دکتر فروردین مورخ ۲۸ آذرماه ۹۹ با حضور در جمع مردم خونگرم و صمیمی مردم بخش دهرم و دولت آباد و روستاهای تابعه از نزدیک با آنها گفتگو و مشکلات و نیازهای مردم این منطقه در بخش های مختلف را بررسی و ارزیابی کرد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نماینده مردم، دکتر فروردین در ابتدای سفر یکروزه خود به ‌شهرستان فراشبند، در دیدار با رییس و کارکنان پلیس راه فراشبند، ضمن خدا قوت، از نزدیک با مشکلات و نیازهای پلیس راه آشنا شد.
وی در این دیدار صمیمانه با قدردانی از اقدامات پلیس و رضایت از امنیت موجود بر حفظ شان و جایگاه ماموران پلیس راه تاکید کرد.
افزایش امکانات و تقویت نیروی انسانی پلیس، از مواردی بود که در این دیدار مورد تاکید نماینده قرار گرفت.

دکتر فروردین در ادامه از طرح آبخیزداری و محل احداث سد خاکی روستای سوار غیب با هدف رفع مشکلات آب چاه‌های کشاورزی بازدید کرد.

نماینده مردم پس از آن به  روستای سوار غیب رفت و از مدرسه قدس این  روستا بازدید کرد.

دکتر فروردین در این بازدید که با هدف بررسی مشکلات و کمبودهای آموزشی انجام شد با حضور در این مدرسه و شنیدن سخنان دهیار، شورا و مدیر مدرسه، از نزدیک مشکلات و نیازهای ساختمانی و آمورشی را بررسی کرد.

وی در این بازدید، در تماس تلفنی با مسئول نوسازی مدارس استان، خواستار تسریع در نوسازی و بهسازی این مدرسه شد.

ریییس فراکسیون ورزش مجلس، همچنین قول مساعد دادند زمین چمن مصنوعی این روستا که سال ۸۰ کلنگ زنی شده، در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

○ حضور در روستای دژگاه
وی در ادامه با حضور در روستای دژگاه مورد استقبال گرم مردم این روستا قرار گرفت.
مردم روستای دژگاه عمده مشکلات خود را تعیین تکلیف چاههای کشاورزی و نحوه برداشت آب از رودخانه این روستا عنوان کردند و خواستار پیگیری نماینده برای رفع این مشکل شدند.

به همین منظور، دکتر فروردین به صورت میدانی از رودخانه دژگاه و تلمبه های آب کشاورزی در حاشیه این رودخانه بازدید و در جریان مسائل مشکلات نحوه برداشت آب از این رودخانه برای استفاده کشاورزی قرار گرفت.

نماینده مردم شریف شهرستانهای فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی در بازدید از طرح آبخیزداری و مشکلات آب چاه‌های کشاورزی، گفت: اجرای طرحهای آبخیزداری در این منطقه، از هدر رفت بخش زیادی از آب رودخانه دژگاه جلوگیری و موجب توسعه کشاورزی، دامداری، ایجاد اشتغال و افزایش ذخیره سفره‌های زیرزمینی می‌شود.

وی پس از بازدید میدانی از طرح های برداشت آب و شنیدن مشکلات و درخواست‌ها و مسائل پیش روی کشاورزان، طی تماس تلفنی با مسوولان استانی، خواستار همکاری با کشاورزان این منطقه و رفع مشکلات و موانع پیش روی آنها شد.

○ حضور در روستای دولت‌آباد
دکتر فروردین در ادامه با حضور در روستای دولت آباد با جمعی از مردم این روستا دیدار و گفتگو کرد.
وی در گفتگو با دهیار و رئیس شورای اسلامی این روستا مشکلات عمده و نیازهای روستا را بررسی و در بازدید از زمین چمن مصنوعی این روستا که تنها زمین چمن روستاهای علمدان سفلی، علمدان علیا، جوهری و دولت آباد است، طی گفتگو با مدیر برق شهرستان و سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خواستار رفع مشکل روشنایی و ساخت رختکن برای این زمین چمن مصنوعی شد.
دکتر فروردین از دهیار و شورای اسلامی دولت آباد خواست، در صورت در اختیار قرار دادن یک مکان مناسب در روستا، یک «خانه ورزش روستایی» نیز در دولت آباد راه اندازی می کنیم.

بررسی مشکلات آبخیزداری دولت آباد، تعیین تکلیف اراضی ملی، بهسازی معابر روستا، احداث بوستان روستایی و اختصاص قیر رایگان به روستای دولت آباد از جمله نیازهای و در خواست های دهیار و شورای اسلامی این روستا بود که در همین راستا دکتر فروردین قول مساعد برای پیگیری مشکلات اهالی این روستا شد.

فرماندار شهرستان فراشبند، مدیر برق شهرستان، سرپرست اداره ورزش و جوانان، رئیس اداره منابع طبیعی، رئیس بنیاد مسکن، نماینده اداره منابع آب، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان، بخشدار دهرم و مسئولان دفاتر نماینده در فراشبند و دهرم در این سفر یک روزه و بازدید، نماینده مردم شهرستان را همراهی کردند.

پایان خبر