به گزارش نخل بیدار با بوجود آمدن التهابات شدید در بازار موبایل به سراغ یکی از بزرگترین مراکز فروش گوشی های همراه در شهرستان فراشبند رفتیم.مدیر این فروشگاه با ابراز نارضایتی از وضعیت موجود حاکم در بازار گفت: طرح ریجستری نه تنها باعث کاهش و کنترل قیمت ها نشد بلکه افزایش زیادی هم در قیمت ها بوجود آورد.

 

وی افزود: پیشتر به جز آقازاده ها برخی دیگر هم می‌توانستند از مبادی غیر رسمی گوشی وارد کنند و این باعث شکسته شدن و رقابتی بودن بازار بود ولی با بوجود آمدن ریجستری فقط هزینه ی فعالسازی در جیب دولت می‌رود و قیمت را بعضا دچار افزایش شدید کرده.

ولی در پاسخ به این سوال که آیا جلوی قاچاق گرفته شده یا خیر گفت: آنهایی که قبل تر قاچاق می‌کردند امروز هم همان کار را انجام می‌دهند با این تفاوت که با مراجعه به کاروان های زیارتی کربلا و… گوشی های خود را در سامانه گمرگ ثبت می نمایند.

احمد اسکندری با انتقاد از گوشی های تولید داخل گفت: گوشی هایی که در داخل تولید می‌شود متاسفانه قابل مقایسه با گوشی های پر فروش بازار نیست و از نظر کیفیت و امکانات در سطح پایینی قرار دارد.

اسکندری دولت را در کنترل قیمت ها ناموفق خواند گفت: در زمانی که بازار ارز دچار التهاب شدید شده بود قیمت‌ها لحظه ای افزایش می یافتند ولی با پایین آمدن قیمت ارز متاسفانه کاهش چندانی در قیمت ها مشاهده نشد و این از عدم کنترل صحیح قیمت‌ها توسط نهاد های نظارتی است.

 

انتهای پیام/