حجت الاسلام ابراهیمی: یکی از محاسن این سخت گیری ها و انتقادها از شهردار این است که شهردار محترم باید بیشتر دقت کند بیشتر به عنصر عدالت توجه نمایند، بداند که شورای شهر در تعالی و توسعه و رعایت حقوق شهروندان با کسی عقد اخوت نبسته است.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، امام جمعه فراشبند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فراشبند(۱۵/۵/١۴٠٠) با اشاره به اینکه جلسه رسمی شورای جدید شهر دیروز در حضور آقای فرماندار تشکیل شد و اعضای هیئت رئیسه تشکیل شدند و سپس شهردار فعلی را ابقاء نمودند، گفت: اینجانب به سهم خودم، هم به شورای شهر که منتخب مردم هستند تبریک عرض می‌کنم و هم به منتخب شورا یعنی شهردار صبور و پرتحمل .

حجت الاسلام ابراهیمی خطاب به اعضای شورای شهر گفت: عزیزان من، شماها تا دیروز در عرصه رقابت با یکدیگر بودید حال که مردم به شما رای داده اند باید در تعامل و رفاقت با یکدیگر در جهت تعالی شهر و پیشرفت همه جانبه شهر کنار هم باشید و خدای ناکرده تبدیل به جبهه الی علیه یکدیگر نشوید، هرچه در بین بوده گذشت، حال با تمام قوا و فکر و نیرو و اتحاد و انسجام در ارائه طرح خوب، ایده خوب، نظارت همه جانبه بر شهردار و بر پروژه ها و قراردادها و پیمانکاری ها داشته باشید.

وی یکی از آسیب‌هایی که در شورای گذشته وجود داشت را یک نوع جبهه بندی بین افراد که آن هم جبهه ای بر مبنای دو تفکر اصلاح طلبی و اصولگرایی بود، دانست و افزود: این اختلاف، بر پیشرفت امور لطمه زد و شما دیدید که در یک ماه گذشته چگونه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را غیرمنصفانه به تخلف از ناحیه شهردار پر کردند. کسی که مدام می نوشت و به اصطلاح مدرک ارائه می‌داد روان جامعه را به هم ریخت و حتی باعث اختلاف در میان اعضا شورای جدید شهر شد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: متاسفانه بعضی ها یاد نگرفته اند اگر مشکلی هست اول باید بین خودشان حل کنند، اگر شهرداری تخلف کند این از بی کفایتی شوراست یا از سهل انگاری شوراست یا اینکه شورا و شهردار با هم هستند. در خیلی از جاها اگر شهرداری تخلف کند، قبل از اینکه شهردار را متخلف بدانیم، باید شورا را متخلف بدانیم. چون او درست به وظیفه خود عمل نکرده است. فلذا اول باید بین خودشان قضیه را حل کنند اگر نشد با مسئول بالادست. کشور، قانون دارد، دیوان عدالت اداری دارد، دیوان عالی قضایی دارد، دادگستری دارد، شورای حل اختلاف دارد، در خود شهر معتمدین و بزرگوارانی وجود دارند که می‌شود با آنها در میان گذاشت نه اینکه بی فکر و اندیشه فضای اجتماعی را از تهمت ها و آبروریزی پر کنیم. کی خدا و پیامبرش این چنین دستور داده اند، باید از خدا بترسید.

وی افزود: در طی این ۶ سال گذشته موارد زیادی بوده است که بعضی از مراجعان به دفتر امام جمعه از بعضی از مسئولین یا شهردار شکایت داشتند، بنده آن مسئول را صدا زدم آمده دفتر در حضور آن مدعی، دیده ام حق با آن مسئول است یا حقیقت با شهردار بوده یا جاهایی هم اشتباهات صورت گرفته بوده که با تذکر حل شده، یک جاهایی هم در خلوت سر آن مسئول داد و فریاد زدم یا به مسئول و مقام بالاتر، متذکر شده ام. باید احتیاط کنیم همه چیز ننویسیم و هر چیزی نگوییم. مگر بنده اشتباهی یا اشتباهاتی نداشته و ندارم. آیا شما مردم عادی هیچ اشتباهی ندارید. همه مسئولین اشتباهاتی دارند ولی قرار نیست که بلافاصله بدون تذکر و اصلاح، علیه اش بنویسیم و زبان به زبان به دیگر بگوییم.

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه اگر در انتصاب و ابقاء شهردار سه نفر رای مثبت دادند و دونفره منفی، هرگز نباید این مسئله آغازی باشد برای تفرق و بستری برای اختلاف،گفت: نظر هر کسی برای خودش مهم است. هر کدام از اعضای محترم بر اساس یک گزاره هایی و داده هایی رای دادند. ممکن است که این سه نفر به این نتیجه رسیدند که حجت کافی و دلیل کافی برای ابقاء شهردار به دست آورده اند و آن دو نفر به این حجت رسیده‌اند که ما دلیل کافی برای ابقاء شهردار نداریم. یعنی هر دو بر اساس عقیده هایی صحیح رای داده اند، بنابراین همه اعضای شورا باید برای شهردار، محترم و عزیز باشند و ما مردم هم به همه با دیده احترام نظر می کنیم.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: یکی از محاسن این سخت گیری ها و انتقادها از شهردار این است که شهردار محترم باید بیشتر دقت کند بیشتر به عنصر عدالت توجه نمایند، بداند که شورای شهر در تعالی و توسعه و رعایت حقوق شهروندان با کسی عقد اخوت نبسته است. بنده از همه اعضای محترم شورا و شهردار محترم تشکر وخدا قوت عرض می کنم.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه، فرا رسیدن ماه محرم و صفر، ماه خون و قیام، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه حزن و اندوه اهل بیت و شیعیان و دلدادگان آل علی علیه السلام را تسلیت گفت و با اشاره به شعار سراسری محرم امسال مبنی بر «نسل به نسل در پناهت هستیم» از شهردار خواست تا در ورودی شهر در یک بنر بزرگی بنویسند «شهر در عزای حسین است لطفاً با احترام وارد شوید.»

وی در ادامه فرا رسیدن روز خبرنگار را به همه خبرنگاران صادق تبریک گفت.

امام جمعه فراشبند، شروع به کار رئیس جمهور انقلابی حضرت آیت الله رئیسی دام ظله العالی را تبریک گفت و افزود: آیت اله رئیسی پس از سوگند ریاست‌جمهوری فرمودند من امروزه خادم ۸۰ میلیون جمعیت کشور هستم و تعهد به آرمان‌های انقلاب، خشکاندن ریشه های فساد، مهار تورم، تقویت ارزش پول ملی و بازگرداندن ثبات به اقتصاد را جزو برنامه های اصلی خود خواند.

وی افزود: ایشان از مردم خواستند که دولت را دولت خودشان بدانند و بدانند که جناح‌های سیاسی در دولت رنگی  نخواهند داشت.

خطیب نماز جمعه فراشبند، اظهار داشت: ما برای موفقیت ایشان و دولتشان دعا میکنیم و موفقیت آنها را از خداوند متعال خواستاریم.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های اول نماز جمعه با اشاره به اهمیت نماز جمعه، گفت: ابن عباس می گوید هنگامی که روزجمعه فرا رسد خدای تعالی امر فرماید تا منبری در بیت المعمور نصب شود و فرشتگان اطراف آن گرد آیند و میکائیل امامت کند و ملائکه پشت سر او نماز گذارند و چون فارغ شوند جبرئیل گوید: خداوندا ثواب این اذان را به امت محمد هدیه نمودم و میکائیل گوید ثواب این امامت جمعه را به امامان امت محمد بخشیدم و فرشتگان گویند ثواب این نماز را به نمازگزاران امت محمد هبه نمودم و خداوند گوید شما بر خلق من جود و کرم نمودید و من به جود و کرم سزاوارترم. شما را گواه می‌گیرم که گناهان امت محمد را بخشیدم، آنگاه تا جمعه دیگر پراکنده می‌شوند.

وی افزود: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: وقتی که شب معراج مرا به آسمان بردند زیر عرش خدا ۷۰ هزار شهر را دیدم که هر شهری همانند دنیای شما بود و فرشتگانی را دیدم که با بال هایشان را گسترده بودند و خدا را تسبیح و تهلیل میکردند و می گفتند: خدایا کسانی را که در نماز جمعه حاضر می‌شوند بیامرز. خدایا کسانی را که روز جمعه غسل می‌کنند رحمت کن.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: در روایت دیگری رسول خدا(ص) فرمودند: هر مومنی که پیاده به نماز جمعه برود خداوند پس از خطبه ی امام، هراس و ترس روز قیامت را برای او سبک سازد چرا که این ساعت همان ساعتی است که خداوند در آن مرد و زن مومن را مورد رحمت قرار می‌دهد.

وی اظهار داشت: در روایت شنیدید که روز قیامت و رستاخیز، سخت‌ترین، ترسناک ترین و پر وحشت ترین روز آن عالم است آنقدر وحشت و هراس سراسر وجود زنان و مردان را فرا می گیرد که انسانها وقتی سر ازقبر در می‌آورند همه لخت و عریان سر قبرها در می آورند. لابد از هم می‌پرسید آیا کسی به کسی نگاه نمی کند وقتی که همه برهنه باشند؟ جواب این است که خیر، چون همه گرفتارند قرآن می فرماید: « فَرَّت مِن قَسوَرَه» گویا همگی مثل گورخرانی هستند که دارند از شیر فرار می کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: اگر شما ها عده ای باشید بدون سلاح و تفنگ دریک بیابان و شیری قوی به شما حمله کند چه می کنید؟ می ایستید یا فرار می کنید؟ آیا در آن لحظه به فکر نجات کسی هستید؟ در زلزله رودبار و منجیل سال ۶۹ که یکصد هزار خانه  خشتی و گلی با خاک یکسان شد، کسی که خود شاهد ریزش سنگ ها و صخره های بزرگ بود می گفت: نگاه من صحنه کوچکی از قیامت را مشاهده کردم. دیدم که چگونه زن و مرد از دیگر فرار میکردند. چگونه خانواده ها از یکدیگر فرار می کردند و به دنبال جایگاه مطمئن می‌گشتند. عزیزان هرگز زلزله ۸ و ۹ ریشتری به پای زلزله قیامت و هول و هراس قیامت نمی‌رسد و لذا در آن روز کسی به فکر نجات یکدیگر نیست. روز نگاه کردن زن به مرد مرد به زن نیست.

وی تصریح کرد: پیغمبر اکرم صلوات الله علیه و آله می‌فرماید: اگر می‌خواهید آن ترس را از خود دور کنید روزهای جمعه به سمت نماز جمعه بیایید  که قدم های شما در برگشت از نماز به شما در دور کردن هراس روز قیامت کمک می کند.

امام جمعه فراشبند از مردم عزیز،خواهران و برادران دینی خواست تا قدر نماز جمعه را بدانند تا زنده هستند و قدرت بر آمدن به نماز جمعه دارند خود را محروم نکنند که دیگر همچون فرصتی به دست نمی‌آید. قرآن می‌فرماید: فردای قیامت خیلی‌ها افسوس می‌خورند که چرا گوش ندادیم، چرا عمل نکردیم، چرا در مقابل احکام خدا، دستور خدا، توصیه پیامبران و اولیا و اوصیا آنها ایستادیم. اما خداوند میفرماید: دیگر افسوس خوردن فایده ندارد و شما بر نخواهید گشت.

پایان خبر