مردم نیک اندیش فراشبند با توجه به نیاز به خون و فرآورده‌های آن به‌ویژه در شرایط شیوع کرونا، با نذر ٩٢ هزار سی سی خون خود، به یاری بیماران نیازمند شتافتند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، مسوول کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان با اشاره به کاهش ذخایر فراورده های خونی در استان، گفت: پس از شیوع ویروس کرونا با وجود نیاز بیشتر به خون و فراورده های آن، میزان اهدای خون و ذخایر گروه های مختلف خونی به دلیل محدودیت های اجتماعی در سطح استان، کاهش چشمگیری داشته است.

«ابراهیم اسکندری» افزود: در همین راستا با هماهنگی بسیج جامعه زنان و بسیج جامعه پزشکی شهرستان فراشبند، پایگاه سیار سازمان انتقال خون استان فارس به مدت دو روز در مهدیه فراشبند مستقر شد تا مردم بتوانند با نذر ٩٢ هزار سی سی خون خود، بخشی از نیاز بیماران نیازمند به خون را تامین کنند.

او با اشاره به فرهنگ زیبای اهدای خون و مشارکت گسترده مردم فراشبند در پویش نذر خون، افزود: اهدای خون نه تنها به نجات جان انسان ها کمک می کند، بلکه در بهبود سلامت  فرد اهدا کننده نیز بسیار موثر است.

اسکندری با تاکید بر اینکه بیماران نیازمند به خون، اکنون بیش از همیشه چشم انتظار یاری شما هستند، اضافه کرد: امیدواریم این حرکت خداپسندانه نه تنها در ماه محرم و صفر بلکه در تمام طول سال استمرار داشته باشد تا هیچگاه با کمبود خون برای بیماران نیازمند مواجه نشویم.

مسوول بسیج جامعه پزشکی شهرستان فراشبند، یاد آور شد: در این برنامه بیش از ٢۴٠ نفر از مردم نوع دوست فراشبند برای اهدای خون به این پایگاه سیار انتقال خون مراجعه کردند که ٢٠۵ نفر از مراجعه کنندگان، پس از انجام معاینه از سوی پزشک حاضر در این پایگاه، موفق به اهدای خون شدند.

پایان خبر