به مناسبت روز جهانی ایدز، مادران دانش آموزان مدرسه دخترانه کوثر فراشبند، راههای انتقال و پیشگیری از ابتلای به این بیماری را فرا گرفتند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، کارشناس مبارزه با بیماری‌های واگیر شبکه در این برنامه‌ آموزشی با توجه به وجود رفتار پر خطر در شهرستان فراشبند، بر مراقبت از خود و خانواده در مقابل این بیماری تاکید کرد.

«عبدالرحیم حسینی»، با اشاره به راه‌های انتقال ایدز، گفت: این بیماری از طریق تماس جنسی و تزریق مشترک و استفاده از وسایل تیز و برنده آلوده همچون وسایل مشترک در آرایشگاهها منتقل می‌شود.

او با تاکید بر لزوم تقویت مهارت “نه گفتن” در دانش آموزان، گفت: نوجوانان و جوانان ‏باید توانایی”نه گفتن” به پیشنهادات غیر معقول دوستان را داشته باشند و برای تحقق این امر، نیاز به برگزاری دوره های آموزشی مهارت های زندگی ‏در مدارس است.

حسینی افزود: شهروندان می توانند با مراجعه به مرکز مشاوره بیماری های رفتاری شهرستان، ضمن دریافت مشاوره در خصوص بیماری های رفتاری، به منظور تشخیص اچ ‌آی وی، به صورت محرمانه و رایگان در کمتر از ۲۰ دقیقه، آزمایش غربالگری ایدز انجام دهند.

پایان خبر