همزمان با ششمین روز هفته تعاون،سرپرست این اداره به اتفاق جمعی از تعاونگران شهرستان با فروغی فرماندار فراشبند دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی فراشبند، در این دیدار مختاری سرپرست اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی ضمن تبریک هفته تعاون،گزارشی از عملکرد اداره در یکسال گذشته را ارائه و اظهار داشتند در یک سال گذشته فعالیتهای مناسبی در بخش تعاون بویژه ترویج فرهنگ تعاون در شهرستان صورت گرفته است که از نظر کمی شاهد رشد تعداد تعاونی ها در سطح شهرستان بوده ایم و امیدواریم با توجه به فعالیت های ترویجی انجام شده و مذاکرات صورت گرفته در خصوص تهیه طرح های اولویت دار سرمایه گذاری شاهد رشد کیفی تعاونی ها نیز باشیم.

وی هدف از این دیدار را بیان مسائل و مشکلات تعاونگران و استفاده از رهنمودهای فرماندار جهت حل مشکل و ایجاد نقشه راه پیشرفت تعاون شهرستان ذکر کرده وعنوان داشتند عمده مشکلات تعاونی ها در فراشبند عدم ثبت برند مناسب و برندسازی،بازاریابی محصولات تولیدی، عدم آشنایی با بورس وعدم وجود نمایشگاه یا بازارچه دائم جهت فروش محصولات در شهرستان می باشد که جهت حل مشکلات قدمهایی برداشته شده است که نیاز مبرم به توجه ویژه فرماندار دارد.

سپس مدیران عامل تعاونی های حاضر در جلسه به بیان مشکلات و دیدگاههای خود پرداخته و خواستار حمایت فرماندار و مسئولین از بخش تعاون بخصوص در زمینه کاهش بروکراسی اداری و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت شدند.

درپایان فروغی فرماندار فراشبند نیز ضمن تبریک هفته تعاون به تعاونگران ؛ تعاون و تشکیل تعاونی را یکی از بهترین و مناسب ترین راهها برای سرمایه گذاری و ایجاد کارگاههای تولیدی ذکر کرده و افزودند تعاونگران می توانند با شناسایی محصولات برتر شهرستان بویژه در زمینه قصب و خرما،خلاقیت و نوآوری در تولید و بسته بندی محصول تولیدی ،ثبت برند و تشکیل خوشه خرما در سطح استان و کشور به رونق اقتصادی شهرستان کمک ویژه ای نمایند.

وی عمده پتانسیل های شهرستان را در زمینه صنایع تبدیلی کشاورزی و باغی،معادن،نفت و گاز،انرژی های نو،شهرک صنعتی،بوم گردی و جاذبه های گردشگری تاریخی-مذهبی عنوان کرد و خواستار ورود تعاونی ها و سرمایه گذاران به بخش های مذکور جهت سرمایه گذاری و فعالیت شدند.