حجت الاسلام ابراهیمی: مناقصه فاز دوم پروژه آبخیزداری آبنیلو هر چه زودتر باید انجام گیرد، تا وقفه ای در روند آن ایجاد نشود و همزمان با آن نسبت به اجرای سازه های رسوبی که در مطالعات بالادست سازه اصلی دیده شده، اقدام کنند.

به گزارش نخل بیدار، حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته ولادت با سعادت امام محمد باقر(ع) را تبریک گفت و با گرامیداشت ۲۹ شهریور سالروز شهادت شهید محراب حضرت آیت الله مدنی به دست منافقین در سال ۶۰، سالروز شهادت حضرت رقیه برابر با پنجم صفر در سال ۶۱ هجری قمری را نیز تسلیت گفت.

وی با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام بروایتی در هفتم صفر سال ۵٠ قمری، گفت: امام حسن مجتبی علیه السلام گرفتار مردم ضعیف الایمان، سست پیمان و عهد شکنی شد که با اینکه پشت سرش نماز می‌خواندند به او خیانت بزرگی کردند، آنها به اندازه یک خورجین نامه نوشتند در خفا به معاویه که اگر شما دستور بدهید ما خودمان حسن بن علی را می‌کُشیم. معاویه هم آن خورجین نامه ها را برای امام حسن مجتبی(ع) فرستاد که وضع اینطور است دیگر کسی با شما نیست. همانهایی که فکر می کنی با تو هستند همگی با من هستند

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: در هر زمانی، انسان‌هایی بوده و هستند که هر جا باد بیاید به همان جا می روند، حزب باد هستند نگاه می کنند که کار دست چه کسی است؟ کجا نانشان در روغن است و لذا کاری به حق و حقیقت و فضیلت ندارند و این خود، آسیب بزرگی است برای یک جامعه.

وی ادامه داد: حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام آن قدر متاثر شدند که جان امام را به لب رساندند، از یک طرف نامردی کردند و به دشمن نامه نوشتند که اجازه بدهید ما خودمان امام‌مان را ترور کنیم و از طرف دیگر هم خود معاویه فرماندهان جنگ امام را با همیان های درهم و دینار خرید و لشکر امام را بی فرمانده کردند، سپاه متفرق شدند امام یک نگاهی به اطراف خود کرد، دید تنهای تنهاست. شد سردار بی سپاه و حتی کار را به آنجا رساندند که نامردها گلیم را زیر پای امام کشیدند و بردند و امام را مجروح نمودند و لذا امام ناچار به صلح با معاویه شد.

حجت الاسلام ابراهیمی اضافه کرد: همین نامردها و همین بی آبروها که این خیانت بزرگ را در حق امام خود کردند، بعد از پیمان صلح می‌آمدند به امام می‌گفتند: السلام علیک یا مذل المومنین، یعنی سلام بر تو ای کسی که مسلمانان را ذلیل کردی. رفتی و قرارداد بستی. آخرالامر هم معاویه جعده دختر اشعث همسر امام را وعده همسری فرزندش یزید را داد و برای او صد هزار درهم فرستاد به اضافه یک شیشه سم آبکی. این سم شبیه اسید بود اگر روی دست می‌ریختند پوست دست را میبرد این سم جدار معده را پاره کرد، جدار که پاره شد رگ هم پاره شد و خونریزی درون معده شروع شد. این خون ها در معده لخته می شد و برمی‌گشت. آقا قی می کرد، خون‌های لخته شده را بیرون می ریخت، جناده می‌گوید: تشتی را مقابل آقا گذاشتند، دیدم خون و خونابه از گلوی امام مجتبی علیه السلام می ریزد. گفتم آقا چرا این درد را درمان نمی کنید؟ حضرت فرمودند: جناده مرگ را به چه چیزی میتوان درمان کرد.

از تاب رفت و طشت طلب کرد و ناله کرد
و آن تشت را ز خون جگر باغ لاله کرد

خونی که خورد در همه عمر از گلو بریخت
دل را تُهی ز خون دل چند ساله کرد

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخشی از خطبه های نماز جمعه با اشاره به بازید هفته گذشته خود به همراه مسئول محترم اداره منابع طبیعی شهرستان از پروژه آبخیزداری آبنیلو شهرستان، ضمن خسته نباشید و خدا قوت به همه دست اندرکاران این پروژه، خطاب به مسئولین محترم شهرستانی و استانی و نماینده محترم، گفت: دشت فراشبند تشنه آب است و سفره‌های آب زیر زمینی به شدت دچار افت و کاهش شده است.

وی افزود: پیمانکار پروژه در حال ادامه کار است اما به نظر می رسد که مناقصه فاز دوم هر چه زودتر باید انجام گیرد، تا بلافاصله بعد از اتمام فاز اول، فاز دوم شروع شود و وقفه ای ایجاد نشود و همزمان با آن نسبت به اجرای سازه های رسوبی که در مطالعات بالادست سازه اصلی دیده شده، اقدام کنند و سعی کنند چندین پیمانکار برای اجرای همزمان سازه اصلی و سازه های رسوب گیر انتخاب نمایند، تا بتوانیم امسال به لطف خدای متعال از بارندگی‌ها حداکثر استفاده را ببریم.

امام جمعه فراشبند در خطبه اول نماز جمعه به فضیلت‌های گریه اشاره کرد و گفت: یکی از اشکالاتی که بر شیعیان وارد می‌کنند می‌گویند دین شیعه دین گریه است، دین عزا و ماتم است. کمتر شادی می‌کنند، خوب این یک تهمت است. آنها فلسفه گریه را نمی‌دانند، نوع گریه را نمی‌شناسند و یا هم می‌دانند که گریه شیعه گریه معمولی نیست، گریه فلسفی است گریه عرفانی و خودسازی است، گریه ای است که انسان های به خواب رفته را بیدار می‌کند، بنیان ستمگران و ظالمان را می‌لرزاند، به جامعه نشاط و شادی می بخشد.

وی افزود: محققین و دانشمندان گریه را به ۲۰ نوع تقسیم کردند، هجده قسم آن جایز است و دو نوع آن ممنوع و ناپسند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت : گریه بر مصائب آل رسول الله علیهم السلام، گریه ترس و هراس، گریه در فقدان دوستان و نزدیکان، گریه رنج و مشقت، گریه شوق، گریه فراق، گریه عاطفی، گریه آرزو، گریه نیاز، گریه اضطرار، گریه ندامت، گریه مصنوعی و مصلحتی، گریه بر کار اجباری، گریه نفاق و منافق، گریه مکر و خدعه، گریه غبطه، گریه از روی عصبانیت، گریه لذت و گریه درد که این نوع گریه‌ها در همه دنیا وجود دارد. کدام انسان ها است که گریه نکرده باشد، یا گریه نکند. همه گریه ها پسندیده هستند جز گریه انسان منافق که گریه نفاق گویند و گریه ای که بر سر مکر و حیله باشد نظیر گریه برادران یوسف در مقابل پدر.

وی تصریح کرد: امروز اطبا و پزشکان گریه را به منزله یک دارو می دانند. نوع گریه ها و اشک ها را آزمایش کرده‌اند، تحقیقات مفصلی انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که گریه می تواند به انسانها نشاط و شادی ببخشد، می تواند در تعالی روح انسان دخیل باشد، از افسردگی و خمودی بکاهد، حتی سینه زنی مصنوعی را در غرب راه انداخته اند و سینه‌زنی شیعیان را تایید کرده‌اند.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: دشمنان ما فقط از یک گریه می ترسند و آن گریه بر امام حسین است و مصائب آل الله است. چون به فلسفه این گریه توجه دارند.

او ادامه داد: دشمنان ما می دانند که عزاداری بر امام حسین علیه السلام و ریختن اشک و مصائب او، باعث بیداری ملت‌ها و قیام ملت ها علیه ستمگرانی همانند یزید است.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: آنها می‌خواهند با این نسبت ها و تهمت ها، عزاداری های ما را کُند کنند. جلوی عزاداری ها را بگیرند، دشمنان ما پی برده اند که حیات و بالندگی مذهب تشیع، مرهون خون پاک شهیدان کربلا و زنده نگهداشتن فرهنگ و مکتب عاشوراست.

وی افزود: آنها به درستی فهمیده اند که گریه بر امام حسین علیه السلام حتی انسان های گناهکار و عوضی را عوض می‌کند و اگر مردم دنیا به این مهم پی ببرند، همه دور محور امام حسین و پرچم سرخ عاشورا و سپس پرچم سبز مهدویت که قاصم‌الجبارین باشد جمع می کند. گریه بر امام حسین علیه السلام گناهان را ذوب میکند و انسانها را بهشتی می نماید.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: امام رضا علیه السلام فرمودند: محرم ماهی است که در روزگار جاهلیت احترام داشت و مردم در آن از جنگ و خونریزی پرهیز داشتند. اما دشمنان در این ماه، خون ما را ریختند، حرمت ما را شکستند، زنان و عزیزان ما را به اسارت بردند، آتش به خیمه ما زدند، اموال ما را غارت نمودند و سفارش پیغمبر را در حق ما پاس نداشتند. روز عاشورای حسین پلکهای ما را مجروح و اشکهای ما را روان ساخته، بر کسی مانند حسین باید گریه کنندگان گریه کنند. چرا که گریه بر او گناهان بزرگ را از بین می برد.

پایان خبر