با اقدام به موقع نیروهاى یگان حفاظت شهرستان فراشبند و همچنین نیروهای هنگ و امداد، آتش سوزی در ارتفاعات صعب العبور شاهینی واقع در منطقه دژگاه از توابع شهرستان فراشبند مهار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومى اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس، پیرو گزارش تلفنی قرقبان اداره منابع طبیعى فراشبند در ساعت ۲:۰۰ بامداد جمعه مورخ ١۴٠٠/٠٢/۳۱، مبنی بر وقوع آتشسوزی در ارتفاعات صعب العبور شاهینی واقع در منطقه دژگاه و واکنش سریع نیروهاى یگان حفاظت شهرستان، شعله هاى آتش مهار و از گسترش آن جلوگیرى بعمل آمد.

سعید کشاورز سرپرست اداره منابع طبیعى و آبخیزدارى شهرستان فراشبند با اعلام این خبر گفت: در راستاى حراست و نگهدارى از اراضى ملى با اقدام به موقع نیروهاى یگان حفاظت شهرستان و همچنین نیروهای هنگ و امداد به منطقه اعزام و با هلیبورد کردن نیروها به ارتفاعات در شامگاه جمعه ٣١ اردیبهشت پس از تلاش گسترده، موفق به کنترل و مهار حریق شدند و تا ساعت ۷ صبح روز شنبه یکم خرداد جهت پایش نمودن در منطقه حضور داشتند.
سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فراشبند افزود:حریق در مساحتی حدود ۲۰۰ هکتار که دارای پوشش علوفه ایی و بوته ایی در ارتفاعات صعب العبور منطقه دژگاه با دمای ۵۰درجه اتفاق افتاد.

کشاورز ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم و دوستداران طبیعت منطقه در این عملیات از گردشگران و محافظان طبیعت خواست در راستای حفاظت از مناطق بویژه زیستگاه گونه های نادر گیاهی و جانوری بیش از پیش تلاش کرده تا این گونه های ارزشمند حفظ و از نابودی در امان بمانند
وی اضافه کرد :شماره تلفن ۱۵۰۴یگان امداد جنگل و مرتع آماده دریافت اطلاعات مردمی و همکاری آنان در خصوص گزارش آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی است.

پایان خبر