معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور به همراه دکتر «محمد جواد مرادیان» رئیس اورژانس استان فارس و دکتر «محمد مهدی فروردین» نماینده مردم شریف شهرستان فراشبند از پایگاه اورژانس شهرستان فراشبند بازدید کرد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور، در بازدید از مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی فراشبند، ضمن عرض خدا قوت و تقدیر از زحمات و تلاش های شبانه روزی تکنسین های اورژانس این مرکز، از نزدیک در جریان نیازمندی های اورژانس پیش بیمارستانی و نحوه امداد رسانی و خدمات رسانی به مردم شهرستان قرار گرفت.

دکتر «حسن نوری ساری» در ادامه در نشستی که در دفتر فرماندار شهرستان برگزار شد، به بررسی مسائل و نیازمندیهای این شهرستان در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی پرداخت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند،در این نشست، توسعه پایگاه‌های اورژانس شهرستان را یکی از نیازهای اساسی اورژانس ۱۱۵ شهرستان فراشبند عنوان کرد و گفت: با توجه به وسعت ۶۰۰۰ کیلومتر مربعی این شهرستان، متاسفانه تنها سه پایگاه فعال در سطح شهرستان وجود دارد که توسعه پایگاه ها و نیروی انسانی برای ارتقای خدمت رسانی ضروری است.

دکتر «حسن کرمی» با بیان اینکه پایگاه «سوار غیب» و «امامزاده شهید»(ع) مصوبه برنامه پنجم توسعه کشوری و دارای کد است، خواستار تحقق و سرعت بخشیدن به این دو پروژه شد.

او، سه پایگاه محورهای فراشبند- بوشهر (پایگاه دوهوا)، پایگاه خنگ سوار (قنات باغ) و پایگاه جاده جدید فراشبند فیروزآباد (پایگاه خور) را از پروژه های برنامه ششم توسعه و دارای کد در حوزه سلامت شهرستان برشمرد که هیچ مساله ای برای واگذاری زمین برای احداث این پایگاه ها وجود ندارد.

دکتر کرمی، کمبود نیروی انسانی را از دیگر نیازهای اساسی اورژانس شهرستان فراشبند دانست و افزود: طبق قانون ارتقای بهره وری، هر پایگاه باید هشت نفر نیرو داشته باشد و در همین راستا علاوه بر تکمیل نیروهای پایگاههای اورزانس، برای راه اندازی پایگاه سوار غیب نیز، هشت نیرو مورد نیاز است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، یاد اور شد: در بخش تجهیزات نیز نیاز به تامین دستگاه تله کاردیو برای آمبولانس های شهرستان است.

«صادق فروغی» فرماندار شهرستان فراشبند نیز با توجه به گستردگی وسعت جغرافیایی منطقه قطب فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین و وجود محورهای پر رفت و آمد و پر تلفات و همچنین روستاهای زیاد در این شهرستان و کمبود مراکز درمانی مجهز در سطح منطقه، خواستار احداث و راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در محدوده قطب شد.

دکتر «محمد جواد مرادیان» رئیس اورژانس استان فارس، راه اندازی و بهره برداری از پایگاه سوار غیب را در اولویت دانست و گفت: این پایگاه به زودی تکمیل و به بهره برداری می رسد.

نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، با قدردانی از احساس مسئولیت فرماندار شهرستان فراشبند در خصوص پیگیری مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه های مختلف، مردم شهرستان فراشبند را شایسته بهترین ها دانست و گفت: مردم فراشبند نسبت به انقلاب و نظام، وفاداری خود را نشان داده اند و هر کجا که نیاز به ایثار و فداکاری بوده، مردم این شهرستان پیشقدم بوده اند.

دکتر «محمد مهدی فروردین» با توجه به موقعیت استراتژیک و وسعت شهرستان فراشبند، خواستار توجه ویژه مسئولان کشور به شهرستان فراشبند به خصوص در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی در شهر دهرم و منطقه دور دست و کم برخوردار دولت آباد شد.

نماینده مردم شهرستانهای فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی با توجه به بافت پراکنده جمعیتی در این شهرستان،خواستار توسعه پایگاههای اورژانس به ویژه در محورهای پر رفت و آمد شهرستان شد.

معاون فنی و عملیاتی سازمان اورژانس کشور، ضمن تشریح اقدامات انجام شده در حوزه ارتقای خدمات اورژانسی در کشور، خدمات اورژانس در دوران شیوع ویروس کرونا را وصف ناشدنی دانست و افزود: روحیه داوطلبی و جهادی در دوران کرونا در سازمان اورژانس کشور برگرفته از روحیه ایثار و شهادت و از جان گذشتگی است که در تمامی کادر اورژانس کشور وجود دارد.

دکتر نوری ساری در راستای افزایش کیفیت خدمات اورژانس پیش بیمارستانی نیز، قول مساعد برای اختصاص تجهیزات مورد نیاز، نیروی انسانی و تکمیل پایگاه‌‌های اورژانس ۱۱۵ داد.

پایان خبر