حجت الاسلام ابراهیمی: سردار سلیمانی پشتوانه محکمی برای دیپلمات‌های ما بود، جفاست که امروز بگوییم میدان باعث تضعیف مذاکرات و یا روابط ما با آمریکا و اروپا شدده است و یا بگوییم سپاه پاسداران در تقابل با تلاش دیپلمات هاست.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی نهاد امامت جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فراشبند که به دلیل وضعیت شیوع کرونا در شهرستان به صورت مجازی ایراد شد، در مورد فایل صوتی منتشر شده از وزیر امور خارجه نیز که توسط بعضی ها در فضای مجازی منتشر شده است، گفت: انتشار فایل صوتی منتشر شده از وزیر امور خارجه، به طور قطع، خواسته دشمنان نظام و انقلاب است. هر کس که این کار را کرده، قطعاً اهدافی فتنه انگیز و اختلاف انگیز در آستانه انتخابات داشته است.

وی افزود: همه می‌دانند که انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ بسیار مهم است و مردم به دنبال ایجاد یک دولت انقلابی و حزب اللهی هستند. بعضی ها از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که خنثی گر توطئه دشمن هستند و دست تروریست ها و داعشی ها را از کل منطقه پاکسازی نموده است، کینه در دل دارند، چون می‌دانند یکی از مولفه‌های قدرت سخت جمهوری اسلامی ایران سپاه پاسداران اند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: به گفته کلاسیک، سپاه پاسداران مرد میدان عمل و شهید سلیمانی عزیز، مرد روزهای سخت بود، شهید سلیمانی هم یک دیپلمات حرفه‌ای سیّاس و زیرک بود و هم یک ژنرال به تمام معنا، او پشتوانه محکمی بود برای دیپلمات‌های ما، برای وزارت خارجه کشور ما، تزریق قدرت و قوت می کرد به دیپلماتهای ما و این موضوع را همه می دانند، لذا تعجب اینجاست که اگر بگویید میدان باعث تضعیف مذاکرات و یا روابط ما با آمریکا و اروپا گردیده است.

حجت الاسلام ابراهیمی، اظهار داشت: در این دنیا که مستکبران آن مانند گرگ می مانند اگر خود را همانند شیر قوی نکنیم، لقمه لقمه می شویم.

وی تصریح کرد: آمریکا اگر خود را ابرقدرت میداند به خاطر بمب اتمی اش، موشک های قاره پیما و ناو های هواپیما بر و زیر دریایی های اتمی و ارتش چند میلیونی اش است. همین آمریکا اگر امروز برتری هوایی خود را در برابر ما از دست داده است، به خاطر همین تلاش های میدانی، عملیاتی و فناوری به روز فرزندان سپاهی ماست و لذا جفاست که امروز بگوییم سپاه پاسداران در تقابل با تلاش دیپلمات هاست. بلکه این دو(میدان و دیپلماسی) مکمل یکدیگرند.

امام‌جمعه فراشبند تاکید کرد: آن کسی می تواند با قدرت و بدون ترس حرف بزند که در میدان جنگ، گوی سبقت را از رقیب خود ربوده باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های مجازی نماز جمعه، با قدر دانی از جناب مهندس جوکار مسئول محترم اداره صمت شهرستان که مصداق یک مدیر انقلابی و جهادی است، گفت: رفتار و روش مدیریت این مدیر انقلابی، نشستن پشت میز ریاست نیست، بلکه مانند نیروهای جهادی، پیوسته و بایسته به روستاها و عشایر منطقه در حال سرکشی و رساندن اقلام طرح تنظیمی بازار از قبیل روغن، برنج، شکر، مرغ و سیمان به آنان است، از روستاهای شرق شهرستان گرفته تا دولت آباد دژگاه.

وی تصریح کرد: با اطلاعاتی که بنده دارم ایشان یکی از مدیران موفق اداره صنعت و معدن در سطح استان هستند که تا امروز توانسته است با رایزنی و چانه زنی با مسئولان استانی، بیشترین اقلام معیشتی و ضروری مردم را وارد شهرستان و بخشی از مشکلات معیشتی مردم را حل نماید.

امام جمعه فراشبند اظهار داشت: امیدوارم که بقیه مسئولان نیز از پشت میز نشستن به مدیران فعال و پرتحرک و میدانی تبدیل شوند و مشکلات مردم را از نزدیک حل و فصل نمایند، امیدوارم که بعضی ها از سر حسادت و ضعف نسبت به ایشان مطالبی ناپخته و ناصواب ننویسند و اگر هم موردی سراغ دارند بهتر است که اول با خود ایشان، یا بنده در میان بگذارند و سپس قلمفرسایی کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه ها، ضمن توصیه به بهره‌برداری از شب های قدر، شهادت مولی الموحدین حضرت علی بن ابیطالب را نیز به همه شیعیان و همشهریان تسلیت گفت.

حجت الاسلام ابراهیمی خطبه اول این هفته نماز جمعه مجازی فراشبند را به بیان آثار روزه با اصلاح غذا اختصاص داد و گفت: خوردن و نوشیدن به هنگام افطار و سحر، جان مایه روزه‌دار است، از این رو در نظر اسلام، حلال یا حرام بودن خوردنی ها و نوشیدنی ها، اندازه و نوع آنها در میزان بهره‌وری از روزه نقش اساسی دارند.

وی افزود: نخستین شرط بهره وری از روزه آن است که‌ غذای او حلال باشد، زیرا غذای حرام آفتی است که همه عبادت های او را تهدید می کند.

امام جمعه فراشبند به نقل از رسول اکرم اسلام، عبادت همراه با حرام خواری را همانند بنای ساختمان بر شنزار دانست و تصریح کرد: بنابراین روزه‌دار نسبت به غذایی که می خورد باید شناخت کافی داشته باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: خوردنی ها و آشامیدنی های حرام به چند قسم اند؛ نوع اول آن چیزی است که دارای حرمت ذاتی است مثل گوشت حیوانات حرام گوشت یا تخم پرندگان حرام گوشت یا بعضی از اعضای حیوانات حلال گوشت مانند (نرینه، بچه دان، دنبلان، مثانه، غده های بدن، کیسه صفرا و نخاع)
نوع دوم چیزهایی هستند که دارای حرمت عرضی هستند مانند غذاهایی که به سبب برخورد با عین نجس، متنجّس شده اند یا برای جسم و جان انسان، زیان عمده دارند.
سوم این که با مال حرام تهیه می شوند مثل سفره‌های افطاری که بدون اجازه قانونی، هزینه شان از بیت المال پرداخت می شود.
چهارم اینکه آنچه از مال مخلوط به حرام تهیه می شود.
پنجم آنکه از مالی تهیه شود که حقوق شرعی آن مانند خمس و زکات داده نشده است.
ششم اینکه آنچه با مال حلال فراهم می‌شود ولی در کیفیت و مقدار آن اسراف می شود.

وی تاکید کرد: اینها مواردی است که روزه دار باید به آن واقف و آگاه باشد و از خوردن آنها پرهیز کند تا بلکه بهره وافی و کافی از روزه خود برده باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه قرآن می‌فرماید فلینظر الانسان الی طعامه، گفت: انسان حتماً باید به طعام خود دقت کنند و این دقت، می‌تواند هم نسبت به طهارت و نجاست آن باشد و هم نسبت به حلال و حرام بودن آن.