حجت الاسلام ابراهیمی: دولت آقای رئیسی، وارث یک دولت شده که بستر سالمی را باقی نگذاشته است.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با گرامیداشت هشتم شهریور ماه روز مبارزه با تروریسم و سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر در سال ۱۳۶۰، گفت: ۴٢ سال است که کشور ما، دولت و ملت ما مورد هجمه تروریست ها قرارگرفته اند، تروریست‌هایی که از طرف منادیان دروغگوی حقوق بشر، حمایت مالی و تسلیحاتی می شوند و بیش از ۱۷ هزار نفر از عزیزان ما را به شهادت رسانده اند.
وی افزود: شهید رجایی و باهنر را به دلیل این که انقلابی، دشمن ستیز و یار و یاور محرومان بودند به شهادت رساندند و الا اگر رئیس جمهور، انقلابی نباشد و در فاز دشمن باشد نه تنها مورد تهدید قرار نمی گیرد که حمایت هم می شود.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: امروز بعد از شهادت رجایی و باهنر حضرت آیت الله رئیسی هم مورد هجمه و حمله دشمنان است. چرا که او همانند شهیدان رجایی و باهنر حرف می‌زند، زندگی می‌کند و عمل می‌کند، ولایت پذیر است لذا مسئولان دستگاه امنیتی باید مواظب جان او باشند.

وی افزود: الحمد لله کابینه ایشان هم با رای خوبی از مجلس اعتماد گرفت و از همین دیروز استارت کار را زدند، آقای رئیس‌جمهور در اولین جلسه هیئت دولت خود گفت: باید دولت صادق الوعده باشیم و هر حرفی را که زدیم اجرا کنیم. این یعنی پایبندی به وعده‌های خود، این یعنی روحیه امید بخشیدن به مردم، این یعنی تذکر به وزرا که یادتان باشد چه گفتید. ایشان از وزرای خود خواستند که تلاش کنند بسترهای فساد زا را خصوصاً در وزارتخانه های اقتصادی اصلاح کنند، چرا که این قدم اول است برای مبارزه با فساد.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه با خشکانیدن بستر فساد، فساد به وجود نمی آید، گفت: فساد را باید از سرچشمه خشکانید، باید با دانه درشتها مبارزه کرد، نه با افراد جزء، هر چند جزء هم نباید باشد، اما مهم آن کسی است که وصل به دولت است، وصل به مراکز قدرت و ثروت است تا آنها خشک نشود ریشه کن نشود، جامعه پاک نمی شود که امیدواریم آقای دکتر رییسی بتواند در این زمینه موفق باشد.

وی تصریح کرد: من فکر می کنم که دستگاه امر به معروف و نهی از منکر باید در همه وزارتخانه‌ها راه بیفتد تا چشمان تیزبین نظاره‌گر بر عملکرد افراد باشند.

حجت الاسلام ابراهیمی، افزود: کار دیگری که باید خیلی سریع انجام بگیرد نصب استانداران و فرمانداران است. باید مدیران اصلاحاتی و اصولگرایی غیر انقلابی عزل و مدیران انقلابی بر سر کار آیند. البته ممکن است در این دولت مدیرانی بوده و باشند که عملکرد انقلابی داشته اند، از اینها باید استفاده شود اما اگر اکثریت آنها عوض نشوند امید به تغییر نیست.

وی با تاکید بر اینکه باید از استاندار و فرماندار و فلان مسئول، تعهد خدمت به مردم و محرومان بگیرند، گفت: هر مسئولی که می خواهد مسئولیت را بپذیرد باید بداند که وضعیت مملکت، یک وضعیت خوبی نیست، دولت اعتدال جایی را آباد نگذاشته است. هر جا که رو کنی خرابی‌ها را می‌بینی. یعنی مسئول جدید با آگاهی به این خرابی ها، اگر مسئولیت پذیرفت دیگر حق ندارد که بگوید: نشد، نتوانستم، دستم بسته بود، دستم خالی بود، خرابی‌ها زیاد بود.

امام جمعه فراشبند، افزود: دولت آقای رئیسی، وارث یک دولت شده است که هشت سال ناکارآمدی خود را در همه زمینه‌ها نشان داد و بستر سالمی را نگذاشته است و خیانت‌های بزرگی به مملکت وارد کرده‌اند که همینجا همه مردم از قوه قضاییه خواستارند که با مسببین وضع موجود که تعمداً کوتاهی و یا خیانت کرده اند برخورد نمایند و آنها را به سزای اعمال خود برساند تا درس عبرتی باشد برای دیگر مسئولان.

وی اظهار داشت: هر مسئول در هر دستگاهی باید جوابگو باشد و اگر فسادش، کوتاهیش و خیانتش آشکار شد دستگاه قضا باید با او برخورد کند و مسئول بالادست او باید او را به دستگاه
قضا معرفی نماید.

حجت الاسلام ابراهیمی خاطر نشان کرد: شما شاید متوجه شده باشید که مثلاً در همین شهرستان ما، طرف نه گوسفندی دارد و نه دامی، اما چگونه سهمیه دام را می‌گیرد و در بازار آزاد به فروش می رساند، باید با مسببین آن برخورد شود.

خطیب نماز جمعه فراشبند در ادامه به نکته دیگری که باید مردم عزیز توجه داشته باشند اشاره کرد و گفت: هنوز دولت مستقر نشده، ببینید چقدر دشمن علیه آیت الله رئیسی و معاونان و کابینه او حمله خواهند کرد؟ از روزی که آقای رئیسی سوگند یاد کردند تا امروز ۲۰ روز می‌گذرد همه شبکه‌های معاند خارجی و رسانه های مکتوب و مجازی غربگرای داخلی که جیره خوار و مزدور واقعی آنها می باشند، گران شدن بعضی از اقلام خوردنی را به دولت رئیسی نسبت می‌دهند، در حالی که وزرای دولت غرب‌گرا سر کار بودند و استانداران و فرمانداران و مدیران غربگرا سر کارند. تا بخواهند استاندار و فرماندار عوض کنند یکی دو ماه طول می‌کشد.

وی افزود: ما از دشمن گله ای نداریم، اما باید برنامه‌ ای تدوین شود که جلوی این شایعات و تهمت ها و دروغ پردازیهای این مزدورانِ مواجب بگیرِ داخلی، گرفته شود.

حجت‌الاسلام ابراهیمی خطر این خائنین و مزدوران را بیش از خطر دشمن دانست و افزود: نباید به شایعات گوش داد، خراب کردن یک خانه ظرف چند ساعت انجام می‌گیرد، اما همان خانه را اگر بخواهیم بسازیم، یکسال طول می‌کشد و لذا با این رکود، تورم، گرانی، بیکاری، ارز بالا، رانت، اختلاس و فساد اقتصادی که محصول ۸ سال دولت اصلاحات غرب گراست بخواهیم با همه آنها مبارزه کنیم قطعاً کار آسانی نیست. بسیار سخت و نفس‌گیر و درازمدت خواهد بود، اما شدنی است و باید به امید و همت و کار جهادی با مدیران جهادی به جنگ آن رفت که انَّ معَ العُسر یُسرا

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به آیه ١١٢ سوره هود فَاسْتَقِمْ کَما أُمِرْتَ وَ مَنْ تابَ مَعَکَ وَ لا تَطْغَوْا إِنَّهُ بِما تَعْمَلُونَ بَصیرٌ؛ همانگونه که مأمور شده ای پایدار و استوار باش و همچنین کسانی که با تو به خدا روی آورده‌اند و توهین نکنید که همانا او به آنچه به جا می‌آوری بیناست، گفت: سخت‌ترین دستور قرآن همین آیه است.

وی افزود: از ابن عباس نقل شده است که هیچ آیه ای شدیدتر و مشکل تر از این آیه بر پیامبر نازل نشده است. از این رو هنگامی که اصحاب به آن حضرت گفتند چرا پیری به این زودی به سراغ شما آمده است، فرمود: سوره هود مرا پیر کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: در روایت دیگری می خوانیم که وقتی این آیه نازل شد، پیامبر فرمود: آماده شوید که وقت کار و تلاش است. از آن پس پیامبر هرگز خندان دیده نشد.

وی مهم ترین علت سنگینی این آیه بر پیامبر را فرمان استقامت دانست و اظهار داشت: استقامت در راه تبلیغ و ارشاد جامعه، استقامت در راه انجام وظایف الهی و پیاده کردن تعلیمات قرآن، استقامت ورزیدن مردم به انجام عوامل الهی و دوری از منکرات آن هم تنها برای خداست چرا که پیروزی به دست آوردن کار نسبتاً آسانی است اما نگهداری آن بسیار مشکل است.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: بدون شک پیروزی انقلاب اسلامی و سرنگونی رژیم فاسد پهلوی آسان تر از این ۴٢ سال بود. نگه داشتن این انقلاب با آن آرمان‌های اسلامی و دینی در بدو انقلاب و تخطی نکردن از آن ارزش‌ها کار بسیار سختی است، چون در بین مردم انشقاق به وجود آمده است، عده‌ای به دنبال جمع ثروت اند، عده‌ای به دنبال پست و مقام اند، عده‌ای به دنبال کوه خواری و ساحل خواری و جنگل خواری اند، عده‌ای به دنبال اختلاس و دزدی اند، عده‌ای به دنبال خوش گذرانی، لذات و شهوات اند، یک عده‌ محدود و معدود هم به دنبال حفظ همان ارزش ها و آرمان ها هستند،یعنی انقلابی ها چه اندک و غیر انقلابی ها چه زیاد، خوب چرا جامعه این چنین می شود؟
دقیقاً مثل جامعه بعد از پیامبر که حتی اصحاب پیامبر هم رفتند به سوی دنیا. چون امر به معروف و نهی از منکر رها شده، نه مردم برای خدا امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند و نه مسئولان، تا چه رسد که بعضی از مسئولان ۸ سال هم به مردم دروغ بگویند و رفتاری از خود نشان دهند که مردم از دین و ایمان زده شوند.

وی افزود: خطاب این آیه شریفه هم به شخص پیامبر است و هم به مردم. و من تاب معک یعنی یاران و اصحاب پیامبر و ما مردم، اصحاب پیامبر هستیم که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر داریم. ابتدا باید خودمان عامل به معروف و ناهی از منکر باشیم، خودمان اهل خلاف نباشیم، اهل تقلب نباشیم و الا اثرگذار نیست و دیگران به ریش ما می خندند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: هر مسلمانی وظیفه دارد که اولاً خودش را به اوصاف ایمان و تقوا بیاراید و سپس امر به معروف و نهی از منکر کند. مخصوصاً فرزندان انقلابی کشور که آنها مسئولیت بیشتری دارند. چون آنها بر سر آرمان خود ایستاده اند و برای آن خون داده‌اند و اسارت و مصیبت‌ها کشیده‌اند.

وی افزود: استقامت در راه انجام دستورات الهی کار سختی است. ارشاد کردن دیگران حتما تیر و ترکش دارد، ایستادگی در مقابل دشمنان خدا و بشریت ضمن اینکه کار سختی است حتی از ناحیه خودی ها هم متهم شدن به افراط گرایی و تندرو بودن دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: عجیب است که بعضی‌ها از احکام الهی مانند ازدواج یک مرد با ۴ زن یا نماز خواندن و روزه گرفتن فرد مکلف ایراد می‌گیرند و می‌گویند چرا یک مرد بتواند چهار زن بگیرد ولی زن نتواند چهار مرد بگیرد. یا خدا چه نیازی به روزه و نماز ما دارد. اما همین ها بعضاً اگر مانعی برای شان پیدا نشود حاضرند العیاذ بالله هر روز زنا کنند و ازدواج سفید را حلال بدانند. از طرفی می‌خواهند از زنان دفاع کنند و از سویی هم حرمت و حریم زن را پایمال می‌کنند. یا کسانی می گویند که ربا چه فرقی با سود بانکی مانند مضاربه و مشارکت دارد، هر دو سود هستند اما چرا باید یکی حلال باشد و دیگری حرام؟ اینگونه فکر کردن برآمده از تبلیغات سوء دشمنان از قضا بر ماست که باید بیشتر تبلیغ دین و ارزشهایمان را کنیم و مصونیت در برابر هجمه های دشمنانمان ایجاد نماییم تا جوانان ما منحرف نشود و دین خدا تقویت گردد. پس امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه همگانی است.

پایان‌ خبر