از آغاز اجرای برنامه واکسیناسیون کرونا تا کنون؛ تزریق واکسن کرونا به بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان فراشبند

با آغاز طرح واکسیناسیون کرونا از بهمن ماه سال گذشته تاکنون، بیش از یک هزار و ۴۰۰ نفر از جامعه هدف در شهرستان فراشبند واکسینه شدند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون بهداشتی شبکه و رییس مرکز بهداشت این شهرستان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در سطح جهان و مرگ و میر ناشی از این بیماری، علاوه بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی، یکی از مطمئن ترین و ایمن ترین راه های گیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹، تزریق واکسن است که خوشبختانه از زمان اجرای واکسیناسیون تا امروز بیش از یک هزار و ۲۰۰ سالمند و افراد دارای بیماری زمینه ای و بیش از ۳۰۰ نفر از کارکنان حوزه بهداشت و درمان در شهرستان فراشبند، نوبت نخست تزریق واکسن در برابر این بیماری را انجام داده اند.

«اکبر نوربخش» افزود: بر اساس سند ملی واکسیناسیون و برنامه زمان بندی اعلام شده، برنامه واکسیناسیون در چهار فاز در سطح کشور انجام خواهد شد که در حال حاضر فاز دو آن در حال انجام است و از امروز پنجم خرداد، سالمندان بالای ۶۵ سال در برابر این ویروس واکسینه می شوند.

او، با توجه به شرایط جسمی و سیستم ایمنی بدن سالمندان در این شرایطِ اپیدمی کرونا، یکی از ایمن ترین راهها برای جلوگیری از مرگ و میر های احتمالی ناشی از ابتلا به این ویروس را تزریق واکسن به این گروه از افراد جامعه دانست و گفت: با واکسیناسیون این افراد و سایر گروه های سنی، آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری در سطح جامعه به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

رییس مرکز بهداشت شهرستان فراشبند، یاد آور شد: واکسیناسیون کرونا هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر و عصرها از ساعت ۵ تا ۸ شب در مرکز خدمات جامع سلامت شهری روستایی شهدای فراشبند (بهداری قدیم)، مرکز خدمات جامع سلامت دهرم، نوجین و دولت آباد، با حضور تیمی متشکل از پزشک، مراقب سلامت و واکسیناتور انجام می گیرد.

او با توجه به عدم بروز مشکلات و عوارض ناشی از تزریق واکسن کرونا، از مردم خواست تا به شایعات توجه نکنند و در زمان بندی اعلام شده برای واکسیناسیون در مراکز خدمات جامع سلامت حضور یابند تا از زمان انتظار آنها و تشکیل صف های طولانی کاسته شود.

پایان خبر