شناسه خبر : 5821
۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷:۵۱

برپایی نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی در بیمارستان فراشبند

نمایشگاه «ترویج زایمان طبیعی» با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای مامایی در بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند برگزار شد

به گزارش نخل بیدار دبیر اجرایی نمایشگاه ترویج زایمان طبیعی اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای ترویج زایمان طبیعی و فواید آن و با هدف ارائه خدمات مشاوره‌ای مامایی به زنان باردار و زنان مایل به بارداری و ترویج زایمان طبیعی برپا شده است.

 

 

"زهرا رویین تن" افزود: در این نمایشگاه؛ خدماتی از جمله ویزیت مامایی، شنیدن صدای قلب جنین، آموزش عملی ورزش های بارداری، آموزش تغذیه دوران بارداری، مشاوره مامایی در بارداری به صورت رایگان از سوی کارشناسان مامایی این بیمارستان برای مادران باردار انجام و بسته های آموزشی بارداری و زایمان نیز به آنها داده شد.

او با اشاره به خطراتی که بیشتر مادران ممکن است در عمل سزارین با آن مواجه شوند، گفت: عفونت،خونریزی، آسیب ارگان، چسبندگی، بستری در بیمارستان، واکنش به داروها، احتمال عمل‌های‌‌ بیشتر، مرگ مادران، از خطراتی  است که بیشتر مادران ممکن است در عمل سزارین با آن مواجه شوند.

وی افزود: عمل سزارین ممکن است برای کودکان نیز خطراتی از جمله مشکلات تنفسی، بیهوشی، بیماری جنین قبل از زایمان و یا عدم تحرک در طول زایمان ، کاهش وزن و آسیب‌ های دیگر ایجاد کند .

کارشناس مسوول زایشگاه بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند، اظهار داشت: در این نمایشگاه با برگزاری کلاسهای آمادگی برای زایمان، میزان آگاهی مادران باردار افزایش و نگرانی ها و استرس های آنها نیز کاهش می یابد و به آنان کمک می شود تا زایمان راحت‌تر و کوتاه تری داشته باشند و مادران با امنیت خاطر بیشتر به استقبال زایمان بروند.

این نمایشگاه به مدت دو روز در سالن نمازخانه بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند برپا شد.

 پایان خبر

اخبار ویژه