با توجه به ایمنی قابل قبول واکسن کرونا، دو هفته پس از تزریق دز دوم واکسن، ‌شهروندان تزریق دُز دوم واکسن کرونا را به تاخیر نیندازند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون بهداشتی شبکه و رییس مرکز بهداشت این شهرستان، با اشاره به تاثیر واکسیناسیون کرونا در کاهش مرگ و میر و با تاکید بر اینکه ایمنی قابل قبول واکسن کرونا، دو هفته پس از تزریق دز دوم واکسن ایجاد می‌شود، از شهروندان خواست که تزریق دُز دوم واکسن کرونا را به تاخیر نیندازند.

«اکبر نوربخش» بهترین روش برای مبارزه با همه گیری کووید ۱۹ را واکسیناسیون دانست و افزود: واکسن کووید۱۹ با ایجاد پاسخ ایمنی در برابر ویروس کرونا به طور قابل توجهی باعث کاهش ریسک پیشرفت بیماری کرونا و عواقب جدی ناشی از این بیماری و کاهش تعداد ناقلین بدون علامت می شود و مهمترین ابزار برای کنترل همه گیری کووید۱۹ به شمار می رود.

او از افرادی که تاکنون به هر دلیلی موفق به دریافت واکسن نشده اند خواست در اسرع وقت به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند، همچنین افرادی که نوبت دوم تزریق واکسن آنها فرا رسیده است نیز تزریق دُز دوم واکسن را به تاخیر نیندازند و هر چه سریعتر به نزدیکترین پایگاه واکسیناسیون کرونا مراجعه و نسبت به تزریق نوبت دوم واکسن خود اقدام کنند.

پایان خبر