حجت الاسلام ابراهیمی: امام راحل(ره) در مکتب خود به مردم و مسئولان آموخت که هر کس از قطار انقلاب پیاده شد، دچار خسران و زیان گردیده است و هرکس به ادامه راه اعتقاد داشت، پیروز میدان بوده است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه شهرستان فراشبند حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته فرا رسیدن سی و دومین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره) را به صاحب اصلی این انقلاب، امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و نایب بر حقش امام خامنه ای و همه ملت ایران و عاشقان امام در سراسر عالم، تسلیت گفت و برای روح آن عزیز سفرکرده رحمت و صلوات فرستاد.

وی افزود: آنچه که ما در سالگرد امام عزیزمان به دنبال آن هستیم، آن سیره فکری و اندیشه بلند امام است که نشأت گرفته از تفکر پاک و ناب اسلام محمدی و علوی است و بحمدالله بعد از رحلت امام، ما این سیره و اندیشه را در سیره فکری و عملی امام خامنه ای می یابیم و لذا اندیشه ها و مبارزات امام خمینی و امام خامنه‌ای، امروزه بهترین الگو برای ما ملت ایران و جهان اسلام است.

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه اگر ملتی بخواهد از یوغ استکبار و بردگی مستکبرین عالم نجات پیدا کند، باید مبارزه کند، تصریح کرد: با مبارزه است که انسان به آزادی و استقلال خود نائل می‌شود.

وی افزود: ما از مکتب امام درس مبارزه فرا گرفتیم. سوریه و عراق با الگو قرار دادن همین مکتب از شر داعش و غرب نجات پیدا کرد. با تبعیت از همین مکتب، مردم سوریه بیش از ۹۵ درصد به رئیس‌جمهور انقلابی خود رای مثبت دادند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: با الگو قرار دادن همین مکتب، مردم مظلوم غزه در مقابل چهارمین ارتش قدرتمند دنیا توانستند در ظرف ۱۲ روز به پیروزی برسند و اسرائیل غاصب یک طرفه آتش بس را بپذیرد. با تبعیت از همین مکتب، مردم مظلوم یمن توانستند ائتلاف عربی، عبری، غربی را شکست بدهند. ما امروز نیاز به پایداری و استقامت داریم تا بتوانیم در جنگ اقتصادی نیز با انتخاب یک رئیس جمهوری که در همین مکتب بزرگ و تربیت شده است به پیروزی برسیم.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: درسی که این مکتب به ما مردم و مسئولان داده، این است که هر کس از قطار انقلاب پیاده شده است. دچار خسران و زیان گردیده است و هرکس به ادامه راه اعتقاد داشته است پیروز میدان بوده است.

وی ادامه داد: شما صاحب‌منصبانی می بینید که با وجود آن همه عزت و احترام در نزد مردم، چون به ادامه راه امام اعتقاد نداشتند و در مسیر دچار انحراف و آفتهایی شدند به زمین خوردند و یکباره عزت خود را از دست دادند.

امام جمعه‌ فراشبند اضافه کرد: امام انسانی بود متوکل به خدا، چه کارهای بزرگی را که با توکل به خدا انجام می داد، توکلی که بر بستر تقوای الهی و پرهیزگاری او نشأت می گرفت و شما همین توکل آمیخته با تقوای الهی را در جانشین شایسته او امام خامنه ای می بینید.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: امام انسانی بود راستگو پرهیزگار و به دور از هر نوع تملق و چاپلوسی که برای رسیدن به اهداف مقدس خود هرگز پشت سر دیگری دروغ نگفت، غیبت نکرد، تهمت نزد و برای حفظ پایگاه دینی و اجتماعی خود حاضر نبود از کسی تملق بشنود یا تعریف و تمجید نمایند.

وی تاکید کرد: امروز در عرصه انتخابات به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که به خصوصیات و شاخصه های امام، نزدیک باشد. انسانی با صداقت و راستگو باشد. برای رسیدن به جایگاه ریاست جمهوری بد اخلاقی نکند، به دیگران تهمت نزند، به دیگران دروغ نبندد، اهل تملق نباشد.

رئیس جمهور اسلامی باید اهل تهذیب نفس و پرهیزگار باشد، به حلال و حرام پایبند باشد و اجازه ندهد مال حرامی وارد زندگیش شود. آیا با مال حلال می‌شود خانه ۱۰۰ میلیاردی خرید؟ کسی که ساعت مچ دست او بیش از یکصد میلیون تومان می باشد می تواند درد فقرا و بیچارگان را بفهمد.

وی همچنین افزود: رئیس جمهوری انتخاب کنید که زندگی او مانند زندگی مردم معمولی باشد و درد فقرا را حس کرده باشد.

خطیب نماز جمعه فراشبند یکی از اوصاف امام عزیز ما را عدم تسلیم پذیری در مقابل دشمنان عنوان‌ کرد و افزود: آن روزی که امام از پاریس وارد تهران شد و یک دهم از این اقتداری که ما امروز از نظر دفاعی و صنعتی و علمی که در مقابل دشمنان مان داریم، آن روز نداشتیم،فرمود: «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند ما آمریکا را زیر پای خود له می کنیم» او این اقتدار و تسلیم ناپذیری را از قرآن فرا گرفته بود.

وی تاکید کرد: امروز ما به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که با اقتدا به امام و رهبری با صدای بلند بگوید: آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند،نه این که شیفته لبخند آنان باشد و یا آرزوی قدم زدن با هم داشته باشند.

امام جمعه فراشبند افزود: آنچه که باعث شد رژیم از پا تا سر مسلح پهلوی از کشور فرار کند، همین ایستادگی امام و یاران امام در مقابل آمریکا، ساواک و پهلوی بود. اگر رئیس جمهور آینده ما با همین دست فرمان به جلو برود، شر آمریکا از سر منطقه و خاورمیانه کوتاه خواهد شد و فرار را بر قرار ترجیح خواهند داد.

حجت الاسلام ابراهیمی خاطرنشان کرد: امام رحمه الله علیه دارای قلبی رئوف و عطوف بود. گاهی در مقابل یک جوان بسیجی و یا یک خانواده فقیر و یا داغدار اشکش جاری می شد و برای مردم مثل یک پدری مهربان بود.

وی افزود: در بین کاندیداهای محترم ببینیم که کدام یک، نسبت به مردم رئوفتر و مهربان تر است. فرزندان این مملکت را مانند فرزندان خود بدانند، نه اینکه فرزندان خود را آقازاده بداند و برای ادامه تحصیل به اروپا و آمریکا اعزام کند و چون بیمار شوند خارج از کشور مداوا گردند.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: امام رحمهالله علیه، اهل نماز شب و تهجد و اشک و گریه بود، امامِ بر جامعه اگر اهل نماز شب و تعبد و اشک نباشد، قطعاً شایستگی بر امامت و رهبری ندارد. ریاست بر جمهورِ مردم نیز می طلبد که اهل نماز شب و عمل به مستحبات و حتی ترک مکروهات باشد و این مسئله را نیز می‌توان از چهره طرف و از نزدیکان طرف پرسید. آنها که به امام نزدیک بودند می‌گفتند هرگز نشد نماز شب امام ترک شود. شما تصویر امام هنگام بیماری در بیمارستان را دیدید که چگونه با کمک گرفتن نمازش را ایستاده خواند، در حالی که می‌توانست نشسته بخواند.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های اول نماز جمعه در باب فضیلت مسجد، با اشاره به فرمایش رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم که می فرماید مسجد خانه هر پرهیزگاری است، مسجد خانه هر مومنی است، گفت: از این فرمایش پیغمبر، فهمیده می‌شود که انسان مومن در دنیا دو خانه دارد. یک خانه مسکونی خود که در آن زندگی می کند و هیچ کس نمی تواند او را بیرون کند و دیگری مسجد است. در مسجد هم کسی نمی‌تواند او را بیرون کند و تا هر وقت بخواهد می تواند در مسجد بماند.

وی همچنین افزود: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند مساجد باغ‌های بهشتند، انسان مومن وقتی که در مسجد نشسته است گویا در بهشت نشسته است و نشستن در مسجد از عمر شما چندان می کند همانگونه که در بهشت عمر انسان کم نمیشود.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: خوشا به حال آنان که با مسجد مالوف و مانوس هستند و بدا به حال آنان که از مسجد فراری اند. انسان از خانه خود فرار نمی‌کند کسی که با مسجد قهر است یعنی با خانه خود قهر است. کسی که به بهانه های مختلف مسجد نمی‌رود اما در خانه خود نمازش را می‌خواند، مثل کسی می ماند که به خدا بگوید خدایا خودت را قبول دارم اما خانه ات را قبول ندارم. مومن باید عاشق خانه خدا باشد، عاشق بهشت باشد، باید به خدا بگوید چون این خانه متعلق به توست او را دوست دارم و آن را بزرگ و گرامی می‌دارم.

وی افزود: به مجنون گفتند تو چرا در و دیوار محله لیلی را می بوسی؟ گفت: چون متعلق به لیلی است و بوی لیلی می‌دهد. مسجد هم بوی خدا میدهد و مومنین و همسایگان مسجد مخصوصاً نباید از مسجد فاصله بگیرند.

خطیب نماز جمعه فراشبند اظهار داشت: رسول خدا فرمودند: محبوب ترین جای شهرها نزد خدا مسجدهای آن شهر است و بازاری است از بازار های آخرت. البته ناگفته نماند که در این بازار، پارچه خرید و فروش نمی‌شو، جنسی رد و بدل نمی‌شود. در این بازار، بنده با خدا نماز را دعا و ثنا را، تلاوت قرآن را معامله می کند، روحش را صفا می بخشد. انرژی معنوی می گیرد.

وی مساجد را خانه پرهیزگاران دانست و افزود: انسان هایی که با مسجد انس و الفت دارند، اهل خلاف نیستند، اهل گناه و دزدی نیستند، اهل غیبت و تهمت زدن نیستند، تلاش می‌کنند که روز به روز پاکیزه تر گردند.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: امام صادق علیه السلام می فرماید: خوشا به حال کسی که در خانه خود وضو بگیرد آنگاه مرا زیارت کند و به عهده دیدار شونده است که دیدار کننده را گرامی بدارد.

وی همچنین افزود: خداوند می فرماید: خوشا به حال آن بنده ای که در خانه‌اش وضو بگیرد و بیاید در خانه ام و مرا زیارت کند. سپس بر عهده من است که بنده ام را گرامی بدارم و لذا بنده باید بداند که به دیدار چه کسی آمده است و در مقابل چه کسی ایستاده است. او باید بداند که وارد نور شده است. چون مسجدها نورهای خداوند است. مساجد محل جلوس پیامبران است. در جایی قرار می‌گیرد که پیامبران در آن جا جلوس می کنند.

وی با تاکید بر گرامی داشتن مساجد، گفت: امام صادق علیه السلام فرمودند از رحمت خدا به دور است کسی که به مسجد احترام نگذارد.

پایان خبر