در هفتمین روز از هفته دولت و باحضور صادق فروغی فرماندار، دکتر بهنام حیدری مدیر کل آموزش و پرورش عشایری استان فارس، مردانلو معاونت عمرانی فرمانداری، عالیشوندی بخشدار مرکزی، سرهنگ برومندی فرمانده انتظامی فراشبند، دکتر پولادی مسئول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین ادارات، آموزشگاه شش کلاسه عشایری شهید رجایی روستای خرمایک شهرستان فراشبند به بهره برداری رسید.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی فرمانداری در این مراسم ابتدا دکتر حیدری مدیر کل آموزش و پرورش عشایری استان فارس ضمن گرامیداشت ایام ماه محرم و هفته دولت، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای تعلیم وتربیت عشایری را گرامی داشت.

وی در ادامه بیان کرد:در این ایام، با توجه ویژه نظام جمهوری اسلامی در رابطه با احداث واحد های آموزشی در مناطق محروم عشایری به ویژه در این منطقه، شاهد بهره برداری یکی از مدارسی هستیم که توسط اداره کل نوسازی مدارس استان فارس و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی احداث و تقدیم دانش آموزان منطقه خرمایک قرار گرفت.

رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری استان فارس همچنین از فرماندار و معاونین فرمانداری، بخشدار مرکزی و همچنین جهاندیده مدیر آموزش وپرورش عشایری شهرستان که همکاری و همیاری خوبی با این اداره کل جهت احداث این واحد آموزشی داشتند، تشکر و قدردانی نمود.

صادق فروغی فرماندار شهرستان فراشبند هم در سخنانی ابتدا، هفته دولت و همچنین یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، شهدای مدافع حرم، شهدای دولت، رجایی و باهنر را گرامی داشته و بیان کرد: کارگزاران نظام اسلامی باید به تاسی از منش شهیدان رجایی و باهنر، الگوی مدیریتی آنان را سرلوحه کار خود قرار دهند و در خدمت به مردم صادق باشند.

فرماندار فراشبند افزود: هفته دولت فرصتی در راستای تبیین خدمات نظام جمهوری اسلامی، برای آحاد مردم است.

وی عشایر را به قول امام راحل، ذخایر انقلاب و یکی از سرمایه های بزرگ نظام دانست.

فروغی در ادامه اظهار داشت: ما شاهد بودیم که دانش آموزان محروم این منطقه در کانکس های نامناسب مشغول تحصیل بودند و جا دارد از بنیاد برکت و مدیر کل نوسازی مدارس استان فارس و همچنین دکتر حیدری رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری استان برای احداث این واحد آموزشی، قدردانی ویژه ای داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در فراشبند در خاتمه گفت: این واحد آموزشی در ۶ کلاس درس و ساختمان مدیریت، نماز خانه و واحد سرایداری با زیر بنای ۶۲۰ متر مربع، و اعتبار این طرح آموزشی را ۲۸ میلیارد ریال برشمرد.

پایان خبر