حجت الاسلام ابراهیمی: در انتخابات ریاست جمهوری به دنبال انسان های حماسه ساز و مبارزه گر با فساد و رانت خواری باشید، افرادی که بتوانند با یک تیمی از مردان انقلابی و حماسه ساز در عرصه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و عمرانی، روح امید و سر زندگی به مردم برگردانند و زمینه ساز نقش ظهور حضرت مهدی فاطمه (س) باشند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه فراشبند، با گرامیداشت سوم خرداد ماه، سالروز حماسه آزادی خرمشهر در عملیات بیت المقدس، گفت: این شهر کوچک پس از ۵٧۶ روز اشغال، تبدیل به نقطه عطف در تاریخ ایران شد و این جمله تاریخی امام عزیز به یادگار ماند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

وی راز عملیات بزرگ فتح خرمشهر را در حماسی بودن آن دانست و افزود: کلمه حماسه در لغت به معنای شجاعت، دلاوری و افتخار آفرینی است. حماسه انواعی دارد، حماسه نظامی، حماسه سیاسی، حماسه شعری، حماسه اقتصادی.
به طور کلی در هر عرصه‌ای که دشمن به ما حمله کند، چه جنگ سخت، چه جنگ نرم و چه جنگ اقتصادی، جایی برای حماسه آفرینی حماسه آفرینان وجود دارد.

امام جمعه فراشبند عرصه اقتصادی و سیاسی کشور را نیازمند حماسه آفرینانی مانند شهید صیاد شیرازی، حسن باقری، کاظمی و سلیمانی ها و فرماندهان عملیات فتح خرمشهر، دانست و افزود: اگر می‌بینید که اقتصاد کشور، روز به روز ضعیف تر و رکود و تورم و گرانی بیشتر شده است بدلیل عدم وجود مردان حماسه‌ساز، مردان میدان عمل و شجاعت در عرصه مدیریت اقتصادی است.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: عرصه اقتصاد، مردان حماسه ساز نیاز دارد مردانی که چشمشان به دست دشمن نباشد، به التماس روابط با کشورهای کفر و شرک و الحاد نیافتد، قوی کردن اقتصاد را از درون کشور بجوید، به نخبگان علمی و دانشگاهی اعتماد کند، برای تقویت اقتصاد به تقویت زیرساخت‌های هسته‌ای، لیزری، تسلیحاتی، پزشکی و کشاورزی هسته‌ای بپردازد. در یک کلمه، اقتصاد مقاومتی مردان مقاومتی می خواهد که بتوانند مانند فتح‌خرمشهر، حماسه‌ساز عملیات‌های دیگر باشند.

خطیب نماز جمعه فراشبند اظهار داشت: در عرصه انتخابات ریاست جمهوری به دنبال انسان های حماسه ساز و مبارزه گر با فساد و رانت خواری باشید، کسانی که بتوانند مفسدین اقتصادی در ارکان دولت را به سزای عمل خویش برسانند، بتوانند در ساختار مدیریتی دولت و قوه مجریه ایجاد تحول کنند، بتوانند با یک تیمی از مردان انقلابی و حماسه ساز در عرصه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و عمرانی، روح امید و سرزندگی به مردم برگردانند و زمینه ساز نقش ظهور مولا و اماممان مهدی فاطمه سلام الله علیها باشند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه فراشبند، حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم بی دفاع و زنان و کودکان فلسطینی را محکوم کرد و بر همه بانیان شر و حامیان این رژیم کودک‌کش لعنت ابدی فرستاد.

وی افزود: شروع این حملات همه جانبه صهیونیست‌ها از زمین و دریا و هوا، از زمانی شروع شد که این رژیم به اهالی راهبردی شیخ جراح در قدس یورش بردند و مردم فلسطین ناچار شدند در منطقه غزه و کرانه رود اردن و حتی خارج از فلسطین در اردوگاه های لبنان و اردن و سوریه نیز، دست به واکنش بزنند و انتفاضه جدیدی شکل بگیرد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: امروز اگر چه شاهد شهادت بیش از ۲۴۱ زن و کودک و پیر و جوان فلسطینی هستیم اما یک نقطه عطفی در سرزمین‌های اشغالی روی داده و آن این است که با سخنان رهبر انقلاب در روز قدس و ارائه راهبرد تلاحم، همه فلسطینیان به دفاع از قدس شریف به پا خیزند و گروه‌های جهادی با موشک و راکت، به شهرک های اشغالی به مقابله به مثل برخیزند و آنچنان هراسی را در دل شهرک نشین های غاصب ایجاد کنند که دائم به پناهگاه ها، پناهنده شوند و عده ای چمدان خود را برای فرار ببندند.

وی افزود: راهبرد تلاحم که رهبر انقلاب به آن اشاره کردند یعنی به هم پیوستگی همه فلسطینیان، یکپارچه شدن آنها در مقابل رژیم اشغالگر. حقیقت این است که در سالهای گذشته خود فلسطینی ها هم با هم نبودند و دچار گسستگی و تفرقه بودند اما امروز به برکت رهنمودهای رهبر انقلاب همه با هم در حال قیامند و اختلافات جزئی را کنار گذاشته اند.

وی نقطه قوت دیگر نیروهای جهادی و مقاومت را دست‌پر بودن آنها دانست و گفت: نیروهای جهادی و مقاومت حملات مسلحانه زمینی و موشکی را با حجم سنگین آغاز کرده اند و هر روز هم با رونمایی از یک محصول جدید، کابوس سنگین‌تری را برای دشمن به وجود آورده اند. جالب است بدانیم در طول جنگ ۲۲ روزه ۴۰۹ راکت و موشک پرتاب شد، اما فقط در ۲۰ دقیقه اول حملات مقاومت، ۳۰۰ موشک و راکت پرتاب گردیده است و طبق نقل وزیر رژیم صهیونیستی تا دیروز حدود ۴ هزار موشک از غزه به سمت اسرائیل شلیک شده است.

خطیب نماز جمعه فراشبند خاطر نشان کرد: همه اینها به سبب حضور مدبرانه و میدانی شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی و یارانی چون سردار شهید سید محمد حجازی است که به جوانان فلسطین، فناوری و نحوه ساخت این موشک ها را یاد دادند و لذا این پیروزی چشمگیر، مرهون مقاومت و ایستادگی در میدان و پادگان است.

وی تصریح کرد: کسانی که میگفتند میدان، مانع موفقیت دیپلمات ها می شود بدانند که موفقیت امروز مردم فلسطین به خاطر مذاکره پوچ و توخالی دیپلمات‌ها نیست، بلکه مرهون پادگان قوی و میدان قوی و مردان قوی است.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه طی گزارشات رسیده رژیم صهیونیستی به صورت یکجانبه تن به آتش بس داد، افزود: ما نیز این پیروزی بزرگ را به ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت و به رهبر انقلاب و ملت عزیز ایران و همچنین حزب الله لبنان تبریک می گوییم.

امام جمعه فراشبند در ادامه بحث خطبه‌های هفته پیش نماز جمعه پیرامون اهمیت مسجد، گفت: در هفته گذشته عرض کردیم که بزرگترین و مهمترین پایگاه اسلام، مسجد است و همواره بزرگترین پایگاه انقلابیون و مرکز اعزام نیرو به جبهه ها و پایگاه فرهنگی و تربیتی اسلام بوده است.

وی افزود: ازین رو خداوند متعال ساخت و تعمیر مساجد را به مؤمنین واگذار کرده است و می فرماید: «مشرکین حق ساخت مساجد را ندارند. مساجد الهی را تنها کسی آباد می کند که ایمان به خدا و روز قیامت آورده و نماز را بر پا دارد و زکات را بپردازد و از چیزی به جز خدا نترسد، امید است چنین گروهی هدایت یابند.»

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: چرا مشرکین حق ندارند مسجدساز باشند؟ چون آنها صریحاً به کفر خود گواهی می‌دهند و این گواهی به کفر در لابلای سخنانشان، هم از لابلای اعمالشان و هم از طرز عبادت و مراسم حج آشکار است. سپس قرآن می‌فرماید: «چون اینها به خاطر نداشتن ایمان، اعمالشان نابود می‌شود و در پیشگاه خدا هیچ ارزشی ندارد.» به همین دلیل آنها برای همیشه در آتش دوزخ باقی می ماند.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین دست آلوده و مال آلوده باید از مساجد به دور باشد و این وظیفه مومنان است که مساجد را بسازند و آباد کنند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: سازندگان مسجد باید پنج شرط داشته باشند: ایمان به خدا، ایمان به آخرت یعنی باید معتقد توحید و معاد باشند از جنبه اعتقادی و زیربنایی فکرش باید پاک باشد و آلوده به شرک نباشد، تا ایمان به خدا و آخرت نباشد عملش پاک و خالص نخواهد بود و خداوند عمل خالص را قبول دارد، اما شرط سوم اینکه باید اهل به پا داشتن نماز باشد و چهارم اینکه زکات را بپردازد، ایمان به خدا و آخرت جزء ایمان نظری بود، در مرحله ادعا بود، اما اقامه نماز و پرداخت زکات، جزء ایمان عملی است، یعنی با اعمال پاکش آن را تایید می کند، هم به استحکام پیوند خود با خدا می پردازد و هم از طریق دادن زکات ارتباط خود را با بندگان خدا محکوم می نماید. از همین جا هم معلوم می‌شود که قبولی نماز به ادای زکات است و آنان که اموالشان مشمول زکات است حتماً باید زکات را بپردازند تا نمازشان مورد قبول درگاه خداوند قرار گیرد.

وی همچنین افزود: شرط پنجم برای مسجدسازان این است که قلبش مملو از عشق به خدا باشد و تنها احساس مسئولیت در برابر فرمان او باشد، از هیچ قدرتی و ابرقدرتی نترسد و آنها را تعظیم ننمایید و بداند که سرنوشت او و جامعه او و آینده او و پیروزی و پیشرفت او فقط و فقط در دستان خداوند لایزال است و بشر را نسزد که در زندگی او تاثیر گذار باشد.

خطیب نمازجمعه فراشبند، تصریح کرد: منظور از عمارت و تعمیر مساجد، صرفاً ساخت و ساز نیست بلکه به معنی اجتماع و شرکت در آن هم هست. یعنی مومن هم مکلف به ساخت و آبادی مساجد از حیث تاسیسات و بنای آن هستند و همین اینکه خود آنها باید در مسجد نماز بخوانند و لذا کفار و مشرکین نه حق ساخت و ساز دارند و نه حق شرکت در مسجد، چون آنها اعتقاد ندارند پس مسلمانان نباید هدایا و کمک‌های آنها را برای ساخت مساجد بپذیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی اضافه کرد: متاسفانه ما در کشورهای عربی و یا در کشورهای اروپایی شاهد آن هستیم که کفار و مشرکین در ساخت مساجد مسلمین شرکت می نمایند و مسلمانان هدایای آنها را می‌پذیرند، مانند شیعیان و سُنّیان لندنی و انگلیسی که دولت انگلیس برای آنها مساجد وحسینیه می‌سازد و سپس آنها به جان جهان اسلام می افتند و شب و روز این دو گروه مزدور و خبیث به اعتقادات اهل سنت و اهل تشیع توهین می کنند، میان مسلمانان تفرقه ایجاد می‌کنند.

وی تاکید کرد: باید کاری کرد که این دست های ناپاک را از تمام این مراکز مقدس کوتاه نمود و روح معنویت و خودسازی و وحدت و برادری را به جامعه اسلامی برگرداند.

پایان خبر