حجت الاسلام ابراهیمی: مردم باید با توجه به معیارهای دینی، مذهبی، اخلاقی، ولایت پذیری، اعتقادی، سیاسی، علمی، تخصصی و تجربیات میدانی حال و گذشته افراد، فرد اصلح را انتخاب نمایند.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به در پیش بودن انتخابات، به ویژه انتخابات ریاست که مهمترین مسئله امروز است، گفت: انقلاب اسلامی ایران و جمهوری اسلامی در عصر حاضر سبکی جدید از حاکمیت را بر اساس مردم سالاری دینی به دنیا عرضه کرد که در آن نقش مردم، نقشی واقعی و اصیل بوده و از ابتدای برپایی این نظام مقدس تاکنون، اصالت خود را حفظ کرده است.

وی افزود: با وجود فراز و نشیب های فراوان، همراهی مردم یکی از برگ‌های برنده نظام و اعتماد مردم یکی از ارکان جمهوری اسلامی است. اما رکن دیگر هدایت های الهی امام خمینی قدس سره و مقام معظم رهبری است که همانند قبله نما، جهت حرکت نظام را تعیین می نمایند، کما این که اگر نبود رهبری و هدایت های او در فتنه ۸۸، کشور به سرنوشت بدی دچار می شد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: همین هشت‌سال نفس گیر را در نظر بگیرد که چگونه دولت لیبرالگرایِ غرب گرا با تصمیمات برجامی خود حاضر است اسلام ناب را با اسلام آمریکایی و اسلام رحمانی معامله کند و با تدابیر سست و لایعقل، بیشترین فشار اقتصادی را بر گُرده مردم وارد کرده است و انسان شک می‌کند که تیم مذاکره کننده در زمین خودی است یا زمین طرف‌های مقابل و در حال گل زدن به تیم خودی است.

وی با اشاره به اینکه اصل انتخابات و گزینه اصلح در دست مردم است،گفت: وظیفه شورای نگهبان اگر چه سنگین است، اما طبق قانون اساسی هم نمی توان افراد را با هر بهانه ای رد صلاحیت کرد. وظیفه شورای نگهبان احراز افراد صالح است نه اصلح، انتخاب اصلح در دست مردم است هر چند ممکن است که در طول ریاستش ناصالح شود، مردم باید با توجه به معیارهای دینی، مذهبی، اخلاقی، ولایت پذیری، اعتقادی، سیاسی، علمی، تخصصی و تجربیات میدانی حال و گذشته افراد، فرد اصلح را انتخاب نمایند.

حجت الاسلام ابراهیمی خاطر نشان کرد: شما در همین چند روز گذشته دیدید که چگونه فردی که سالها مسئولیت کلان کشور را در دست داشته در مقابل قانون می ایستد و سخنان هنجارشکن می‌زند.

وی با اشاره به گذشت بیش از ۴۲ سال از انقلاب اسلامی و این همه تجربیات در انتخابات گذشته، گفت: با این حال، اگر مردم، گزینه اصلح انتخاب نکنند هربلایی خدای ناکرده بر سرشان بیاید باید خود را ملامت کنند، نه کسی دیگری را.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: مردم باید مراقب کید و مکر دشمنان داخلی و خارجی باشند، باید فریب افکار پوسیده غرب که در وجود بعضی از افراد و گروه‌ها لانه کرده است باشند. امروز تفاوت فاحش بین یک نیروی انقلابی و حزب اللهی با یک نیروی غیر انقلابی و نفوذی که یک تکه پازل از نقشه بزرگ دشمنان ماست ولی در لباس خودی است برای مردم روشن است، نباید خطا کنند، باید با چنگ و دندان به نیروی انقلابی رای دهند.

وی هچنین افزود: مردم اگر بخواهند تحول و تطور در همه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مشاهده کنند باید به نیروی انقلابی رای بدهند، نیرویی که ابتدا از درون دستگاه خود شروع به پاکسازی کند و نیروهای فاسد و فاسق و سست عنصر را کنار بزند و به نیروی جوان حزب اللهی و انقلابی اعتماد نماید.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که همچون آیت الله رئیسی، ابتدا به پاکسازی قوه قضا دست بزند و سپس با قدرت در مقابل کانون های ثروت و قدرت که اموال بیت‌المال را به یغما بردند، بایستد و حقوق از دست رفته بیت‌المال را از حلقوم ناپاک آنها بیرون بکشد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: امروز در بدنه دولت، نیروهای فاسد و فاسقی هستند که سال‌هاست در دولت لانه کرده، ابتدا باید آنها را اخراج و سپس محاکمه کرد. همانگونه که دستگاه قضا افرادی که در سالهای گذشته باعث تعطیلی کارخانجات شده اند را شناسایی و محاکمه می نماید.

وی با اشاره به اینکه با آمدن آیت الله رئیسی در صدر قوه قضا، امید مردم به این قوه برگشت، خاطر نشان کرد: حال اگر رئیس جمهور آینده کشور، فردی همچون ایشان شجاع، انقلابی و دلسوز باشد با اینکه عمده مدیریت های کشور و اعتبارات و درآمد کشور در دست رئیس‌جمهور است به قول رهبر انقلاب چیزی بیشتر از صفر در دست بقیه قوا است. اگر او در کنار دو نیروی انقلابی قرار بگیرد قطعاً مشکلات کشور رفع خواهد شد، ممکن است همه مشکلات و رفع نشود اما اکثر مشکلات برطرف خواهد شد و در این مسئله شکی نخواهد بود. چون فرق است بین آن نیرویی که رفع مشکلات را به برجام و تحریم گره می زند و آن نیرویی که با اتکا به نیروی خودی و ظرفیت‌های داخلی به دنبال خنثی کردن تحریم و ایجاد قدرت و اقتدار نظام اسلامی است.

امام جمعه فراشبند انتخابات شورای شهر و روستا را نیز مهم خواند و افزود: مردم باید با دید انقلابی به این افراد موجود نگاه کنند، طایفه ای و حزبی نگاه نکنند، افرادی را انتخاب کنند که با آمدنشان جلسات شورای شهر را تبدیل به باند جناح نکنند، طناب بازی نکنند چند نفر این طرف طناب را به دست بگیرد و چند نفر آن طرف طناب، ببیند زور کدام یک بیشتر می شود.

وی افزود: شورای شهر جای طناب کشی نیست، جای وحدت افکار و ایده های متعالی و انقلابی برای رفع موانع و مشکلات شهر و روستاست، برای نصب یک شهردار پرتلاش مردمی و دلسوز است. فلذا به کسان رای دهید که برای خودشان چیزی نخواهند برای مردم بخواهند.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، هفته بسیج سازندگی را به تلاشگران عرصه سازندگی که در دور دست ترین مناطق شهرستان و روستاها و مناطق محروم بدون ریا به دنبال محرومیت زدایی هستند تبریک گفت و از تلاشهای خالصانه آنها تقدیر کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه‌های اول نماز جمعه فراشبند ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی، گفت: با توجه به اینکه در این دنیای بی بند و بار و فضای افسار گسیخته شبکه‌های اجتماعی و هجمه ناجوانمردانه غرب و شرق به اسلام و جوانان مومن و مسلمان، لازم می‌دانم چند خطبه در مورد بزرگترین و مهمترین پایگاه اسلامی یعنی مسجد صحبت کنم.

وی افزود: اکنون پس از چهارده قرن که از عمر اسلام می‌گذرد، هنوز مسجد بزرگ ترین سنگر و عالی ترین پایگاه مبارزه با دشمنان اسلام است.

خطیب نماز جمعه فراشبند اضافه کرد: امام خمینی رحمه الله علیه در این زمین فرمودند: مساجد سنگر است، سنگرها را پر کنید و سعی کنید که مساجد ما به حال مساجد صدر اسلام برگردد، مساجد بهترین سنگرها و نماز جمعه و جماعات، مناسبترین میدان تشکل و بیان مصالح مسلمین می باشند.

وی همچنین افزود: امام رحمه الله علیه می فرماید: از نماز جمعه و جماعت که بیانگر سیاسی نماز است هرگز غفلت نکنید. امروز دشمنان ما از مسجد نمی ترسند، بلکه از خطبا و عالمان و امامانی می ترسند که با بصیرت افزایی و تبیین چهره شیطانی و برملا کردن کید و مکر آنان، در مساجد مردم نمازگزار را توجیه می کنند و مسیر صحیح و درست را به آنان نشان می‌دهند.

امام جمعه فراشبند اظهار داشت: صدها هزار مسجد در کشورهای مسلمان و غیرمسلمان وجود دارد اما دشمنان ما مخصوصاً آمریکای جنایتکار و اسرائیل کودک کش با آن کاری ندارند حتی با آنها همکاری هم می‌کنند، چون امام جماعتهای مساجد، مزدور و جیره خواران آن هستند آنها عالمان بزرگی مانند شهدای محراب را از ما می گیرند و توسط منافقین آنها را ترور می‌کنند چون اینها خار در چشم آنها هستند.

وی تصریح کرد: امروز مساجد ما نیاز به روحانیون انقلابی و شجاع دارد تا آنهایی که دوست ندارند مساجد سیاسی باشد و بر خلاف و عقیده و جناح آنها حرف نزند، با دلیل و استدلال ثابت کند که اگر مساجد جای امام جماعت انقلابی و نمازگزار انقلابی نباشد این مسجد مرده است.

حجت الاسلام ابراهیمی خاطر نشان کرد: کسانی که می‌گویند در مساجد حرفی از سیاست زده نشود، یا مسئولان نباید مورد نقد قرار بگیرند این ها یا انسانهایی هستند جاهل یا جیره خوار آنان.

وی افزود: امام جماعت باید کار خودش را بکند، منصفانه نقد کند و عالمانه تحلیل کند و دلسوزانه این افراد را نصیحت نماید.

امام جمعه فراشبند افزود: مساجد شیعه مثل کلیساها نیستند که صرفاً در آن به عبادت بپردازند، عبادت در مسجد بدون علم و آگاهی و بدون معرفت و بصیرت و بدون شناخت جبهه خودی و ناخودی شبیه یک خانه است. شبیه خانه شریح قاضی و یا خانه ابوموسی اشعری.
مساجد جای عالمانی است که فرق بین مالک اشتر با طلحه و زبیر را برای مردم جا بیاندازد، فرق بین عمار یاسر و ابوموسی اشعری را تفهیم نماید.

رهبر انقلاب میفرماید: نخستین مطلب مهم، بنای مسجد و حضور روحانی شایسته در آن است. روحانی پرهیزگار و خردمند، کارشناس و دلسوز در مسجد، همچون پزشک و پرستار در بیمارستان، روح و مایه حیات مسجد است.

امام صادق علیه السلام فرمودند: مردانگی دو گونه است، مردانگی در وطن و مردانگی در سفر و اما مردانگی در وطن تلاوت قرآن است و پیوستگی با مساجد.

وی در ادامه تصریح کرد: جای تاسف است که بعضی از همسایگان مساجد سالهاست که با مسجد قهرندو به بهانه های سست و واهی از این همه ثواب در مسجد محروم شده‌اند، بعضی ها می گویند به دلیل این که چون فلانی به مسجد می آید دوست ندارم به مسجد بروم و بعضی ها می گویند چون امام جماعت در مسائل سیاسی ورود می‌کند به مسجد نمی روم. این ها بدانند که فردای قیامت، مسجد از آنها شکایت می‌کند. در حالی که جوابی برای ارائه دادن ندارند.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: تا دیر نشده است با خانه‌های خدا آشتی کنید و کاری به کار دیگران داشته باشید. قیامت هر کس باید جوابگوی اعمال خود باشد.

پایان خبر