با توجه به شرایط پایدار بیماری کرونا و همچنین پیش از فرا رسیدن فصل سرما، اکنون بهترین و مناسب ترین زمان برای تزریق واکسن و قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون بهداشت شبکه با تاکید بر لزوم واکسیناسیون هرچه سریعتر دانش آموزان، گفت: احتمال وقوع موج جدید در پاییز وجود دارد، بنابراین برای ایجاد ایمنی در مقابله با موج جدید، دانش آموزان باید هرچه سریعتر واکسینه شوند.

«اکبر نوربخش» با تاکید بر لزوم واکسیناسیون هرچه سریعتر دانش آموزان، افزود: در حال حاضر، واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲تا ۱۸ سال در حال انجام است و نیاز است والدین تا پیش از شروع موج جدید، نسبت به واکسیناسیون فرزندانشان اقدام کنند.

او با اشاره به خطر کرونا برای کودکان و نوجوانان و ایجاد عوارض و مرگ و میر در کودکان و نوجوانان از والدین خواست از کنار این خطر به سادگی عبور نکنند و تا پیش از شروع موج جدید و برای جلوگیری از تلفات بیستر، برای واکسیناسیون فرزندان خود اقدام و با تزریق واکسن، ایمنی لازم در مقابله با این ویروس را در خود و فرزندان ایجاد کنند.

معاون بهداشت شبکه فراشبند، واکسیناسیون در زمان اوج گیری موج کرونا را کار خطرناکی دانست و افزود: در زمان اوج گیری موج کرونا، ممکن است برخی افراد آلوده بوده و بی اطلاع باشند و تزریق واکسن برای آنها مشکل ساز شود، بنابر این در حال حاضر که شرایط پایدار شده و با موج جدید فاصله داریم، اکنون بهترین زمان برای تزریق واکسن است و باید همه برای انجام واکسیناسیون مراجعه کنند.

او، به ترس برخی والدین نسبت به انجام واکسیناسیون برای فرزندانشان اشاره کرد و افزود: تمام فرزندان کادر بهداشت و درمان و بهترین پزشکان، واکسینه شده اند و اگر واکسن خطر یا ترسی داشت که کادر بهداشت و درمان این کار را انجام نمی دادند.

نوربخش واکسن سینوفارم را یکی از ایمن ترین واکسن های کرونا در جهان و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی دانست و گفت: این واکسن در بسیاری از کشورهای جهان تزریق می شود و خوشبختانه تاکنون هیچ عارضه ای از واکسیناسیون دانش آموزان گزارش نشده و جای هیچگونه نگرانی نیست.

معاون بهداشت شبکه فراشبند با اشاره به تاثیر واکسیناسیون در کاهش موارد بستری و مرگ و میر، گفت: در حال حاضر عمده فوتی های کرونا از میان افرادی است که واکسن نزده اند و تعداد بستری ها و موارد مرگ و میر در افراد واکسن زده به شدت پایین آمده و همین امر نشان دهنده تاثیر مثبت واکسیناسیون است.

او یاد آور شد: در سطح شهرستان ۲۱ پایگاه و ۱۷ خانه بهداشت، آماده تزریق واکسن کرونا و ارائه خدمت به شهروندان و روستاییان عزیز این شهرستان است.

پایان خبر