آیین تکریم و معارفه مسوولان پیشین و جدید حراست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند با حضور معاون حراست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و مسوولان محلی شهرستان برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، معاون حراست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: بیانیه گام دوم انقلاب، یک برنامه جامع و کامل در راستای آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی است که بر مبنای بینش فقهی و عقلانیت اسلامی مقام عظمای ولایت ارایه شده است.

«کاظم شعبانی» نقطه مرکزی بیانیه گام دوم انقلاب را چشم اندازی از ایران اسلامی و ایران آرمانی در آینده ای نه چندان دور دانست که هویت اسلامی و انقلابی آن مورد تایید امام خامنه ای(مدظله) بوده است و دستیابی به اهداف این چشم انداز، نیازمند شکل گیری جنبش تعالی ساز اجتماعی و نهضت همگانی خدمت در ارگان ها و نهادهای مختلف کشور است.

او با اشاره به خصوصیات یک نیروی حراست و لزوم الگوگیری از مکتب سردار دل‌ها، گفت: یک نیروی حراست باید در ولایت پذیری و روحیه انقلابی، مانند شهید حاج «قاسم سلیمانی» باشد و برای رسیدن به قله‌های عزت و سعادت و موفقیت، به مکتب و مرام شهید سلیمانی و شهدای انقلاب اسلامی نیاز دارد.

شعبانی یکی از ابعادی که می توان از آن دیدگاه به بیانیه گام دوم انقلاب نگاه کرد را نیاز جامعه به مدیران انقلابی و مردمی دانست و افزود: یک نیروی حراست باید از جنس مردم باشد و خدمت به مردم را عبادت بداند و آن را سرلوحه کار خود قرار دهد.

معاون حراست دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: مسوولان حراست باید رابطه خود را با مردم و کارکنان محکم کنند و کاری کنند که مردم برای نزدیکی به خدا و رضای او، با تیم مدیریتی همکاری کنند.

او پیام دیگری که از بیانیه گام دوم انقلاب برداشت می شود را «حراست دانش بنیان» عنوان کرد و افزود: یک نیروی حراست علاوه بر داشتن مطالعه، علم اندوزی و پژوهش؛ باید روش های نوین حراستی را به فراخور کار و ماموریت های محوله به انجام برساند و تلاش مضاعف بر ارتقای دانش حفاظتی کارکنان را به مرحله عمل برساند.

شعبانی با تاکید بر اینکه یک مسوول حراست باید توانایی و قدرت جمع آوری اخبار را داشته باشد، اضافه کرد: یک مسوول حراست موفق، بر اساس روش‌های نوین حراستی، پژوهش و علم اندازی، با جمع آوری اخبار و اطلاعات پیرامونی و تجزیه و تحلیل آن باعث قدرت اطلاعاتی مدیران و در نهایت کنترل محیط می شود.

او یکی دیگر از خصوصیات یک حراست را مبارزه با مفاسد اقتصادی دانست و افزود: یک مسوول حراست باید با تکیه بر آموزه ها و آموزشهای تخصصی، گلوگاه‌های فساد مالی را شناسایی کرده و با اقدام به موقع، مانع از موفقیت‌های حریف در این زمینه شود و همجنین با شناسایی افراد همفکر، مانع از انتصاب افراد مساله دار در پست های حساس و کلیدی شود.

در این مراسم از زحمات ارزنده و تلاش های ثمر بخش «علیرضا فیروزی» سرپرست پیشین حراست شبکه بهداشت و درمان فراشبند تقدیر و «احمدرضا میرزائیان» به عنوان مسوول جدید حراست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند معرفی شد.

این مراسم صبح امروز شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ با حضور معاون حراست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رابط موضوعی اداره اطلاعات شهرستان، فرمانده سپاه و معاون اجتماعی سپاه ناحیه فراشبند، جانشین فرماندهی انتظامی، بخشدار مرکزی، مسوول دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، رییس اداره تبلیغات اسلامی و رییس و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند برگزار شد.

آیین تکریم و معارفه مسوولان پیشین و جدید حراست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند با حضور معاون حراست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و مسوولان محلی شهرستان برگزار شد.

پایان خبر