حجت الاسلام ابراهیمی: اشتباه محاسباتی دشمنان ما این بود که تصور می‌کردند فرهنگ مردم ایران انقلابی هم، مانند آن سه کشور جدا شده از شوروی، کمونیستی است. حساب نکردند که در ایران، مکتب اهل بیت و فرهنگ تشیع سرآمد همه فرهنگ هاست و اجازه نخواهد داد کسی بر حریم اهل بیت هتاکی کند و لو اینکه خودی باشد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند فراشبند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فراشبند با گرامیداشت سالروز حماسه نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، گفت: یوم اله نه دی سرنوشت‌ساز، ماندگار و نمایش قدرت فکری ملت و معجزه ای الهی بود. روز تجلی وحدت ملت ایران، حول محور ولایت و نماد ولایتمداری، دیانت، بصیرت و دشمن شناسی و شکست فتنه گران و حامیان فتنه بود.

وی با اشاره به اینکه انقلاب رنگی یا کودتای مخملی یک شیوه مدرن براندازی است که در بستر جنگ نرم انجام می‌شود، افزود: در سال‌های اخیر آمریکایی‌ها به کمک متحدین اروپایی خود، سه انقلاب رنگی یا کودتای مخملی در کشور های گرجستان، قرقیزستان و اوکراین به وجود آوردند. آنها در سال ۸۸ و در عرصه انتخابات کشور عزیز ما ایران، فتنه‌گران داخلی را حمایت کردند تا بتوانند چهارمین انقلاب مخملی را در ایران به وجود آورند و حکومت اسلامی را سرنگون سازند، اما کور خواندند و بحمدالله با عنایات خداوند متعال و هدایت های راهبردی امام انقلاب و به صحنه آمدن مردم ولایتمدار، همه امید آنان را برای همیشه ناامید کردند و ذلت و خواری برای فتنه‌گران و بانیان فتنه داخلی به ارمغان آوردند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: اشتباه محاسباتی دشمنان ما این بود که تصور می‌کردند فرهنگ مردم ایران انقلابی هم، مانند آن سه کشور جدا شده از شوروی، کمونیستی است. حساب نکردند که در ایران، مکتب اهل بیت و فرهنگ تشیع سرآمد همه فرهنگ هاست و اجازه نخواهد داد کسی بر حریم اهل بیت هتاکی کند و لو اینکه خودی باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: این خودی ها هستند که اگر دچار انحراف انحصارگرایی و استبداد الرأی شدند دردسر آفرینند.

وی اظهار داشت: دشمنان با سابقه قبلی که در سه کشور یادشده داشتند و توانسته بودند در بستر انتخابات و با استارت پروژه تقلب، آرا اکثریت مردم را با اقلیت جابه‌جا کنند، انتخابات سال ۸۸ را بهترین موقعیت فرض کردند و با شعار و تقلب تقلب و با تحریک مردم و دفاع از حقوق آنان، عده‌ای را به کف خیابانها کشاندند و سران فتنه هم، عوض اینکه مردم معترض را آرام کنند آنها را به ماندن کف خیابان‌ها تا گرفتن حق شان تشویق کردند، تا اینکه بالاخره در یوم العاشورای آن سال، پرده‌ها را دریدند و به ساحت مقدس حسین‌بن‌علی هتاکی کردند و چهره بنی امیه ای خود را رونمایی کردند.

امام جمعه فراشبند اضافه کرد: فتنه گران پس از هتک حرمت به عاشورای حسینی، ناگهان با سیل خروشان مردمی ولایی و انقلابی مواجه شدند و در روز نهم دی ماه سال ۸۸ برای همیشه فتنه گران و جریان فتنه را به دره ضلالت و گمراهی افکندند تا دیگر احدی جرأت هتاکی به ساحت مقدس آل الله راه نداشته باشد. فلذا تا زنده هستیم سر خواهم داد مرگ بر فتنه گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، سالگشت تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان حضرت امام رحمت الله علیه در سال ۵۸ را تبریک گفت و افزود: نهضت سوادآموزی از جمله نهادهای انقلابی است که امام رحمه الله علیه پایه ریزی کردند.

وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام، دارای راهنمایی‌های جامع و کامل است، اضافه کرد: یکی از مسائلی که در اسلام تاکید فراوانی بر آن شده است تعلیم و تربیت است. دین اسلام از همان آغاز برای از بین بردن جهل و بی سوادی تلاش وافر نمود. اسلام، دین بیداری روشنگری و آگاهی است و هر نوع جهل و بی سوادی را محکوم می داند و همگان را به فرا گرفتن دانش، امر می‌کند، طلب العلم فریضه علی کل مسلم و مسلمه.

خطیب نماز جمعه فراشبند با بیان اینکه در دوران پهلوی، قاجار و گذشته، آموزش همگانی نبود و همه اقشار جامعه نمی‌توانستند از نعمت علم و تحصیل برخوردار باشند، افزود: در برخی حکومت‌ها جز درباریان و اشراف زادگان دیگران از آموختن علم محروم بودند و در برخی حکومت‌ها تنها اغنیا می‌توانستند آموزش ببینند و طبقات محروم جامعه از فراگرفتن دانش بی‌بهره بودند، اما در جمهوری اسلامی از همان ابتدا امام عزیزمان مردم را به سوادآموزی فراخواند و فرمودند تمامی بی سوادان برای یادگیری و تمام خواهران و برادران باسواد برای یاد دادن به پا خیزند که الحمدالله بسیج سوادآموزی شکل گرفت و میلیون‌ها خواهر و برادر از سواد خواندن و نوشتن بهره مند گردیدند و بعضاً به مدارج عالیه دانشگاهی رسیدند. جای سپاس است که امروز اعلام کنیم آمار بیسوادی که در سال ۱۳۵۷، ۳۶ درصد بود در سال گذشته به حدود ۴ درصد تنزل پیدا کرده است.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه بر حمایت از زندانیان نیازمند، تاکید کرد و گفت: موضوعی را تذکر بدهم که تا به امروز حقیقتاً برای خود بنده هم مغفول و فراموش مانده بود و آن کمک به خانواده‌های مستحق و نیازمند فراموش شده زندانیان است که به دلیل زندانی بودن مرد شان و به دلیل اینکه جامعه از زندان و زندانی احساس خوبی ندارد خانواده های بی گناه آنان هم باید بسوزند و بسازند.

وی افزود: ما از این قشر غفلت کردیم و به سراغ خانواده های آنان نرفتیم بلکه بتوانم کمکی مالی و یا معنوی به آنان کنیم و مرهمی بر زخم دل آنها باشیم.

امام جمعه فراشبند با تقدیر از انجمن حمایت از زندانیان که در فیروزآباد مستقر است و سال ۹۲ تاکنون به ارائه خدمات حمایتی از خانواده‌های نیازمند زندانی فیروزآباد، میمند و فراشبند پرداخته است، افزود: در حال حاضر این انجمن، تعداد ۲۵۰ خانوار تحت پوشش دارد و با کمک خیرین به ارائه کمک‌هایی در زمینه‌های کمک هزینه تحصیلی فرزندان زندانیان، بسته های معیشتی، اشتغالزایی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مهارتی، اعطای کالاهای ضروری و اساسی زندگی و موارد دیگر می پردازد.

وی ابراز امیدواری کرد که خیرین عزیز شهرستانی و شما مردم خوب و انقلابی در این عرصه، کمک‌های خود را توسط دفتر امام جمعه تحویل انجمن داده تا به خانواده‌های نیازمند زندانی شهرستان فراشبند اختصاص یابد و در همین راستا دفتر امام جمعه فراشبند نیز آماده دریافت کمک های شما عزیزان می باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه‌های اول نماز جمعه در ادامه مباحث مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه هفته های گذشته پیرامون آسیب شناسی خانواده، گفت: عاق والدین خطری است بزرگ برای فرزندانی که قائل به احترام والدین نیستند.

وی افزود: در روایتی از رسول اکرم (ص) نقل شده است که فرمودند: بترسید از این‌که عاق والدین و مورد غضب آنها واقع شوید، زیرا بوی بهشت از ۵۰۰ سال راه به مشام می رسد ولی هیچگاه به کسانی که مورد خشم و ناراحتی والدین هستند نخواهد رسید، یعنی اینکه رحمت خداوند وسیع است ولی انسان خطاکار نسبت به والدین اگر توبه و جبران نکند از این نعمت بی‌بهره است.

خطیب نماز جمعه فراشبند اظهار داشت: قرآن می‌فرماید نه تنها به آنان چیزی نگو که موجب ناراحتی آنها شود بلکه به آنان چیزی بگو که موجب خوشحالی آنها شود و علاوه بر این با عطوفت و مهربانی و تواضع با آنها برخورد کنید.

وی افزود : در هر موقعیتی که هستید از لحاظ ثروت، از لحاظ تحصیلات، از لحاظ مقام و جایگاه، در مقابل والدین متواضع باشید نکند که متکبرانه برخورد کنید. مشاهده شده فرزندی که رفته دانشگاه لیسانس گرفته، به پدرش، به مادرش می‌گوید شما ها بی سواد هستید چه می دانید بهتر است که نظر ندهید، دخالت نکنید. خوب این بی احترامی است. این پدر و مادر بودند که شما را به مدرسه و دانشگاه فرستادند، هزینه تحصیلات شما را دادند، تربیت کردند، بزرگ کردند. حالا اگر به نظر شما آنها اشتباه می‌کنند باید محترمانه رفتار کنید. نسبت بی‌سواد دادن، مودبانه نیست، بی حرمتی است. یا ممکن است پسری که به واسطه پدر به کار تجارت پرداخته و الان تبدیل به یک فرد موفق شده مواظب باشد که به خاطر ثروت زیاد به پدرش کنایه نزند، جملاتی که بوی تحقیر می دهد به کار نبرد، به پدرش کمک کند، نیاز مادی او را برطرف نماید، فرزندان همیشه باید به فکر والدین خود باشند، حتی در دعا کردن آنها را از یاد نبرند، مخصوصاً بعد از مرگ والدین از دعا و استغفار و صدقه برای آنان غافل نشوند در روایتی آمده که گاهی فرزندی در زمان حیات والدین عاق شده است، اما بعد از فوت والدین برای آن ها دعا می کند و به آنها احسان می نماید و دیگر عاق والدین نخواهد بود.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: فرزندان باید بدانند که اگر والدین به حدی رسیدند که مانند طفل نیاز به مراقبت دارند باید به آنها کمک کرد، همانگونه که آنها در کودکی و طفولیت نگهدار و مراقب ما بودند، ما باید بدانیم که همان طفلی بودیم که حتی نمی‌توانستیم پشه ای را از خود دور کنیم و در کثافت خود، غلط می زدیم و آنها شب و روز به ما رسیدگی کردند.

وی افزود: کمک کردن به والدین خیر و برکت می آورد، رحمت خدا می آورد حتی اگر آنها کافر باشند. اگر کسی در احترام به پدر و مادر دچار خطا و اشتباه شده است می‌تواند جبران کند به دنبال جلب رضایت والدین باشد. خداوند متعال راه جبران را برای همیشه باز گذاشته است.

حجت الاسلام ابراهیمی نیکی کردن به مادر را از اخلاق انبیاء دانست و (برّاً بوالدتی) و گفت: کسی که به مادرش بی مهری کند، به مردم نیز رحم نخواهد کرد. کسی که نسبت به والدین خود نیکوکار نباشد جبار و شقی است. احسان به والدین دستور الهی برای تمام ادیان بوده است که قرآن می فرماید ما به انسان فرمان دادیم.

پایان خبر