به گزارش نخل بیدار اولین جلسه کارگروه اشتغال شهرستان فراشبند در سال ۱۴۰۰ صبح امروز باحضور خدایاری نماینده بنیاد برکت در سالن شهیدسلیمانی فرمانداری فراشبند برگزار شد.

در این جلسه ابتدا مختاری رئیس اداره کار فراشبند با ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال سال ۹۹ میزان اشتغال ثبت شده در سامانه رصد مربوط به سال ۹۹ را  ۱۰۲۰ شغل اعلام کرد.

مردانلو معاون فرمانداری فراشبند ایجاد اشتغال پایدار را بسیار مهم نامید و بیان داشت: طبق فرامین مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حمایت از تولید واشتغال در سال گذشته اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته که در سال جدید به بهره برداری خواهند رسید که کام اهالی شهرستان را شیرین خواهد نمود.

وی با ارائه آماری از اشتغال های صورت گرفته و در حال پیگیری بیان داشت: فاز دوم معدن سورمه در سال گذشته ۱۴۸ نفر اشتغال و در سال جدید ۱۰۰ نفر اشتغال خواهد داشت. فاز دوم پالایشگاه به زودی با تجهیز کارگاه حدود ۵۰ نفر را بکارگیری خواهد کرد.نمایندگی سایپا و جایگاه خدمات رفاهی شکیب در احمد آباد به زودی اغاز به کار و۳۵ نفر مشغول به کار خواهند شد.طرح های اشتغال پایدار ایجاد سردخانه و بسته بندی قصب وخرما مهرگان امید باتسهیلات ۶ میلیارد دولتی و شش نفر اشتغال پایدار بهره برداری میشود.

مردانلو فرمانداری فراشبند

مردانلود در ادامه از اشتغال در جایگاه های خدمات رفاهی، کربنات سدیم، طرح های اشتغال کمیته امداد، راه اندازی مرکزمعاینه فنی خودرو و اشتغال های فصلی با شروع پروژه گازرسانی دهرم و روستاها، همچنین آبخیزداری آبنیلو را در آینده نزدیک خبر داد و افزود: با پیگیری های مستمر نماینده،  شهرستان فراشبند به عوان شهرستان معین زیرنظر بنیاد مستضعفان قرار گرفت که در حوزه اشتغال با پرداخت تسهیلات فعالیت های خوبی صورت خواهد گرفت.

وی ورود ستاد اجرایی فرمان امام(بنیاد برکت) در شهرستان را نیز بسیار مهم و مورد تقدیر نامید و بیان داشت: در بحث اشتغال های اجتماع محور این بنیاد گام های موثری در نقاط هدفی که در شهرستان تایین میگردد خواهد برداشت.

خدایاری بنیاد برکت

در ادامه خدایاری نماینده بنیاد برکت شعار این نهاد خدمت رسان را خدمت به مردم در راستای توسعه روستایی و محرومیت زدایی خواند.

وی بیان داشت: با توجه به شعار سال و دغدغه های مقام معظم رهبری، توجه به امر اشتغال را بسیار مهم و با اهمیت نامید و گفت: ان شاء الله بتوانیم با پشتیبانی های که انجام می دهیم موانع را از پیش رو برداریم تا به تحقق شعار سال در زمینه های مختلف و خصوصا اشتغال برسیم.

خدایاری با تشریح فعالیت های ستاد اجرایی فرمان امام از فعالیت های بنیاد برکت تحت نظر این ستاد در مناطق محروم سخن گفت و پیگیری فرماندار و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی را جهت ورود این بنیاد به مناطق محروم شهرستان جهت ایجاد اشتعال های اجتماع محور بسیار مفید وضروری دانست.

وی اجرای طرح سحاب با اختصاص ۱۵۰ طرح در ابتدای کار و اجرا در شش روستا را جهت امسال بیان کرد و در ادامه با شرح نوع حضور بنیاد و مراحل اجرایی طرح سحاب و مراحل ۱۲گانه آن و نوع ومیزان تسهیلات سخن گفت.

فرماندار فراشبند

در ادامه صادق فروغی فرماندار شهرستان فراشبند ضمن تقدیر از نماینده بنیاد برکت به جهت ورود به شهرستان و اجرای طرح های اشتغال از ستاد اجرایی فرمان امام نیز به جهت رفع مشکل سندهای منازل منطقه فردوسی فراشبند تقدیر کرد.

کارگروه اشتغال فراشبند

فراشبند

انتهای خبر/