شناسه خبر : 5822
۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲:۲۸

تاکید بر تاثیر ورزش و پیاده روی در تقویت خود مراقبتی در همایش پیاده روی خانوادگی

به مناسبت ولادت با سعادت پیامبر اکرم و امام جعفر صادق (ع) و بزرگداشت هفته دیابت، همایش پیاده روی خانوادگی در روستای آویز برگزار شد.

به گزارش نخل بیداربهورز خانه بهداشت روستای آویز در حاشیه این همایش پیاده روی گفت: این همایش که به مناسبت هفته وحدت ، ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و با هدف ایجاد و حدت و همدلی در بین شهروندان و همچنین بزرگداشت هفته دیابت و به منظور ارتقای فرهنگ ورزش و تاثیر پیاده روی در پیشگیری از بیماریها و فراهم آوردن فضایی شاد و با نشاط، در مسیر نخلستان های سرسبز آویز برگزار شد، شرکت کنندگان از مسجد صاحب الزمان (عج) روستا تا امامزاده سید عبدالعزیز(ع) را پیاده روی کردند.

"ابوالفضل کشاورز" برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی را باعث افزایش آگاهی‌ در مورد بیماری‌ها و تقویت خود مراقبتی در آنها عنوان کرد و گفت: هر فرد می‌تواند با رعایت نکته‌های ساده بهداشتی از بیماری‌هایی که موجب آسیب‌های جبران ناپذیر ‌شود، جلوگیری کند.

او با اشاره به اینکه دیابت نیز یکی از بیماری‌هایی است که می‌توان به سادگی از آن پیشگیری کرد، اظهار داشت : دیابت در کشور ما شیوع قابل توجه‌ای دارد به گونه‌ای که 70 در درصد  از راه بیماریهای  غیر  واگیر در کشور در سال  می میرند .

این بهورز گفت : بیش از  چهار میلیون  و 500 هزار نفر از جمعیت کشور مبتلا به دیابت هستند که این آمار نشان می دهد جامعه باید به این بیماری توجه بیشتری کند.

او اضافه کرد: ممکن است افراد بسیاری در اطراف ما باشند که از قند خون بالای خود اطلاع نداشته باشند که این امر اهمیت اطلاع رسانی درمورد دیابت را بسیار پر رنگ می‌کند.

کشاورز، بیشتر علل این نوع بیماری را  استفاده از قند، غذاهای چرب و شیرینی جات دانست و گفت: خود مراقبتی،  ورزش و استفاده از غذاهایی همانند عسل، انجیر و زیتون و غذاهای سالم از راهبردهای لازم برای برون رفت از این چالش است.

در پایان این همایش که با همکاری حوزه بسیج علی ابن ابیطالب (ع) آویز برگزارشد، به هشت نفر از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی از سوی واحد غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان فراشبند اهدا شد.

 

پایان خبر

 

 
 

اخبار ویژه