مردم نوع دوست فراشبند با حضور در پایگاه سیار انتقال خون استان فارس، در مهدیه این شهر با اهدای خون خود، به یاری بیماران نیازمند شتافتند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، رییس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با اشاره به فرهنگ زیبای اهدای خون و نقش آن در ارتقای سلامت جامعه، اهدای خون را یکی از اقدامات انسان دوستانه و تبلور انسانیت و مهرورزی خواند و گفت: اهدای خون نجات بخش زندگی بیمارانی است که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند و علاوه بر پاداش اخروی، اثرات سازنده ای بر سلامت اهدا کننده دارد.

دکتر «حسن کرمی» با قدردانی از سازمان انتفال خون استان فارس در راستای استقرار پایگاه سیار انتقال خون در فراشبند، افزود: کارکنان شبکه بهداشت و درمان فراشبند نیز با هدف نهادینه کردن فرهنگ اهدای خون در جامعه، در این برنامه خیرخواهانه و خداپسندانه شرکت کردند.

او ترویج فرهنگ اهدای خون را ضامن سلامت جامعه دانست و اضافه کرد: امیدواریم این حرکت خداپسندانه در تمام طول سال استمرار داشته باشد تا هیچگاه با کمبود خون برای بیماران نیازمند مواجه نشویم.

دکتر کرمی ادامه داد: بیش از ۲۷۰ نفر از مردم نوع دوست فراشبند برای اهدای خون به این پایگاه سیار انتقال خون مراجعه کردند که ۲۲۰ نفر از آنها پس از انجام معاینه از سوی پزشک حاضر در این پایگاه، موفق به اهدای خون شدند.

او یاد آور شد: در این برنامه خیرخواهانه که به مدت دو روز و با همکاری شبکه بهداشت و درمان و جمیت هلال احمر شهرستان فراشبند، برگزار شد، بیش از ۱۱۰ هزار سی سی خون به نیازمندان اهدا شد.

 

پایان خبر