حجت الاسلام ابراهیمی از نیروهای انتظامی و امنیتی خواست تا فرد یا افراد هتاکی که تابلو خیابان شهید ابو مهدی المهندس را کنده و یا تخریب کرده اند، را شناسایی و دستگیر کنند و به سزای این عمل زشت خود برسانند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند(۵/١٠/٩٩) ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی در ادامه خطبه های هفته گذشته پیرامون دعا، با این پرسش که چرا گاهی دعای ما مستجاب نمی شود، گفت: عدم استجابت دعای ما یا به خاطر شرک است و یا به خاطر جهل ماست. در تفسیر المیزان می خوانیم که أُجِیبُ دَعْوَهَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ؛ خداوند در این آیه می فرماید : خودم اجابت می کنم دعا کننده ای را که فقط مرا بخواندو با اخلاص تمام از من طلب خیر کند، پس اگر دعا مستجاب نشد یا به جهت آن است که ما از خداوند خیر نخواسته ایم، یعنی در واقع برای ما شر بوده است و ما نمی فهمیدیم، یا اگر واقعاً خیر بوده خالصانه و صادقانه از خداوند درخواست نکرده‌ایم، بلکه با استمداد از غیر بوده است، یا اینکه استجابت درخواست ما به مصلحت ما نباشد که به فرموده روایت در این صورت به جای آن بلایی از ما دور می شود و یا برای آینده ما یا نسل ما ذخیره می شود و یا در آخرت جبران می گردد.

وی افزود: امام باقر علیه السلام فرمودند: به راستی خداوند عزوجل از میان بندگان مومن خویش آن بنده را دوست دارد که بسیار اهل دعا و نیایش باشد. بر شما باد که هنگام سحر تا طلوع خورشید را برای دعا انتخاب کنید زیرا در این ساعت‌ها درهای آسمان گشوده می شود و روزی بندگان تقسیم می گردد و خواسته های بزرگ به اجابت می رسد.

امام جمعه فراشبند در ادامه به سخنان آقا امیرالمومنین علی علیه السلام اشاره کرد که می فرماید: مومن از دعای خود، یکی از سه نتیجه را می‌گیرد، یا برایش ذخیره می شود، یا در دنیا بر آورده می شود و یا بلایی که می‌خواست به او برسد از او بازگردانده می‌شود،آیا اینها چیز کمی است؟

وی افرود: مومنین نباید از سلاح دعا غافل شوند، همانا دعا اسلحه انبیاء و مغز عبادت است.

حجت الاسلام ابراهیمی با گرامیداشت یوم اله نهم دی ماه، سالروز حماسه آفرینی مردم با بصیرت و انقلابی و روز میثاق امت با ولایت، گفت: از زمانی که جریان فتنه در روز قدس و ۱۳ آبان سال ۸۸ بر شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا ضربدر کشید و اقدام به سر دادن شعارهای انحرافی کرد و تا هتک حرمت بزرگترین مقدسات مردم ایران خیلی طول نکشید.

وی افزود: فتنه گران با هتاکی به امام راحل در ۱۶ آذر، قلب ملت ایران را به درد آوردند، اما وقتی کار به جسارت به خیمه اباعبدالله الحسین و هتاکی به روز مقدس عاشورا کشید، دیگر صبر ملت لبریز شد و شد آنچه باید بشد، یعنی مردم با بصیرت انقلابی در یک حرکت خودجوش بساط آنان را جمع کردند.

امام جمعه فراشبند خطاب به کسانی که آن همه خسارت مادی و معنوی به مملکت وارد کردند، گفت: اگر این اعمال و رفتار هنجارشکنان تخریب نیست، خشونت نیست، ظلم و ستم نیست، پس چه است؟

وی ادامه داد: اگر شکست‌خوردگان انتخابات این جریان سبز فتنه را راه اندازی نمی کردند و از آنها حمایت نمی‌کردند آیا کار به اینجا می کشید که ۳۲۴ هزار میلیارد تومان به مملکت خسارت وارد کنند؟ هیچ انسان آزاده حاضر به انجام این همه خسارت به مردم به دولت و به مقدسات خود نیست تا چه رسد به کسانی که بگویند ما مسلمانیم. اینها مسلمان اموی بودند، نه مسلمان محمدی.

 

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: عده‌ای هم هنوز حاضر به توبه کردن نیستند و دست از حمایت از فتنه گران برنمی‌دارند، هنوز عده ای هستند که صبح تا صبح برای عکس فتنه گران در اتاق نشیمن خود تعظیم می‌کنند و با عکس او عشق می کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه بعضی ها اینقدر نادانند که فرق بین حق و باطل را نمی‌دانند و حتی انکار می‌کنند، تصریح کرد: آنها می‌گویند فتنه ای رخ نداده و به کسانی که در حصر خانگی زندگی می کنند نسبت آزادیخواه می دهند و جریان حق را فتنه‌گر حساب می‌کنند، این ها همان افکار عمروعاصی و معاویه ای است که چون عمار شهید شد، گفتند: مقصر حضرت علی است که او را به جنگ آورده. لعنت خدا بر جریان باطل آنان که بر بدن باطل لباس حق می پوشانند و بر تن حق، لباس باطل می‌کنند.

وی از همه مردم با بصیرت و انقلابی کشورمان که در روز ۹ دی ماه ۸۸ با دستان مبارک خود به تشییع جنازه فتنه و فتنه‌گران پرداختند با تمام وجود تشکر و قدردانی و برای آنها عزت و صحت مسئلت کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، با گرامیداشت سوم دی ماه، سالروز عملیات کربلای ۴، یاد و خاطره شهدا و عزیزانمان را گرامی داشت و بر همه شهیدان راه خدا، سلام و درود و برای خانواده‌های آنان اجر و ثواب مسئلت کرد.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه خطاب به شهردار محترم، فعال و کوشا در مورد نامگذاری خیابان شهید ابو مهدی المهندس، گفت: متاسفانه پیروان اهل فتنه یک بار تابلو نام این خیابان را کندند و سرقت نمودند و بار دوم نیز با رنگ پاشی، نام شهید را محو کردند.

وی از نیروهای انتظامی و امنیتی خواست تا این افراد یا فرد هتاک که اقدام به این کار کرده را شناسایی و دستگیر کنند و به سزای این عمل زشت خود برسانند، چرا که نام این شهید، باید برای همیشه بر سر این خیابان، بدرخشد.

وی افزود: آنهایی که این کار دشمن شادکن را انجام می دهند، بدانند شهید ابومهدی کسی بود که در طول هشت سال دفاع مقدس با نیروهای سپاه بدر خود که همه عراقی بودند، به کمک ما آمدند و با صدام حسین ملعون جنگیدند و شهدایی نیز تقدیم به جمهوری اسلامی ایران نمودند. این شهید در راه دفاع از حرم اهل بیت در سوریه و عراق یک لحظه هم از پا ننشست و لذا حق بزرگی بر گردن عالم اسلام مخصوصا ما ایرانیان دارد. آیا این جواب خون شهید است؟ اینگونه می خواهید سپاسگزاری کنید؟ در حدیث است که من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق کسی که از مردمی که به او لطف کردند، خدمت کردند، تشکر نکند از خدا هم تشکر نخواهد کرد.

امام جمعه فراشبند فراشبند در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، پیشاپیش ولادت با سعادت و حیات بخش حضرت عیسای مسیح را به همه عالمیان و مسلمانان و بویژه مسیحیان راهرو آن حضرت تبریک گفت و از طرفداران آن پیامبر الهی خواست که راه الهی گونه آن حضرت را ادامه بدهند و از هر گونه ظلم و ستم به دیگران ابا ورزند و به حکومت های خود تذکر بدهند که این همه ظلم و فساد نکنند و از جنگ و فتنه گری بپرهیزند و مسلمانان را آزار ندهند.

وی همچنین سیزدهم جمادی الاول، به روایتی شهادت دخت رسول اسلام مادر معنوی شیعیان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها سلام را به محضر قطب عالم امکان، امام زمان و نائب بر حقش امام خامنه‌ای و همه عاشقان خانواده عصمت و طهارت تسلیت گفت و به روان اهل کفر شرک و منافقان و اهل سقیفه که باعث شهادت پاره تن بی غم بر خدا شدن لعنت ابدی فرستاد.

پایان خبر