همزمان با سومین روز هفته کارگر، سرپرست این اداره به اتفاق اعضای کمیته کارگری شهرستان با حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش نخل بیدار، روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند، در این دیدار لیلا مختاری سرپرست اداره تعاون، کار ورفاه اجتماعی شهرستان فراشبند گزارشی از آخرین وضعیت کارگاهها و تعدادکارگران بیمه شده را ارائه و اظهار داشت : هدف ما در اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی فراشبند صیانت از نیروی کار و حفظ اشتغال موجود در کارگاهها می باشد که در همین راستا در سال ۹۹ با فعالیت های انجام شده در هیات تشخیص اداره شاهد کاهش تعداد شکایات واصله نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بوده ایم که این امر دال بر بهبود وضعیت کارگران و کاهش تنش در کارگاهها می باشد.

وی با اشاره به تشکیل هیات حل اختلاف در آینده ای نزدیک در شهرستان ،اعلام داشت تشکیل هیات مذکور گام بزرگی در ارائه خدمات مطلوب تر به جامعه هدف می باشد که با تلاشهای صورتگرفته توسط این اداره و موافقت دکتر مختاری مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی فارس امیدواریم از ابتدای خرداد ماه استارت کار در شهرستان زده شود.

حجت الاسلام ابراهیمی ، امام جمعه ی شهرستان فراشبند نیز ضمن تبریک هفته  ی کار و کارگر و تشکر از خدمات اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی و جامعه کارگری و کارفرمایی شهرستان ، آیاتی را در راستای بیان ارزش کار و کارگر قرائت نموده و فرمودند خداوند انسان را تلاشگر خلق نموده است و لذا همگی به نوعی کارگر هستیم. وی جایگاه کارگر را نزد خداون و ائمه اطهار رفیع و ارجمند ذکر کرد و اعلام داشت نان کارگری از حلال ترین نان ها و بهترین رزق هاست.

نماینده ولی فقیه در شهرستان مشکلات معیشتی کارگران در سالهای اخیر را ناشی از سیاست های اشتباه دولت ها برشمرد و اظهار داشت جامعه کارگری شهرستان می بایست همراه و همگام با سایر اقشار با انتخاب صحیح بمورده رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای مدظله العالی مسیر را برای تشکیل دولت جوان انقلابی مهیا نماید.

امام جمعه ی شهرستان فراشبند کارفرما و کارگر را موتور مولد تولید در کشور دانسته و افزودند در اختلافات کارگری و کارفرمایی باید منافع هر دو در نظر گرفته شود تا شاهد بهبود وضعیت اشتغال در کشور و رفع مشکلات کارگران و کارفرمایان باشیم. وی در بخش پایانی سخنان خود، اعلام آمادگی نمودند اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی شهرستان راجهت حل اختلافات کارگران و کارفرمایان بویژه کارگاههای مشکلدار یا در شرف تعطیل همراهی نمایند.

پایان خبر