همزمان با اولین روز هفته کارگر سرپرست این اداره با همراهی جمعی از کارگران و کار فرمایان به دیدار فرماندار شهرستان رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان فراشبند، در این دیدار که با تلاوت آیاتی از قران کریم آغاز گردید ابتدا لیلا مختاری سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند ضمن خیرمقدم و خوش آمد گویی به حضار و تبریک هفته کار و کارگراظهار داشت:  با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال”تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها” نامیده اند تحقق این شعار توسط مسئولین و مردم ، با توجه ویژه به نقش کارگران و استفاده از پتانسیل آنها میسر خواهد شد.

سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند اعلام داشتند رسالت این اداره حفظ حقوق قانونی کارگر و کارفرماست که در همین راستا به منظور احقاق حقوق قانونی کارگران وجلوگیری از اتلاف وقت ایشان در زمان رسیدگی به دعاوی اداری تشکیل هیات حل اختلاف کارگران و کارفرمایان از خرداد ماه  سالجاری در دستور کار این اداره و استان قرار گرفته است که امیدواریم با تشکیل هیات مذکور گام مناسبی جهت ارائه خدمات مطلوب تر به جامعه کار و تلاش شهرستان برداشته شود.

در ادامه فروغی فرماندار شهرستان  فراشبند  ضمن تبریک ماه مبارک رمضان،  هفته کارو کارگر و تجلیل از زحمات این قشرسخت کوش جامعه نقش آنها را درتوسعه شهرستان و تحقق شعار  سال حائز اهمیت دانست..

وی با اشاره به شرایط کار کارگران در سطح شهرستان وضعیت موجود را نسبتا مطلوب بیان و اظهار داشت دفاع از حق و حقوق کارگر نیازمند افزایش آگاهی آنها و اشراف کارگران به قانون کار و حقوق و مزایای قانونی خود می باشد که این امر با استمرار بازرسی بازرسان کار و تامین اجتماعی از کارگاهها و آموزش مستمر کارگران محقق می گردد.

فرماندار فراشبند در پایان با بیان اینکه بار اصلی اشتغال و توسعه کشور بر دوش کارگران است اعلام داشتند عمده مشکلات و معضلات اجتماعی ناشی از بیکاری جوانان بویژه قشر تحصیل کرده است که می بایست ضمن ترغیب سرمایه گذاران به ایجاد کارگاهها در سطح شهرستان مهارت آموزی را نیز بین بیکاران و متقاضیان کار ترویج دهیم تا در آینده ای نزدیک شاهد رفع مشکل بیکاری در شهرستان باشیم.

پایان خبر