حجت الاسلام ابراهیمی: اگر در این دولت که آن را دولت انقلابی می نامیم گلبانگ بسیجی در مدیریت‌های خرد کلان و کارگزاران صدر و ذیلِ نظام طنین‌انداز نشود، امید مردم تبدیل به یاس خواهد شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با گرامیداشت هفته بسیج، وغت: بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی رحمه الله علیه در ۵ آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ماه ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد. 

وی هفته بسیج را بزرگداشت جان فشان های انسان های پاک و مخلص و رهیده از هوای نفس و شیطان در راستای تعالی و سربلندی این سرزمین پهناور دانست که در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفریدند.

امام جمعه فراشبند افزود: بسیجِ غیور با ایثار جان خود، آنچنان درس بزرگی به دشمنان انقلاب و نظام دادند که دیگر هیچ قدرتی و اتحادیه ای گزینه‌ای به نام جنگ و حمله علیه این ملت در سر نخواهد پروراند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: بسیج، پدیده کم نظیر انقلاب اسلامی است که می‌تواند در بخش‌های موردنیاز کشور، حضور داشته باشد مانند حضور آنان در طول هشت سال دفاع مقدس و در سیل، زلزله، آتش سوزی ها و در عرصه سلامت و بهداشت.

وی افزود: بسیج ما دارای بیشترین ظرفیت ها و پتانسیل هایی است که مسوولین قوای سه گانه بدانند هر جا کشور دچار معضل و مشکل شد، می‌توانند با استفاده از آنان گره‌ها را باز کنند، کما اینکه نشان داده‌اند مسئولین استانی و شهرستانی می‌توانند با تعامل از این ظرفیت، بهترین استفاده را بنمایند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: دنیا بداند که بسیج ما دارای ابزاری است بالاتر از سلاح روز و آن عنصر ایمان است. ایمان هر جا که متجلی شد، سلاحی به نام عشق ایجاد می‌کند و عشق کاری می‌کند کارستان، فتحی می آفرید فتحستان که با حساب ریاضی و دانشگاهی محاسبه پذیرنیست. رفتن بر روی مین و غلتیدن بر روی سیم خاردار، عشق به خدا می خواهد در هر انسانی تموج و تبلور پیدا نمی‌کند.

 

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: این فرهنگ بسیج است که چون در بین جوانان سوری و عراقی و افغانی معراج اندیشه می‌شود شر داعش و داعشی را می کَند و جان خود را از لوث وجود شیطانی پاک و مطهر می سازد.

وی افزود: کشور ما امروز بیش از هر زمانی به اندیشه بسیجی و ارزش های بسیجی نیازمند است.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: اگر دولت محترم بخواهد مشکلات عدیده کشور را در ظرف مدت کوتاهی از بین ببرد به مدیران با تفکر و اندیشه بسیجی نیاز دارد.

وی تاکید کرد: اگر آهنگ مدیران و مسئولان کشور بسیجگون شود و گلوگاه های کشور در اختیار بسیج قرار گیرد، مشکلات رفع خواهد شد.

وی تصریح کرد: فاصله گرفتن از فرهنگ‌ناب بسیج، مخصوصاً در هشت سال گذشته نتیجه‌اش همین شد که همه درک و احساس می‌کنند. این همه فقر و فلاکت، رکود و بیکاری، رانت و دلال بازی و اختلاس و دزدی نتیجه دور کردن افراد بسیجی از مسئولیتها و پستهای حساس و کلیدی کشور بود.

امام جمعه فراشبند افزود: بسیج وجود و هستی خود را در سپهر ولایت و امامت معنا می کند نه در کانون ثروت و به دست گرفتن قدرت.

وی خاطرنشان کرد: اگر در این دولت که آن را دولت انقلابی می نامیم گلبانگ بسیجی در مدیریت‌های خرد کلان و کارگزاران صدر و ذیلِ نظام طنین‌انداز نشود امید مردم تبدیل به یاس خواهد شد.

خطیب نماز جمعه فراشبند اضافه کرد: پس بیایید سنت شکنی کنید و امور کارها را به برادران بسیجی و بسیجی وار واگذار کنید. همان ها که همچون شهید سلیمانی و فخری‌زاده گمنام و ساده، حماسه‌ساز و الگو شدند و هر کدام‌ در سنگری از زمره سنگرسازان بی سنگر شدند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه خطاب به مسئولین ادارات و افرادی که به اداره آب و برق بدهکارند، گفت: اداره جاتی مانند آب و برق و گاز با فروش انرژی اداره می شوند، حال اگر قرار باشد مردم و مسئولان در پرداخت بدهی به این اداره جات کوتاهی کنند، آنها هم مشکل پیدا می کنند و دیگر نمی توانند خدمات دهی کنند. در حال حاضر بدهی بخش شهری شهرستان به اداره آبفا بیش از ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال و در بخش روستایی بیش از دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال است. اداره ای در شهرستان وجود دارد که حدود ۹۰ میلیون تومان و دیگری بیش از ۶۰ میلیون تومان به اداره آبفا بدهکار است. آیا اداره جات نباید برای مردم الگو باشند.

وی تصریح کرد: اگر این بدهکاری های سنگین از ناحیه مردم بود خود اداره آبفا چه واکنشی انجام می داد. قطعاً انشعاب آنان را قطع می‌کردند. اما تا کجا باید به مسئولان همراهی کنند.

 امام جمعه فراشبند افزود: یک اولتیماتوم دوماهه بدهند و اگر نپرداختند آب آنها را قطع کنید تا این همه تبعیض بین مردم و مسئولان پیش نیاید.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه‌های اول نماز جمعه در ادامه مباحث هفته گذشته پیرامون آسیب شناسی خانواده، به آیه ۴و ۵ سوره نور اشاره کرد که می فرماید؛ «وَالَّذِینَ یَرْمُونَ الْمُحْصَنَاتِ ثُمَّ لَمْ یَأْتُوا بِأَرْبَعَهِ شُهَدَاءَ فَاجْلِدُوهُمْ ثَمَانِینَ جَلْدَهً وَلَا تَقْبَلُوا لَهُمْ شَهَادَهً أَبَدًا ۚ وَأُولَٰئِکَ هُمُ الْفَاسِقُونَ، إِلَّا الَّذِینَ تَابُوا مِنْ بَعْدِ ذَٰلِکَ وَأَصْلَحُوا فَإِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحِیمٌ»

و کسانی که نسبت زنا به زنان پاکدامن و شوهردار می‌دهند و چهار شاهد نمی‌آورند، پس هشتاد تازیانه به آنان بزنید و گواهی آنان را هرگز نپذیرید که آنان همان افراد فاسق اند، مگر کسانی که پس از آن تهمت زدن توبه کنند و در مقام اصلاح و جبران برآیند که قطعاً خداوند آمرزنده و مهربان است.

وی افزود: از امام صادق علیه السلام پرسیدند چرا برای اثبات قتل دو شاهد لازم است ولی برای اثبات زنا، چهار شاهد؟ حضرت فرمود: شاهد قتل برای تنبیه یک نفر شهادت می‌دهد، اما شاهد زنا برای کیفر دو نفر گواهی می‌دهد،زن زناکار و مرد زناکار.

خطیب نماز جمعه فراشبند تمت را به منزله پرتاب تیر و هجوم به آبروی مردم دانست و افزود: خداوند متعال تهمت را به منزله پرتاب تیر و هجوم به آبروی مردم تشبیه کرده است و لذا می‌فرماید یَرمون. یرمون از ماده رمی و به معنای انداختن تیر است. تهمت شبیه تیر است که به سرعت آبروی کسی را می برد و تهمت زدن به زنان همسردار و پاکدامن، کیفر سخت‌تری دارد این تهمت از ناحیه هر که باشد فرقی نمی‌کند، حتی ممکن است از ناحیه خود شوهر باشد. اگر نتواند ثابت کنند ۸۰ ضربه شلاق می خورند. چون دفاع از زنان شوهردار واجب است.

وی افزود: قرآن می فرماید: فرق بین کسی که زنا می کند با شخصی که تهمت زنا می زند بیست ضربه شلاق است. یعنی به زن زناکار و مرد زناکار هر یک، صد تازیانه بزنید.اما تهمت زنندگان را هر یک، هشتاد تازیانه بزنید و دیگر اینکه شهادت تهمت زنندگان در دادگاه علیه کسی اعتبار ندارد و سوم اینکه تهمت‌زنندگان از ناحیه خداوند متعال عنوان فسق می گیرند. تهمت هم عقوبت بدنی دارد و هم عقوبت اجتماعی، چون شهادتش قابل قبول نیست. شاهد باید عادل باشد نه فاسق. گواهی کافر بعد از اسلام آوردن پذیرفته است ولی گواهی فاسقِ مسلمان پذیرفته نیست. مگر این که توبه کند و خود را اصلاح نماید تابوا و اصلحوا، بیانگر این نکته است که در اسلام هیچ بن بستی وجود ندارد و انسان هر مقدار گناهکار هم باشد به شرط توبه واقعی و اصلاح نفس خود می‌تواند به آغوش دین و ایمان و اسلام برگردد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: آخر آیه اشاره دارد که فان الله غفور رحیم، یعنی ناامیدی ممنوع، قهر کردن با خدا ممنوع. زیرا خداوند بسیار آمرزنده و مهربان است و مشتاق برگشت بندگان گناهکار خود می باشد.

وی افزود: این سخت گیری برای این است که ساحت جامعه مسلمانان باید از تهمت زدن به افراد به دور باشد. نباید به اشاعه فحشا و گناه زنا دامن زد حتی اگر آن یک نفر راست هم بگوید. شهادت زنندگان به زنا باید چهار نفر باشند و این چهار نفر باید مثل هم شهادت بدهند و چنانچه مثل هم و عین هم شهادت ندهند، به هر کدامشان باید هشتاد تازیانه بزنند.

خطیب نماز جمعه فراشبند تاکید کرد: بنابر این، توصیه اسلام به همه انسان ها این است که مواظب زبانتان باشید. چرا که اگر زبان کنترل نشود انسان را مطرود دنیا و آخرت می کند. آبروی انسان مهم است و آبروی انسان مومن مهمتر از خانه کعبه است. پس بکوشیم که به کسی تهمت نزنیم.

پایان خبر