آیین نکوداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند به همت کانون بسیج جامعه پزشکی، امور فرهنگی و ایثارگران شبکه بهداشت و درمان در سالن این شبکه خدمات بهداشتی درمانی برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان در این آیین که با حضور فرمانده سپاه ناحیه، سروان پاسدار «حسن خنجری» فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی شهید فهمیده، رئیس اداره تبلیغات اسلامی، معاون بهداشتی، رییس اداره امور عمومی، حراست و جمعی از رزمندگان و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تقدیر از رزمندگان، گفت: جنگ هشت ساله، تجربه گرانبهایی برای ما و نسل‌های آینده داشت، امروز ما و نسل های آینده باید از این تجربیات، درس استقامت، ایستادگی، مردانگی و عزت نفس و توکل بر خدا بیاموزیم.

دکتر «حسن کرمی» افزود: در هشت دفاع مقدس، ملت ایران با کمترین امکانات و تجهیزات خود در برابر تمام دنیای کفر، ایستادگی کرد و پیروز شد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی فراشبند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این مرز و بوم و گرامیداشت یاد و خاطره سردار حاج قاسم سلیمانی، گفت: هشت سال جنگ تحمیلی برای ما یک دانشگاه انسان سازی بود که در آن شجاع‌ترین فرماندهان همچون شهید «باکری» ها و سردار«حاج قاسم سلیمانی» ها پرورش پیدا کردند.

حجت الاسلام «سید نعمت اله حسینی نژاد»، هفته دفاع مقدس را یادآور ایثاری ها و رشادت های ملت قهرمان ایران دانست و گفت: امروز مدافعان سلامت، همانند رزمندگان دوران دفاع مقدس با روحیه جهادی و تفکر بسیجی که در آن زمان داشتند، در نبردی بی امان در جبهه سلامت، جان خود را در طبق اخلاص گذاشته و در مقابله با ویروس کرونا ایستاده اند.

او افزود: مردم ایران با همین روحیه و تفکر بسیجی و جهادی نشان دادند که در هر برهه ای و در هر شکل و در هر لباسی و هر جا که نیاز باشد، پای کار انقلاب و نظام‌ هستند و آماده ایثارگری و جانفشانی برای کشور خود هستند.

فرمانده سپاه ناحیه فراشبند، نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نکوداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس بویژه یاد و خاطره سردار سلیمانی، گفت: زمانی می‌توانیم عظمت دفاع مقدس را درک کنیم که ارزش آن را بدانیم.

سرهنگ پاسدار «محمود عابدی» با اشاره به خدمات بسیج جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس و نقش تاثیر گذار آن در شرایط حساس امروز، گفت: بسیج جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس نقش مهم و تاثیرگذاری داشت و خدمات ارزشمندی انجام داد و امروز هم در جبهه سلامت، با تمام توان خود به جنگ با کرونا رفته است.

او افزود: ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس با دست خالی بدون هیچ گونه امکانات و تجهیزات و با سلاح ایمان و توکل و وحدت ایستادگی کرد و به پیروزی دست یافت و حتی یک وجب از خاک خود را از دست نداد.

سرهنگ عابدی تاکید کرد: وظیفه ما در حال حاضر، حرکت در مسیر ولایت و تبعیت محض از کلام ولایت فقیه و رهبری به عنوان رمز عبور از بحران  ها است.

در پایان این مراسم، از رزمندگان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند تقدیر شد.

پایان خبر