به گزارش نخل بیدار، رئیس شورای شهر فراشبند در پی واکنش عضو شورا و شهردار به سخنان امام جمعه شهرستان در خطبه های نماز جمعه سوم خرداد ۹۸ در خصوص ناظر ذبح اسلامی و میزان حقوق ایشان در بیانیه ای اظهار داشت:

باسمه تعالی

 ۱- مطابق مصوبه مورخه ۱۴/۱۲/۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، تمامی کشتارگاه ها الزاماً نیاز به ناظر ذبح اسلامی (شرعی) همراه با حقوق دارند و روحانی ناظر ذبح مطابق دستورالعمل ابلاغی نماینده ولی فقیه معرفی و می بایست در دوره تخصصی حدود دو ماهه آن شرکت نماید. بدیهی است هر گونه اظهار نظر در خصوص عدم نیاز به این مهم مردود شمرده می شود.

۲- شهردار می توانست به جای رد مستقیم درخواست و به کاربردن اظهارات شخصی و الفاظی متفاوت (مطابق آنچه امام جمعه بیان نمودند) مانند سال گذشته، درخواست ایشان را به همراه پیشنهاد خود جهت بحث و تبادل نظر و تصویب، تقدیم شورا نماید. قطعاً برخورد درست و درخور شایسته شهردار با روحانی ناظر ذبح می توانست از این حواشی به وجود آمده جلوگیری نماید.

۳- مطابق پاسخ رئیس (سرپرست) محترم اداره تعاون، رفاه، کار و امور اجتماعی شهرستان در این خصوص و اینکه روحانی ناظر بر ذبح اسلامی حداقل ۳ ساعت «میانگین روزانه ۵ الی ۸ صبح» خارج از این که آیا ذبحی صورت می گیرد یا نه و چه تعداد، می بایست مبلغ ماهیانه ۷۴۵ هزار تومان و در صورت داشتن فرزند و حداقل ۲ سال بیمه تا سقف ۸۱۰ هزار تومان حقوق دریافت نماید. بدیهی است عیدی و سنوات نیز لحاظ می گردد؛ که البته در برخی شهرهای دیگر مطابق نظر مسئول محترم ولی فقیه در امور کشتارگاه های استان فارس تا  یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان پاره وقت و سه میلیون تومان بصورت تمام وقت منعقد گردیده است.

۴- نیاز به طرح موضوع کمک با عنوان «از محل اعتبارات عمرانی شهرداری» با وجود اختصاص اعتبار به دفتر امام جمعه از طرف فرمانداری (مطابق صحبت های ایشان) از طرف شهردار در فضای مجازی لازم نبود همچنان که در خصوص اجازه کمک ده میلیون تومانی شهرداری به جشن روز فراشبند در اسفند ۹۷ [که البته به خاطر عدم برگزاری این جشن عملی نشد] و مورد های دیگر با وجود بدهی های شهرداری تا بحال بازگو نشده است.

۵- در خصوص نصب و عزل شهردار، اصول صداقت و سلامت و عدالت، پاک دستی، اخلاق در مدیریت، تعامل با مردم و مسئولین، رعایت سلسله مراتب اداری و هماهنگی با شورای منتخب و  نحوه مدیریت ایشان،  انواع و اقسام دخالت های برخی از افراد و مسئولین از زمان معرفی تا اتقاقات اخیر، همراهی یا عدم همراهی مسئولین شهرستانی و استانی و ناگفته های پیدا و پنهان، به زودی خدمت مردم عزیز و بزرگوار شهر فراشبند مطالب مهمی را به استحضار خواهم رساند.

در پایان امید است همگی به جای قرار گرفتن در نقطه تقابل با یکدیگر که سالهاست پیکر نیمه جان این شهر مظلوم را نشان گرفته است با وحدت و همدلی و تعامل سازنده و توجه به حاضر و ناظر دانستن خداوند بر تمامی اعمال و رفتارهایمان  و اجرای حق و حقیقت در فضایی آرام و بدون حاشیه و اعتقاد به مکافات دنیوی و اخروی، در راه شکوفایی این سرزمین محروم قدم های مثبتی برداریم.

ان شاء ا…

خادم شما محمود رحمانی – رئیس شورای اسلامی شهر فراشبند

انتهای پیام