شناسه خبر : 5949
۹ دي ۱۳۹۶ - ۷:۰۸:۰۰
خطیب نماز جمعه فراشبند:

حماسه بزرگ مردم در 9 دی، درخت تنومند فتنه را قطع کرد

حجت الاسلام ابراهیمی: 9دی ماه بزرگترین حماسه مردم فهیم، با بصیرت، انقلابی و ولایت پذیر کشور و اوج بصیرت یک ملت بود.

به گزارش نخل بیدار؛ حجت الاسلام "هادی ابراهیمی" امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، از کسانی که در مراسم بدرقه و استقبال از او و کاروان زائرین حسینی حضور یافتند و همچنین از اعضای ستاد نماز جمعه و جمعی از مومنین که در امر برپایی سفره ابا عبدالله الحسین به مناسبت بازگشت وی از سفر زیارتی کربلای معلی و عتبات عالیات همکاری کردند، تشکر و قدردانی کرد.

وی با اشاره به اهمیت زیارت عتبات عالیات به سوره "تین" اشاره کرد و گفت: منظور از تین، زیتون، طور سینین و بلدالامین در این سوره از قرآن به ترتیب "مدینه النبی"، "بیت المقدس"،"کوفه" و "مکه" است. حضرت امام صادق(ع) می فرمایند: مکه حرم خداست، مدینه حرم پیامبر، کوفه حرم امیرالمومنین است و کوفه بابی از باب های بهشت است.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه به اهمیت زیارت امام حسین (ع) در نگاه اهل بیت پرداخت و گفت: در روایات بر زیارت امام حسین (ع) و فضيلت زيارت امیرالمومنین علیه السلام و فضيلت نجف اشرف بسیار تأکید شده است.

خطیب نماز جمعه فراشبند در خطبه های دوم نماز جمعه ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به حماسه 9 دی ، از  نهم دی ماه به عنوان بزرگترین حماسه مردم فهیم، با بصیرت، انقلابی و ولایت پذیر کشور یاد کرد و گفت: حماسه بزرگ 9 دی درخت تنومند فتنه را قطع کرد.

وی فتنه سال 88 را دارای دو بعد داخلی و خارجی خواند و گفت: در بعد خارجی، سالها قبل از سال 88 طراحی و دنبال شده بودو یکی از نشانه های آن این است که سناتور مک کین کاندیدای جمهور یخواهان آمریکا در انتخابات سال 2008برابر با سال 1384 به صراحت به "جنبش سبز" اشاره می کند و می گوید: «ما در ایران نظام را با کمک جنبش سبز منهدم می کنیم». او در جریان یک سخنرانی در ایالت کارولینای شمالی، آوازی منسوب به گروه بیج بویز سر می دهد و می گوید «بر روی ایران بمب بمب بمب بمب بریزیم.» و 10 ماه بعد راز عصبانیت خود را از جمهوری اسلامی آشکار می کند و می گوید که: «من ترس از بلند همتی ایرانیان دارم چرا که چیرگی ایرانی بر منطقه به درازای تاریخ است.»

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: در بعد خارجی از یکطرف،محافل آکادمیک و دانشگاهی آمریکا و از طرف دیگر محافل رسانه ای و ماهواره ای دشمن و از سویی دیگر دفاتر ویژه آمریکادر کشورهای مختلف و از سویی دیگرسفارت خانه های غربی اینها، کانون هایی بودند که طی این دو دهه از سال 2000 به بعدفعالیت گسترده ای را با هدف تغییر در ایران کردند و می کنند.

وی ادامه داد: سیاست اوباما با رویکرد ادبیات دوره بوش به نام "رژیم چنج"شکل می گیرد و استمرار پیدا می کند.

خطیب نماز جمعه فراشبند تاکید کرد: براساس بررسی های انجام شده حداقل 8 دفتر ویژه در کشورهای دبی ،بگرام ،بیشکک، باکو، سلمانیه،آمستردام، لندن و واشنگتن به منظور ارتباط گیری، هماهنگ سازی، آموزش و تجهیز افراد در داخل، به مرور در فاصله های سالهای 71تا 88 راه افتادند.

او ادامه داد: این دفاتر بعضاً زیر نظر سازمان سیای آمریکا و بعضی ها زیر نظر پنتاگون یعنی وزارت دفاع آمریکا فعالیت می کردند و دفتر دبی نیز به صورت مستقیم زیر نظر معاون اول رییس جمهور آمریکا فعالیت می کردند. همه اینها به سرشاخه هایی در تهران وصل بودند و از طریق این سرشاخه ها، نخبگان ایرانی در حوزه های مختلف را شناسایی می کردند و به این دفاتر می کشاندند و در یک برنامه چند لایه و طی چند مرحله توجیه و هماهنگ می کردند. فلذا سران فتنه پشتشان گرم بود و احساس قوت می کردند.

امام جمعه فراشبند اضافه کرد: علاوه بر این دفاتر ویژه دست کم 17 سفارتخانه غربی شامل سفارت خانه های انگلیس، کانادا، استرالیا، فرانسه آلمان، هلند، بلژیک سویس، دانمارک، فنلاند، کره جنوبی ،ژاپن، سوئد، اسپانیا و اوکراین به جمع آوری اطلاعات حساس و ارتباط هدفمند با برخی از مراکز نظام و جلسات مختلف با برخی از نخبگان سیاسی مخالف نظام دینی مشغول بوده اند.

وی تصریح کرد: اینها بخش عمده ای از فعالیت های دشمنان ما در بوجود آوردن فتته 88 بوده است .فلذا سران فتنه دیگر نمی توانند خود را مبرا کنند چرا که سرشاخه های اصلی این فتنه کسانی بودند که امروز در حصر بسرمی برند و بعضی از آنها نیز یا به خارج فرار کرده اند و یا در کشور پرسه می زنند و مانند یک اپوزیسیون علیه نظام حرف می زنند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه  همان کسانی که کشور 8 سال در دست آنها بوده و یا بعبارت دیگر 16 سال در بدنه دولت کارگزاران و اصلاحات دارای پست و مسوولیت بوده اند متاسفانه با افکار سکولاریستی به دنبال حذف این نظام بوده اند،گفت: حال که بعد از سالها برای خیلی ها روشن شده که چه کسانی در این فتنه نقش داشته اند و یا سرحلقه یا سرکانال بوده اند، قوه قضاییه اینهارا دستگیر کرده تا برای رفع خطر ثانوی آنها را محاکمه کند.

وی در پایان گفت: اگر فرصتی شد در خطبه های آینده بیشتر به جریان فتنه اشاره خواهم کرد تا همه بدانند بانی و موسس فتنه در کشور چه کسانی بودند و چه کسانی به آنها کمک کردند و چه کسانی فریب آنها را خوردند و آن جنایت بزرگ و خیانت بزرگ را بوجود آوردند و چه کسانی دوست ندارند مساله فتنه بازخوانی شود و شعار مرگ بر فتنه گر گفته شود.

پایان خبر

اخبار ویژه