در نشستی با حضور «حمدالله عربلو» معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان فراشبند، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان و بانوان شاغل در ادارات شهرستان فراشبند، امنیت و سلامت شغلی بانوان بررسی و بر ارتقای سطح سلامت بانوان تاکید شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در این نشست، با توجه به اهمیت موضوع سلامت و ایمنی شغلی بانوان، گفت: امروزه با توجه به روند رو به رشد تکنولوژی، عوامل متعدد اجتماعی بر زندگی و سلامتی بانوان شاغل و افراد خانواده آنها تاثیرگذار است.

«صدیقه احمد آبادی» با اشاره به افزایش روزافزون تعداد زنان شاغل در جامعه، افزود: این روند رو به رشد، لزوم حفظ و ارتقای سطح سلامت شغلی آنان را از نقطه نظر کارفرمایان و مسئولان بهداشتی به یک نیاز و ضرورت اساسی تبدیل کرده است.

او مخاطرات فیزیکی، مخاطرات شیمیایی، مخاطرات بیولوژیکی و مخاطرات روحی و روانی را از جمله مخاطرات شغلی بویژه برای زنان ‌در محل کار نام برد.

این کارشناس بهداشت حرفه ای، یاد آور شد: در این نشست که با موضوع سلامت شغلی بانوان ادارات برگزار شد، ضمن ارائه آموزش‌های لازم در خصوص مفاهیم مربوط به ایمنی و سلامت شغلی بانوان، راهکارهایی نیز برای کاهش بیماریهای ناشی از کار در بانوان از سوی کارشناس بهداشت حرفه ای شبکه بهداشت ارائه شد.

پایان خبر