شناسه خبر : 6192
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰:۲۸
خطیب نماز جمعه فراشبند:

مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، خواستار قطع سرهای اژدهای اقتصادی، برخورد با کارگزاران ظالم و فاسد و نصب مدیران لایق، متعهد، دلسوز و کارآمد خواهند بود.

حجت الاسلام ابراهیمی: امروز آمریکا و کشورهای اروپایی چشم دیدن یک ایران قدرتمند را ندارند و تمام سعی آنها بر آن است که مردم را بوسیله تحریم اقتصادی از پای در آورند.

به گزارش نخل بیدار "هادی ابراهیمی" امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به عوامل سیاسی غصب فدک اشاره کرد و گفت: غصب فدک از بانوی اسلام فاطمه زهرا (س) مسئله معمولی نبود که تنها مربوط به جنبه مالی باشد بلکه جنبه اقتصادی آن تحت‌الشعاع مسائل سیاسی حاکم بر جامعه اسلامی بعد از رحلت پیامبر می­بود. در حقیقت موضوع فدک را نمی­توان از سایر حوادث آن عصر جدا نمود بلکه یک حلقه­ای است از یک زنجیر بزرگ که همه را باید باهم دید.

وی با اشاره به اینکه برای این غصب بزرگ عواملی ذکر کرده­اند، گفت: ازجمله وجود فدک در دست خاندان پیامبر (ص) یک امتیاز بزرگ معنوی برای آن‌ها محسوب می­شد و این خود دلیل بر مقام و منزلت آن‌ها در پیشگاه خداوند متعال و نزدیکی بسیار شدید به پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم. بخصوص که بر طبق روایت شیعه و اهل سنت به هنگام نزول آیه «و آت ذا القربی حفه» پیامبر اکرم دخترش فاطمه زهرا را فرا خواند و سرزمین فدک را به او بخشید.

خطیب نماز جمعه فراشبند از جمله امتیاز معنوی دیگری که فدک برای حضرت علی و فاطمه علیها السلام ایجاد می­کرد این بود که وقتی فدک در اختیار اهل‌بیت باشد و این واگذاری نیز به امر خدای متعال بوده است افضلیت اهل‌بیت را ولی بودن اهل‌بیت سبب می­شود که جانشینی پیامبر نیز از همین­جا معلوم شود و لذا دیگران این حق را نخواهند داشت که نصب خلافت و جانشینی کنند.

وی افزود: این نکته مهم مطلبی نبود که طرفداران انتقال خلافت به کسان دیگر بتوانند آن‌ها تحمل کنند. نقطه ثقل اختلاف شیعه و سنی همین‌جاست که شیعه بر اساس همین آیه و آیات دیگر قرآنی معتقد است که نصب خلافت نه مردمی است و نه شورایی بلکه بر عهده خود خداوند متعال است و پیامبر اکرم مجری و اجرا کننده این دستور است.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: اما اهل سنت با این همه آیات روشن و مبین چشمان خود را روی آن می­بندند و مسئله خلافت را بر عهده مردم و یا شورای معتمدین می­دانند.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: وجود فدک از نظر بعد اقتصادی نیز مهم بود. فی­الواقع روی بعد سیاسی آن اثر می گذاشت چرا که حضرت علی (ع) و خاندان او اگر در مضیقه شدید اقتصادی قرار گرفتند و دچار فقر می­شدند توان سیاسی آن‌ها نیز به همان نسبت تحلیل می­رفت.

او ادامه داد: به تعبیر دیگر وجود فدک در دست آنان امکاناتی و سرمایه­هایی در اختیارشان قرار می­داد که می­توانست پشتوانه مسئله ولایت باشد همان‌گونه که اموال حضرت خدیجه (س) پشتوانه­ای برای پیشرفت اسلام در آغاز نبوت پیامبر اسلام (ص) بود.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: در همه دنیا معمول است هرگاه خداوند بخواهند شخص بزرگی را یا کشوری را منزوی کنند او را در محاصره اقتصادی قرار می­دهند که داستان شعب ابی‌طالب و محاصره شدید اقتصادی مسلمین از سوی مشرکان قریش نمونه بارز آن است.

وی محاصره اقتصادی امروز کشور ما و این تحریم‌های بی­سابقه از طرف آمریکای جنایتکار و کشورهای هم‌پیمان او  را نمونه بارزی از منزوی کردن کشور قدرتمند ما دانست و گفت:امروز کشور آمریکا و کشورهای اروپایی چشم دیدن یک ایران قدرتمند را ندارند فلذا سعی آنها بر آن است که مردم را به‌وسیله تحریم اقتصادی از پای در آورند.

 امام جمعه فراشبند افزود: آن روز هم دشمنان اهل‌بیت برای اینکه پشتوانه اقتصادی ولایت اهل‌بیت را تضعیف کنند و مردم را از اطراف آن‌ها پراکنده کنند فدک را که بزرگ‌ترین سرمایه اقتصادی بود از آن‌ها غصب کردند.

او ادامه داد: دشمنان اهل‌بیت می­دانستند که حضرت علی و زهرا علیه‌السلام همه درآمد فدک را صرف فقرا و نیازمندان و تقویت جبهه اسلام و خرید تجهیزات لازم برای جنگ با دشمنان می­کنند فقرا با غصب فدک دست حضرت را تهی کردند و بزرگ‌ترین ضربه اقتصادی به اهل‌بیت وارد کردند.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند با تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در عرصه پزشکی جزو 4 کشور برتر دنیا در درمان ناباروری- جزء 10 کشور برتر سازنده داروهای بیماری خاص و جزو 5 کشور اول جهان در ارتوپدی، عمل­های زیبایی، پیوند اعضا و ساخت هزاران مرکز درمانی مجهز در شهر و روستا است

وی مقام اول تا سوم کشتی دنیا، قرار گرفتن جزو 5 قدرت برتر تکواندو در دنیا و 8 قدرت برتر والیبال، کسب رتبه 5 فوتسال دنیا و رتبه 4 فوتسال ساحلی دنیا و هزاران موارد دیگر را از دستاوردهای این انقلاب در عرصه ورزشی برشمرد.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: در زمینه نظامی نیز  می توان به قرار گرفتن کشور جزو 8 کشور قدرتمند نظامی دنیا و  5 کشور سازنده زیر دریایی و دومین کشور سازنده اژدرهای حباب‌ساز، قرار گرفتن جزو 7 کشور قدرتمند موشکی، ساخت انواع موشک کروز و بالستیک، ساخت انواع پهبادهای پیشرفته بومی، ساخت انواع ناوچه و تانک و هلیکوپتر بومی اشاره کرد.

وی افزایش چند ده برابری دانشگاه‌ها و دانشجویان، کسب رتبه زیر 100 دانشگاه­های ایران در دنیا و تحصیلات آکادمیک 75 درصد از جوانان 20 تا 30 ساله، کسب رتبه­های اول تا پنجم مسابقات جهانی رباتیک و به دست آوردن رتبه­های بالای المپیادهای علمی دانشجویی و دانش­آموزی را از دستاوردهای این انقلاب در زمینه دانشگاهی عنوان کرد.

خطیب نماز جمعه فراشبند در ادامه به دستاوردهای انقلاب در زمینه های علمی اشاره کرد و گفت: کشور ما در زمینه علمی جزو 8 کشور دارنده دانش بومی هسته­ای تا قبل از برجام  و جزو 5 کشور دارنده پیل سوختی، جز 7 کشور اول در نانو تکنولوژی، جز 10 کشور سازنده ماهواره و فضاپیما تا قبل از برجام، جز 8 کشور برتر سازنده سدهای بتنی و خاکی و تأسیسات نیروگاهی است.

وی افزود: امروز ما در زمینه کشاورزی رتبه­های اول تا هفتم جهان در تولید زعفران، پسته، گردو، خرما، سیب، مرکبات، هلو، زردآلو، خیار و هندوانه و خودکفایی در گندم را دارا هستیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه احداث چند صد هزار هکتار گلخانه و مزرعه مکانیزه، رتبه نخست تولید حبوبات در آسیا و رتبه بالا در تولید گل و رتبه هفتم دنیا در تولید و رواج دارویی و طب سنتی را از دیگر دستاوردهای انقلاب دانست.

وی افزود: در زمینه رفاهی نیز بعد از انقلاب، پیشرفت های قابل توجهی داشته ایم که می توان به ساخت هزاران کیلومتر جاده کوهستانی، روستایی و پوشش 90 درصد جاده­ای کشور، برق‌رسانی به بیش از 95درصد مناطق کشور، گاز رسانی به 80 درصد مناطق کشور، پوشش ارتباط تلفنی و موبایلی در بیش از 90 درصد مناطق کشور، پوشش اینترنت در بیش از 80 درصد کشور اشاره کرد.

خطیب نماز جمعه فراشبند در ادامه تربیت هزاران حافظ قرآن، مقام­های اول قاریان ایرانی در مسابقات بین­المللی، افزایش چند ده برابری تعداد طلاب و حوزه­های علمیه، چند صد برابر شدن تعداد مساجد و حسینیه­ها و مکتب‌خانه‌های قرآنی را از پشیرفت های کشور در زمینه  قرآنی- مذهبی نام برد.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به تشکیل گروه­های به‌شدت طرفدار ایران و هسته های مقاومت از شرق تا غرب عالم مثل حزب‌الله لبنان، جهاد اسلامی و حماس فلسطین، الفرقان بحرین، حوسی یمن، شیخ زکزاکی در نیجریه، سپاه بدر در عراق، فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان، مقاومت سوریه و بالاخره تبدیل شدن به بانفوذترین قدرت منطقه را از دستاوردهای بزرگ انقلاب در زمینه سیاسی یاد کرد.

وی تاکید کرد: همه این پیشرفت­ها در حالی بود که هشت سال جنگیدیم، تحریم علمی و اقتصادی بودیم و فروش نفت کشور، نسبت به زمان شاه از 6میلیون بشکه به حداکثر 2 تا 3 میلیون رسیده و جمعیت هم از 35 به 85 میلیون نفر رسیده و به همین نسبت هزینه­ها چند برابر شده است.

 حجت الاسلام ابراهیمی، تصریح کرد: در بحث عدالت اجتماعی ما شاهد فاصله طبقاتی هستیم که باید دست آن 4 درصدها را بر اموال و ثروت مملکت چیره شده­اند قطع کرد.

وی افزود: بقول رهبر عزیز اگر چه مبارزه با این اژدهای هفت‌سر سخت است اما اگر بسیجی وار به جنگ آن برویم قطعاً که نه تنها سر بلکه ریشه آن نیز قطع خواهیم کرد.

امام جمعه فراشبند تاکید کرد: مبارزه با فساد در کشور مجاهدت می­خواهد، صداقت می­خواهد، اقدام و عمل می­خواهد که این همان چیزی است که بعضی از مسوولان فاقد آن هستند.

وی با تاکید بر اینکه رهبری فرمودند: همه مدت حکومت امیرالمؤمنین علیه‌السلام تقریباً به این مقوله مهم گذشت و و تمام هم نشد، گفت: برخورد با کارگزاران حکومتی­ که در آن‌ها ظلم و فساد هست باید جدی و شدت عمل با آن‌ها بیشتر شود.

خطیب نماز جمعه فراشبند، افزود: قطع سرهای اژدهای اقتصادی که به شکل­های مختلف تعدادی را چاق‌وچله کرده است و اکثریت را به سمت فقر سوق می­دهد، همان چیزی است که مردم در 22 بهمن خواستار آن هستند.

وی فریاد دیگر مردم در 22 بهمن را برخورد با کارگزاران ظالم و فاسد دانست و گفت: در برخورد با کارگزاران ظالم و فاسد باید اولاً خود دولت با آن مبارزه کند و سپس قضات عادل و شجاع.

حجت الاسلام ابراهیمی فریاد بعدی مردم در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن را نصب مدیران لایق، متعهد، دلسوز و کارآمد دانست و گفت: دولت باید این کار را در دستور کار خود قرار دهد و خارج از هرگونه جناح بازی‌های سیاسی به این مهم بپردازد.

وی در پایان، از حضور سردار فرماندهی نیروی انتظامی استان فارس به شهرستان و افتتاح کلانتری نوجین که با کمک­های دولتی و مردمی در طراز جمهوری اسلامی ایران انجام گرفت و همچنین از زحمات سرهنگ رزمجویی فرمانده منطقه انتظامی فراشبند که با تلاش­های ایشان این امر محقق شد، صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

پایان خبر

اخبار ویژه