزم جدی جهت فعالیت را مشاهده می کنیم.

در انتها باید گفت با وجود استعدادهای فراوان ورزشی چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان متاسفانه شاهد هدررفت ساده این استعدادها به نحوه های مختلف هستیم و همین امر باعث می شود ورزش فراشبند فقط در رشته هایی خاص و البته با مصائبی فراوان در عرصه استانی و کشوری صاحب عنوان شود که می توان با مدیریت علمی و صحیح راه را برای سایر رشته ها نیز بازگشایی نمود.

 

انتهای پیام/

اخبار ویژه