حجت الاسلام ابراهیمی: ما امروز به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که کشور را مبتنی بر عقلانیت بر پایه معنویت و عدالت و اخلاق و ادب اسلامی اداره کند

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فراشبند(١۴٠٠/٠۳/٢١) با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران بر پایه چهار عنصر عقلانیت، معنویت، عدالت و اخلاق بنا گردیده است، گفت: این چهار عنصر را هم مسئولان و هم مردم عزیز باید رعایت کنند. اول مسئولان، چون مردم بر دین ملوک خود هستند. ملوک چه کسانی هستند؟ همین من و شما مسئول و مدیر، شما وکلا و نمایندگان، شما روسای سه قوه، شما مربیان و اساتید و پهلوانان، شما نخبگان و دانشمندان. مردم به رفتار شما و کردار شما و زندگی شما و تصمیمات شما و مواضع شما نگاه می کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه در اولین مناظره تلویزیونی کاندیداهای محترم ریاست جمهوری، بعضی ها اخلاق اسلامی را رعایت نکردند نسبت ناصحیح دادند به خاطر به دست آوردن رای بیشتر، حتی بعضی از شئونات مربوط به دین نیز نادیده گرفتند و امروز شدند دلسوز مردم، در حالی که این تفکر لیبرالگرا که در مقابل تفکر انقلابیون ایستاده است، مسبب این همه بدبختی برای قشر محروم جامعه شده است. مسبب این همه رکود، تورم، گرانی، بیکاری، کم ارزش شدن پول ملی و ارز ۲۵ هزار تومانی و ده ها مشکل دیگر بوده است.

امام جمعه فراشبند افزود: ما امروز به رئیس‌جمهوری نیاز داریم که کشور را مبتنی بر عقلانیت بر پایه معنویت و عدالت و اخلاق و ادب اسلامی اداره کند. امام عزیز ما فرمود: ما از دست شاه و سلطنت‌طلب‌ها راحت شدیم، اما از دست لیبرال گراها خیر. به رئیس جمهوری نیاز داریم که خطوط اصلی نظام را که توسط رهبر انقلاب روشن می‌شود، پایبند باشد،

وی ادامه داد: این خطوط عبارت است از موضع ضد استکباری داشته باشد و این صریح آیات قرآن کریم است. ضد اشرافی‌گری باشد و این را باید در عمل ثابت کند. باید به زندگی آنها نگاه انداخت. به زندگی زن و فرزندان آنها نگاه انداخت. باید راستی‌آزمایی کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی اضافه کرد: به رئیس جمهوری نیاز داریم که حامی محرومان و مصدومان باشد نه در شعار، بلکه در عمل اینرا نشان داده باشد. حامی فرهنگ دینی و ارزش‌های دینی باشد، کسی که کد می دهد به جامعه زنان و بانوان ما که اگر من رئیس جمهور شوم آزادی بیشتری به زنان می‌دهم او نمی‌تواند حامی اسلام و قرآن باشد. بعضی ها فکر میکنند که مشکل زنان باحجاب بودن آنهاست، مرگ بر این فکر مسموم و ضد انسانی که سالها تلاش می‌کنند این حجاب و این تاج بندگی و افتخار را از سر زنان ما بگیرند.

وی همچنبن افزود: به رئیس جمهوری نیاز داریم که موضعش با موضع فتنه گران و غربگرایان ۱۶۰ درجه متفاوت باشد، به تقویت ارزش های دینی و اسلامی مثل مبارزه با تروریسم و تقویت جبهه مقاومت، جهاد و ایثارگری بپردازد. با فساد اقتصادی، رانت‌خواری، تبعیض و آقازادگی بجنگد و رقیب این چیزها باشد نه اینکه رقیبش رفیقش باشد. شجاعت و جرات بر مبارزه با ناهنجاری ها و مشکلات داشته باشد و این را در صحنه عمل نشان داده باشد. چرا که روحیه انقلابی بر بستر شجاعت و ایمان شکل می‌گیرد.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: از دیگر خصوصیات رئیس جمهور مورد نیاز کشور این است که انسانی پاک دست، سالم و اهل تزکیه و مومن باشد. مدافع حقوق کارگر و زنان و محرومان باشد، نه اینکه فردای پس از انتخابات دوباره کارخانجات یکی یکی تعطیل شوند و کارگران به خاک سیه بنشینند. ولایتمدار باشد یعنی تا رهبری فرمودند مصلحت نیست، بگوید چشم مثل عباس بن علی باشد که تا امامش اجازه ندهد با دشمن ارتباط برقرار نکند. به امام و ملت خیانت نکند. امامش می گوید من به این مذاکرات بدبینم، به غربی‌ها بد بینم و او بگوید در عرصه بین‌المللی بدبینی معنا ندارد و هی اصرار بر ادامه مذاکرات کند.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با تبریک دهه کرامت که با ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر شروع میشود و سپس با روز تجلیل از امامزادگان مخصوصاً احمد بن موسی شاهچراغ و ولادت سراسر نور حضرت رضا علیه السلام تمام می‌شود را به همه شما شیعیان و دوستداران تبریک گفت.

وی با تسلیت سالروز شهادت شهدای موتلفه شهیدان بخارایی، امانی، صفارهرندی، نیک نژاد که در سال ۱۳۴۴ هجری شمسی توسط رژیم پهلوی انجام گرفت را محضر شما ملت ایران تسلیت گفت و افزود: سربازان برومندی که در راه پاسداری از ارزش‌های اسلامی و در مسیر پر برکت نهضت امام خمینی، جهت برپایی حکومت اسلامی حرکت کردند و شهد شهادت را نوشیدند و این گونه به دیدار حق نائل آمدند

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه این انقلاب با خون صدها هزار شهید به وجود آمده است، گفت: ما امروز باید حافظ این خون ها باشیم و می‌توانیم با رأی دادنمان، ارواح پاک شهدا را از خود راضی کنیم.

وی در ادامه با توجه به فصل تابستان و گرمای هوا، مردم را به صرفه جویی در مصرف آب و برق توصیه کرد و افزود: در همین راستا باید لامپ های اضافی را خاموش کنیم، اسپیلت ها را روی شماره ۲۴ بگذاریم، با آب آشامیدنی، حیاط و ماشین خود را نشوییم. به یکدیگر تذکر بدهیم و در همه چیز صرفه جویی کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های اول نماز جمعه در باب فضیلت مسجد، وفت: در خطبه قبل عرض کردیم که ساخت مسجد، تعمیر مسجد و آبادی مسجد بر عهده مومنین است و کفار و مشرکین هیچ حقی ندارند و نباید در ساخت مسجد از آنها کمک گرفت. حال عرض می کنم که قرآن می فرماید کسانی هستند که مسجدی ساختند برای زیان مسلمانان و تقویت کفر و تفرقه افکنی در میان مؤمنان و کمین گاه برای کسی که از پیش با خدا و پیامبرش مبارزه کرده بود. آنها سوگند یاد می‌کنند که به جز نیکی و خدمت نظری نداشته ایم اما خداوند گواهی می‌دهد که آنها دروغگو هستند.

وی افزود: وقتی که پیامبر اعظم عازم جنگ تبوک بود گروهی از منافقین برای تحقق بخشیدن به نقشه های شوم خود اقدام به ساختن مسجدی در مدینه کردند و چون پیامبر از جنگ برگشتند نزد او آمدند و تقاضای افتتاح مسجد و اقامه نماز به امامت پیامبر(ص) کردند. قبل از افتتاح، پیک وحی نازل شد و آیه شریفه را آورد و پرده را از اسرار آنها برداشت. به دنبال آن پیامبر دستور داد مسجد مزبور را آتش زدند و بقایای آن را ویران کنند و جای آنرا محل ریختن زباله های شهر کنند.
خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: آنها این مسجد را به بهانه حمایت از بیماران و پیران و مواقع اضطراری ساخته بودند، در ظاهر قصد آنها خدمت به دین و مؤمنین بود اما در باطن یک مسئله حساب شده بود.

وی افزود: آنها می خواستند از مسجد کانونی و مرکزی جهت توطئه ضد اسلام و مسلمانها داشته باشند یعنی بنای این مسجد بر اساس تقوا نبود بلکه بر اساس نفاق و فتنه افکنی بود و لذا خداوند فرمود این مسجد «مسجد ضرار» است و پیامبر مامور شد که آن را تخریب نماید و آتش بزند تا مبانی کفر، تقویت نگردد.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: به قول صاحب تفسیر نمونه حضرت آیت الله مکارم شیرازی دام ظله العالی بت خانه ای بود در چهره مسجد و لطف الهی شامل حال مسلمان‌ها شد و این نقشه شوم نقش بر آب شد.

امام جمعه فراشبند خطاب به مسئولین دلسوز گفت: در تهران کنار گوش شما اتاق اضرارهایی درست شده که علیه نظام و رهبری و علیه انتخابات قانونی نقشه‌هایی می ریزند، اینها را باید از بین برد و تخریب کرد.

وی تصریح کرد: آیا آن شیعیان لندنی و شیعیان انگلیسی که در مرکز انگلستان با پول انگلیس زیباترین مسجد را ساخته اند و از صبح تا شب علیه مقدسات یکدیگر توهین می‌کنند، مسجد ضرار نیست؟ قطعاً مسجد ضرار است و اگر روزی دست ما به آنجا برسد باید تخریب شود آنگونه که کاخ سفید را سربازان امام زمان(عج) تبدیل به حسینیه خواهند کرد هر چند که برای بعضی ها تصور این کار سخت است.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: بعضی از امناء مسجد که با سیاست نظام رابطه خوبی ندارند و به اصطلاح نمی‌خواهند وارد سیاست شوند، میگویند: امام جماعت نباید وارد سیاست شود در حالی که خود همین مانعیت سیاست است یعنی سیاست منفی.

امام جمعه فراشبند از همه امامان جماعت مسجد شهرستان خواست‌ که وارد سیاست شوند و به حرف و حدیث کسانی که می گویند امام جماعت نباید وارد سیاست شود توجهی نکنند. اگر دوست ندارند می توانند جلسه را ترک کنند و اگر در نماز جماعت شرکت نمی کنند خودشان متضرر می‌شوند. شما ها کار را انجام بدهید و مسائل روز را به درستی بررسی نمایید و بیان کنید که کار ما تبیین مسائل است.

پایان خبر